АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

II. Хвороби кістково-суглобової системи

Прочитайте:
  1. II ОБ’ЄМ ТА ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ІСТОРІЇ ХВОРОБИ
  2. II. Хвороби щитоподібної залози
  3. III. Хвороби гіпофіза, парашитоподібної і надниркових залоз
  4. IV СХЕМА ОФОРМЛЕННЯ ІСТОРІЇ ХВОРОБИ З КУРСУ АКУШЕРСТВА, ГІНЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН
  5. АВТОНОМНА ЧАСТИНА ПЕРИФЕРІЙНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.
  6. Адаптація зорової сенсорної системи
  7. Анатомічна будова та функції лімбічної системи.
  8. Анатомія та фізіологія дихальної системи
  9. АНАТОМІЯ, ФІЗІОЛОГІЯ І ГІГІЄНА НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

1. При розтині тіла жінки 50 років, померлої від уремії, знайдено аденому паращитовидної залози, деформацію кінцівок, хребта, ребер. Кістки м'які, на розрізі підвищеної порозності, з пухлиноподібними вузликами, які на розрізі мають пістрявий вигляд, а також з кистами. При мікроскопічному дослідженні виявляється значна перебудова кісткових структур, осередки лакунарного розсмоктування остеоїдної та фіброзної тканини. Яка хвороба найбільш вірогідна?

A. *Хвороба Реклінгхаузена

B. Хронічний остеомієліт

C. Остеопороз

D. Фіброзна дисплазія

E. Хвороба Педжета

 

2. При огляді тіла жінки, що була доставлена для проведення розтину, знайдено деформацію нижніх кінцівок, хребта та ребер. Кістки легко ріжуться ножем, мають на розрізі множинні пухлиноподібні утворення, пістрявого вигляду з поодинокими кистами. Гістологічно: вогнища лакунарного розсмоктування, новоутворення фиброзної тканини, гігантоклітинні гранульоми, скопичення ерітроцитів та гемосидерину, а також кисти. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хвороба Реклінгхаузена

B. Рахіт

C. Мієломна хвороба

D. Метастази пухлини

E. Подагра

 

3. При дослідженні стегнової кістки виявлено хронічне гнійне запалення компактної речовини та кісткового мозку, утворення секвестрів. При якому захворюванні розвиваються такі зміни?

A. *Остеомієліт

B. Ретикулосаркома

C. Мієломна хвороба

D. Остеобластокластома

E. Периостит

 

4. У дитини 10 років, що страждає хронічним тонзилітом з багаторазовими рецидивами, виникла гостра біль у стегні. Під час оперативного втручання видалені фрагменти кісткової тканини з явищами флегмонозного запалення кісткового мозку, гаверсових каналів, некрозами компактної пластинки. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Гострий гематогенний остеомієліт

B. Хронічний гематогенний остеомієліт

C. Хвороба Педжета

D. Періостит

E. Абсцес Броді

 

5. У дівчинки 5-ти років після перенесеної пневмонії з’явилися біль та припухлість в колінному суглобі та нижній третині стегна з місцевою гіперемією. При морфологічному дослідженні виявлено некроз тканин кістки, скупчення нейтрофільних лейкоцитів, субперіостальні абсцеси, в прилеглих м’яких тканинах - флегмонозне запалення. Діагностуйте захворювання.

A. *Гострий гематогенний остеомієліт

B. Хронічний внутрішньокістковий абсцес

C. Хронічний гематогенний остеомієліт

D. Туберкульозний остеомієліт

E. Негематогенний остеомієліт

 

6. При макро-мікроскопічному дослідженні ділянки великогомілкової кістки та м’яких тканин довкола виявлено дифузне гнійне запалення, що захоплює кістковий мозок, гаверсові канали та періост, осередки некрозу. Про яке захворювання слід думати?

A. *Гострий гематогений остеомієліт

B. Хронічний гематогений остеомієліт

C. Паратиреоїдна остеодистрофія

D. Остеонекроз

E. Хвороба Педжета

 

7. У дитини 10 років, що страждає хронічним тонзилітом з багаторазовими рецидивами, виникла гостра біль у стегні. Під час оперативного втручання видалені фрагменти кісткової тканини з явищами флегмонозного запалення кісткового мозку, гаверсових каналів, некрозами компактної пластинки. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Гострий гематогенний остеомієліт

B. Хронічний гематогенний остеомієліт

C. Хвороба Педжета

D. Періостит

E. Абсцес Броді

 

8. На розтині померлого від сепсису в стегновій кістці нижньої кінцівки виявлено флегмонозне запалення, що охоплює кістковий мозок, гаверсові канали та періост, під періостом – множинні абсцеси, в навколишніх м’яких тканинах стегна – також флегмонозне запалення. Вкажіть патологічний процес, який розвинувася у стегновій кістці

A. *Гострий гематогенний остеомієліт

B. Остеопороз

C. Хронічний гематогенний остеомієліт

D. Остеопетроз

E. Абсцесс Броді

 

9. На розтині чоловіка, який загинув від сепсису, у середній третині стегна виявлено норицю з виділенням гною, руйнування кістки з утворенням секвестральної порожнини та секвестрів, навкруги яких сформована грануляційна тканини та сполучнотканинна капсула. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хронічний гематогенний остеомієліт

