АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

III. Поліомієліт

Прочитайте:
  1. Гострий поліомієліт. Мієліт
  2. Діагностичні критерії окремих форм поліомієліту
  3. Техніка проведення щеплення проти поліомієліту
  4. Техніка проведення щеплення проти поліомієліту
  5. Які принципи лікування поліомієліту у відновному періоді?

1. У дівчинки 8 років раптово підвищилась температура, з’явились катаральні явища дихальних шляхів. На 5-й день хвороби виник параліч м’язів нижніх кінцівок і приєднались дихальні розлади. В передніх рогах спинного мозку виявлена проліферація глії навколо загиблих нейронів. Яке захворювання розвинулось у дівчинки

A. *Поліомієліт

B. Кір

C. Дифтерію

D. Менінгококцемію

E. Скарлатину

 

IV. Краснуха, епідемічний паротит, вітряна віспа: –

 

Туберкульоз

1. У чоловіка 30 років при гістологічному дослідженні біоптату з шийного лімфатичного вузла виявлені гранульоми, які складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних, багатоядерних гігантських клітин типу Пірогова-Лангханса. У центрі гранульом визначається некроз. Який збудник потрібно виявити в зоні некрозу для підтвердження діагнозу туберкульозу?

A. *Мікобактерію Коха

B. Бліду трепонему

C. Стафілокок

D. Бацили Волковича-Фріша

E. Сальмонели

 

2. У жінки 20 років при гістологічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вузлики, які складаються з валів епітеліоїдних, лімфоїдних клітин та багатоядерних гігантських клітин Пірогова-Лангханса, розташованих між ними. У центрі вузликів визначається казеозний некроз. Який збудник потрібно виявити у зоні некрозу для встановлення остаточного діагнозу?

A. *Мікобактерії Коха

B. Мікобактерії лепри

C. Бліду трепонему

D. Рикетсії

E. Гриби

 

3. Під час розтину тіла дівчинки, віком 9 років, у верхівці правої легені було знайдене вогнище казеозного некрозу, діаметром 15 мм, біфуркаційні лімфатичні вузли були збільшені, містили дрібні вогнища некрозу коагуляційного типу. Мікроскопічно - у легеневому вогнищі та в лімфатичних вузлах навколо некротичних мас були розташовані епітеліоїдні клітини, лімфоцити та поодинокі багатоядерні гігантські клітини. Діагностуйте захворювання.

A. *Первинний туберкульоз

B. Гематогенний туберкульоз з переважним ураженням легень

C. Гематогенний генералізований туберкульоз

D. Вторинний вогнищевий туберкульоз

E. Вторинний фіброзно-вогнищевий туберкульоз

 

4. На розтині 17-річної дівчини, померлої внаслідок легеневої недостатності, знайдено: у нижній частці правої легені зливні зони казеозного некрозу, в бронхопульмональних, бронхіальних та біфуркаційних лімфатичних вузлах – ділянки казеозного некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Ріст первинного афекту при первинному туберкульозі

B. Гематогенна форма прогресування первинного туберкульозу

C. Гематогенний туберкульоз з переважним ураженням легень

D. Туберкульома

E. Казеозна пневмонія при вторинному туберкульозі

 

5. Хворий 27 років, що з дитинства страждав на туберкульоз, помер від легенево-серцевої недостатності. На розтині у III сегменті правої легені субплеврально розташовано петрифікований фокус Гона, лімфатичні вузли грудної та черевної порожнини збільшені, з чисельними петрифікатами та свіжими фокусами казеозного некрозу. Виберіть правильний діагноз:

A. *Хронічно перебігаючий первинний туберкульоз

B. Вторинний туберкульоз

C. Туберкульома

D. Гематогенний туберкульоз

E. Туберкульозна інтоксикація

 

6. На розтині чоловіка віком 34 роки діагностовано туберкульоз з наявністю у верхній частці правої легені зони казеозної пневмонії, казеозного лімфаденіту у збільшених лімфатичних вузлах середостіння та множинні міліарні вогнища у багатьох органах. Назвіть виявлену форму туберкульозу.

A. *Первинний змішаної форми генералізaції

B. Первинний гематогенно-генералізований

C. Первинний лімфогенно-генералізований

D. Первинний з ростом первинного афекту

E. Гематогенний

 

7. При вскрытии у мужчины 40 лет в 3 сегменте правого легкого субплеврально выявлен участок уплотнения диаметром 1.5см с четкими границами, окруженной беловатой волокнистой тканью, на разрезе с крошащимися участками бело-желтого цвета. Наличие данного очага характерно для:

A. *Инкапсулированного первичного аффекта

B. Периферического рака

C. Хондромы

D. Фибромы

E. Организующегося инфаркта легкого

 