B. Гострий гематогенний остеомієліт

C. Абсцес Броді

D. Туберкульозний остеомієліт

E. Гнійний періостит

 

10. У померлого від інтоксикації чоловіка під час розтину виявлено збільшення стегна в об’ємі, на поверхні шкіри – нориці з виділенням з них в'язкої жовто-зеленої рідини; стегнова кістка потовщена та деформована, має місце утворення секвестрів; при мікроскопічному дослідженні секвестральні порожнини оточені грануляційною та сполучною тканиною з наявністю нейтрофілів, кістково-мозкові канали облітеровані, компактна пластинка потовщена. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хронічний гнійний остеомієліт

B. Гострий гематогенний остеомієліт

C. Туберкульозний остеомієліт

D. Паратиреоїдна остеодистрофія

E. Остеопетроз

 

11. У больного 40 лет при прогрессировании стафиллококкового гнойного периодонтита возникло гнойное воспаление костно-мозговых пространств альвеолярного отростка, а затем тела нижней челюсти. Микроскопически костные балки истончены, очаги некроза, костные секвестры, окруженные соединительнотканной капсулой. Назовите заболевание.

A. *Хронический остеомиелит

B. Острый остеомиелит

C. Пародонтома

D. Хронический фиброзный периостит

E. Гнойный периостит

 

12. При розтині померлого 28 років виявлена деформація кісток кінцівок, ребер; вони м’які легко ріжуться ножем, нирки зморщені. Гістологічно визначаються осередки лакунарного розсмоктування кісткової тканини, фіброзна тканина. Про яке захворювання треба думати?

A. *Паратиреоїдна остеодистрофія

B. Остеомієліт

C. Фіброзна дисплазія

D. Остеонекроз

E. Хвороба Педжета

 

13. Больная 50 лет длительно страдала заболеванием паращитовидных желез. При явлениях нарастающей почечной недостаточности больная скончалась. На вскрытии: деформация костей конечностей, позвоночника, ребер Кости легко режутся ножом. Почки сморщены. Гистологически: в костной ткани очаги лакунарного рассасывания. В очагах опухолевидных образований находят гигантоклеточные гранулемы, скопления эритроцитов и гемосидерина. Как называется данное заболевание

A. *Паратиреоидная остеодистрофия

B. Множественные метастазы рака в кости

C. Хроническая почечная недостаточность

D. Болезнь Педжета

E. Миеломная болезнь

 

14. На розтині померлого від кахексії виявлено аденому паращитовидних залоз, деформацію кісток, особливо кінцівок, хребетного стовпа, ребер. Кістки м’які, порозні, легко ріжуться ножем. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Паратиреоїдна остеодистрофія

B. Остеопетроз

C. Хондродисплазія

D. Остеомієліт

E. Фіброзна дисплазія

 

15. У дитини 3 років перелом правої стегнової кістки в середній третині. При огляді кістка в цій ділянці деформована, наявні ділянки здуття, деформації. При мікроскопічному дослідженні - ділянки волокнистої сполучної тканини, мало обвапнені кісткові балки. Про яке захворювання кісткової тканини слід думати?

A. *Фіброзна дисплазія

B. Хвороба Педжета

C. Остеонекроз

D. Хронічний гематогенний остеомієліт

E. Гострий гематогенний остеомієліт

 

16. У мужчины 25 лет в области тела верхней челюсти обнаружено опухолеподобное образование, деформирующее лицо. Данные гистологического исследования – биоптат состоит из фиброзной ткани, содержащей молодые костные балки, веретенообразные и звездчатые клетки, нет четкой границы между нормальной костной тканью и очагом поражения, отсутствует капсула. В других органах патологические изменения не выявлены. Поставьте диагноз.

A. *Простая фиброзная дисплазия верхней челюсти

B. Остеобластокластома

C. Полиоссальная фиброзная дисплазия

D. Семейная мультицентрическая фиброзная дисплазия

E. Осссифицирующая фиброма верхней челюсти

 

17. При розтині хворого, який помер від інфаркту міокарда виявлено старі та свіжі множинні переломи кісток, зміна об’єму і форми зубів, голубі склери. З історії хвороби відомо, що мав понижений слух. Гістологічно: в губчастій речовині кісток є зменшена кількість дуже тонких пластинок, в кірковому шарі пластинчастих кісток – різко зменшена кількість остеонів. Вкажіть найбільш ймовірне захворювання.

A. *Недосконалий остеосинтез

B. Мукополісахаридоз

C. Остеопороз вторинний

D. Синдром Альпорта

E. Мармурова хвороба

 

18. При падінні у жінки 70 років виник перелом шийки стегна. Назвіть гормон, який відіграє етіологічну роль у виникненні остеопорозних переломів.

A. *Естроген

B. Соматотропний гормон

C. Мінералокортикоїди

D. Паратгормон

E. Кальцитонін

 

19. При дослідженні колінного суглоба виявлено, що суглобовий хрящ відсутній, суглобові поверхні і сам суглоб деформовані, внутрішньосуглобові зв’язки потовщені і пухкі, значно зменшена кількість синовіальної рідини, ознаки запалення відсутні. Про яке захворювання іде мова?

A. *Остеоартроз

B. Артрит

C. Туберкульозний гоніт

D. Подагра

E. Ревматоїдний артрит

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 845 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)