8. В оперативно удаленной доле легкого по поводу нагноившейся кисты, в 8 сегменте выявлен очаг неправильно-округлой формы диаметром. 1,8 см, плотный на ощупь. На разрезе бело-желтого цвета с тусклой поверхностью и мелкими участками костной плотности. Макроскопическая картина характерна для:

A. *Зажившего туберкулезного аффекта

B. Периферического рака легкого

C. Хондромы

D. Карнификации

E. Хронической пневмонии

 

9. При розтині у дитини виявлений первинний кишковий туберкульозний комплекс: первинна аффект-виразка порожньої кишки, лімфангіт і регіонарний казеозний лімфаденіт. Смерть наступила від перфорації виразки і розвитку розлитого перитоніту. Назвіть шлях зараження дитини туберкульозом.

A. *Аліментарний

B. Трансплацентарний

C. Аерогенний

D. Змішанний

E. Контактний

 

10. На вскрытии мужчины 52 лет, длительное время страдавшего туберкулезным простатитом и умершего от менингоэнцефалита, в мягких оболочках основания и боковых поверхностей головного мозга, селезенке, почках, печени обнаружено большое количество плотных серого цвета узелков дм. 0,5-1мм; при гистологическом исследовании узелки состоят из эпителиоидных, лимфоидных и немногочисленных гигантских клеток с ядрами, расположенными на периферии клеток в виде подковы. Обнаруженные изменения свидетельствуют об:

A. *Остром милиарном туберкулезе

B. Острейшем туберкулезном сепсисе

C. Хроническом милиарном туберкулезе

D. Крупноочаговом диссеминированном туберкулезе

E. Септикопиемии

 

11. На розтині трупа чоловіка 44 років, який помер від легенево-серцевої недостатності, на розтині виявлено пневмосклероз, емфізему легень, гіпертрофію правого шлуночка серця. В обох легенях, переважно субплеврально множинні вогнища діаметром до 1 см. Гістологічно: в центрі вогнища – зона некрозу, на периферії – вал з епітеліоїдних клітин і лімфоцитів з домішкою макрофагів і плазматичних клітин. Визначаються гігантські клітини Пірогова-Лангханса. Невелике число кровоносних капілярів визначається на периферії вогнища. Яке захворювання має місце у хворого:

A. *Гематогенний туберкульоз

B. Актиномікоз легень

C. Саркоїдоз

D. Сифіліс

E. Силікоз

 

12. При розтині тіла чоловіка 48 років, померлого від туберкульозу легень, знайдені частково випорожнені симетричні туберкульозні каверни у кортико-плевральних зонах з перевагою продуктивної тканинної реакції; у обох легенях - ніжний сітчастий пневмосклероз та емфізема; “легеневе серце”; у біфуркаційних лімфовузлах - туберкульозний казеозний лімфаденіт. У ІІІ сегменті правої легені - вогнище Гона. Вкажіть, який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Гематогенно-дисемінований туберкульоз

B. Гематогенна генералізація первинного туберкульозу

C. Хроничний первинний туберкульоз

D. Хроничний міліарний туберкульоз

E. Циротичний туберкульоз

 

13. При дослідженні некропсії чоловіка 57 років в II-ому сегменті правої легені виявлено туберкульозний панбронхіт, з вогнищем казеозної бронхопневмонії, навколо якого спостерігається вал епітеліоїдних клітин з домішком лімфоїдних та гігантських клітин Пірогова-Лангханса. Яка форма туберкульозу легень у даному випадку?

A. *Гострий вогнищевий туберкульоз легень

B. Первинний туберкульозний комплекс

C. Ріст первинного афекту

D. Гострий міліарний туберкульоз легень

E. Інфільтративний туберкульоз легень

 

14. При розтині тіла померлого чоловіка віком 48 років в в ділянці 1-го сегменту правої легені виявлено круглий утвір діаметром 4 см з чіткими контурами, оточений тонким прошарком сполучної тканини, виповнений білими крихкими масами. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу.

A. *Туберкулома

B. Казеозна пневмонія

C. Гострий кавернозний туберкульоз

D. Гострий вогнищевий туберкульоз

E. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

 

15. У хворого, який помер від туберкульозу виявлено: в І сегменті правої легені вогнище біло-сірого кольору, оточене капсулою, діаметром 3 см. Мікроскопічно: вогнище некрозу з капсулою, відсутність перифокального запалення. Назвіть форму туберкульозу.

A. *Туберкульома

B. Гострий кавернозний туберкульоз

C. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

D. Циротичний туберкульоз

E. Казеозна пневмонія

 

16. На вскрытии у мужчины 35 лет во втором сегменте правого легкого выявлен очаг уплотнения диаметром 5 см, окруженный тонкой капсулой. Очаг представлен плотной сухой крошащейся тканью с тусклой поверхностью Морфологические изменения в легком характерны для:

A. *Туберкуломы

B. Рака легкого

C. Хондромы

D. Туморозной формы силикоза

E. Поствоспалительного пневмосклероза

 

17. У чоловіка 50 років, що хворів на туберкульоз та помер при явищах легенево-серцевої недостатності, при розтині виявлено лобарний характер ураження легень: верхня частка правої легені збільшена, щільна, на розрізі жовтого кольору, крихкого вигляду, на плеврі – фібринозні нашарування. До якої з форм вторинного туберкульозу відноситься вказана патологія?

A. *Казеозна пневмонія

B. Фіброзно-вогнищевий туберкульоз

C. Інфільтративний туберкульоз

D. Туберкульома

E. Гострий осередковий туберкульоз

 

18. Хворий, що страждав на туберкульоз помер від прогресуючої легенево-серцевої недостатності. На розтині в області верхівки правої легені визначається порожнина діаметром 5 см, яка сполучається з просвітом сегментарного бронха. Стінки порожнини зсередини покриті сирнистими масами, під якими знаходяться епітеліоїдні клітини і клітини Пірогова-Лангханса. Вкажіть морфологічну форму туберкульозу.

A. *Гострий кавернозний туберкульоз

B. Туберкульома

C. Казеозна пневмонія

D. Інфільтративний туберкульоз

E. Гострий вогнищевий туберкульоз

 

19. У чоловіка 43 років, який тривалий час хворів на туберкульоз, розвинулась кровотеча з легень, що призвела до смерті. На розтині в легенях виявлено декілька порожнин овальної або круглої форми, стінка яких створена некротичними масами та тканиною легень. Для якої форми туберкульозу характерні такі зміни

A. *Гострий кавернозний

B. Фіброзно-кавернозний

C. Туберкулома

D. Казеозна пневмонія

E. Гострий вогнищевий

 

20. Померлій жінці було виставлено клінічний діагноз: хронічний абсцес легенів. При розтині виявлено порожнину в 2-му сегменті правої легені розміром 5 см, округлої форми. Внутрішня поверхня порожнини була сформована казеозними масами, зовнішня – щільною тканиною легенів, піогенна мембрана відсутня. Як на вашу думку про який процес йде мова?

A. *Гострий кавернозний туберкульоз

B. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

C. Гострий абсцес

D. Хронічний абсцес

E. Первинна легенева каверна

 

21. 40-річний ув’язнений помер у виправно-трудовій колонії від туберкульозу. При автопсійному дослідженні тіла померлого встановлено деформацію і зменшення розмірів верхівок обох легень, множинні порожнини зі щільними стінками, товщиною 2-3 мм у верхніх частках обох легень, дисеміновані вогнища діаметром від 5 мм до 2 см казеозного некрозу у нижніх частках легень. Діагностуйте форму туберкульозу.

A. *Вторинний фіброзно-кавернозний

B. Вторинний фіброзно-вогнищевий

C. Гематогенний великовогнищевий з ураженням легень

D. Первинний, ріст первинного афекту

E. Вторинний циротичний

 

22. На розтині тіла чоловіка 63 років, були знайдені множинні патологічні порожнини в обох легенях, мікроскопічно у внутрішньому шарі стінки порожнини знайдені некротичні маси, які дифузно інфільтровані нейтрофілами, середній - містить інфільтрат з епітеліоїдних клітин, лімфоцитів та багатоядерних гігантів, зовнішній шар складається із зрілої сполучної тканини. Діагностуйте форму туберкульозу.

A. *Фіброзно-кавернозний

B. Гострий вогнищевой

C. Фіброзно-вогнищевий

D. Гострий кавернозний

E. Циротичний туберкульоз

 

23. При розтині чоловіка 40 р., який 10 років хворів на туберкульоз, у І і ІІ сегментах правої легені виявлена порожнина зі щільною стінкою. Внутрішня поверхня порожнини нерівна, з балками, які являють собою облітеровані бронхи або тромбовані судини. Середня та нижня долі щільні, на розрізі з жовтуватими вогнищами. Яку форму туберкульозу можна запідозрити у даному випадку?

A. *Фіброзно-кавернозний

B. Гострий кавернозний

C. Фіброзно-вогнищевий

D. Туберкулома

E. Циротичний

 

24. На розтині тіла померлого, який хворів на туберкульоз, у верхній долі правої легені знайдено порожнину розмірами 3х2 см, яка сполучається з бронхом. Стінка порожнини щільна, має три шари: внутрішній – піогенний, середній – шар туберкульозної грануляційної тканини, зовнішній – сполучнотканинний. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Фіброзно-кавернозний туберкульоз

B. Фіброзно-вогнищевий туберкульоз

C. Туберкульома

D. Гострий вогнищевий туберкульоз

E. Гострий кавернозний тубеокульоз

 

25. У померлого, який при житті страждав на прогресуючу форму вторинного туберкульозу, під час автопсії знайдено збільшену, щільну ліву легеню, на розтині жовтого кольору з фібринозними накладеннями на плеврі. Мікроскопічно виявлено переважання некротичних змін. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Казеозна пневмонія

B. Інфільтративний туберкульоз

C. Гострий вогнищевий туберкульоз

D. Фіброзно-вогнищевий туберкульоз

E. Фиброзно-кавернозний туберкульоз

 

26. На рентгенограмі у легенях було виявлено фіброзно-вогнищевий туберкульоз, у верхівках – бульозну емфізему. Раптово після фізичного напруження у хворого виникли сильний біль у правій половині грудної клітини, задишка. Об’єктивно: цианоз, справа тимпаніт, ослаблене дихання. Яке ускладнення туберкульозу виникло у хворого?

A. *Спонтанний пневмоторакс

B. Арозивна кровотеча

C. Ателектаз

D. Гостре легеневе серце

E. Амілоїдоз

 

27. Хворий на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень помер від хронічної легенево-серцевої недостатності. Протягом останніх місяців спостерігалась виражена протеїнурія. На розтині: нирки збільшені, щільні, восковидні поверхні. Які зміни в нирках можуть виникати при цій формі туберкульозу

A. *Амілоїдоз нирок

B. Туберкульоз нирок

C. Гломерулонефрит

D. Нефролітіаз

E. Некротичний нефроз

 

28. У чоловіка 70 років, на секції виявлено збільшення та деформація правого колінного суглобу. При гістологічному дослідженні тканин суглобу та прилягаючих ділянок знайдено: масивні вогнища казеозного некрозу, які оточені валоми епітеліоїдних, лимфоїдних клітин з наявністю гігантських макрофагів. Діагностуйте захворювання.

A. *Туберкульозний артрит

B. Сифілітичний артрит

C. Ревматоїдний артрит

D. Гонорейний артрит

E. Деформуючий остеоартроз

 

29. 10-річна дівчинка поступила в травматологічне відділення із симптомами патологічного перелому правої стегнової кістки. В ході гістологічного дослідження операційного матеріалу виявлено, що в кістковому мозку видаленого фрагменту стегнової кістки розташовані множинні вогнища казеозного некрозу, оточені по периферії епітеліоїдними клітинами та поодинокими клітинами Пирогова-Ланхганса; зони казеозного некрозу поширюються і на прилягаючі ділянки кісткової тканини, руйнуючи її. Діагностуйте захворювання.

A. *Туберкульозний остеомієліт

B. Туберкульозний спондиліт

C. Туберкульозний коксит

D. Загальний крупновогнищевий туберкульоз

E. Вторинний гострий вогнищевий туберкульоз

 

30. При мікроскопічному дослідженні біоптату шкіри виявляються гранульоми, які складаються з епітеліоїдних клітин, оточених в основному Т-лімфоцитами. Серед епітеліоїдних клітин розташовуються поодинокі гігантські багатоядерні клітини типу Пирогова-Лангханса. В центрі деяких гранульом виявляються ділянки казеозного некрозу. Кровоносні судини відсутні. Для якого захворювання характерні описані гранульоми?

A. *Туберкульозу

B. Сифілісу

C. Лепри

D. Риносклероми

E. Сапу

 

31. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлено скупчення епітеліоїдних клітин, лімфоцитів і гігантських клітин Пірогова-Ланганса. В центрі скупчень є ділянки казеозного некрозу. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.

A. *Туберкульоз

B. Риносклерома

C. саркоидоз

D. Сап

E. Сифіліс

 

32. У хворого на рентгенограмі легень виявлено затемнення. Під час діагностичної експрес-біопсії лімфатичного вузла бронха виявлено: сирний некроз, навколо якого розташовані епітеліоїдні та лімфоїдні пласти з домішками багатоядерних гігантських клітин. Вкажіть причину лімфаденіту.

A. *Туберкульоз

B. Пневмонія

C. Сифіліс

D. Метастази раку

E. Аденовірусна інфекція

 

33. У больного 48 лет с измененным тембром голоса произведена биопсия гортани; при гистологическом исследовании обнаружены скопление клеток продолговатой формы со светлым ядром, крупных богатых цитоплазмой клеток с ядрами расположенными на периферии в виде подковы, мелких округлой формы клеток с гиперхромно окрашенными ядрами и очень узким ободком цитоплазмы; на большем протяжении описанные клетки формируют узелки с тенденцией к слиянию и наличием в центре гомогенных в розовый цвет окрашенных масс с обломками ядер. Выявленные гистологические изменения характерны для:

A. *Туберкулеза

B. Лепры (проказы)

C. Сифилиса

D. Склеромы

E. Лимфогранулематоза

 

34. Патологоанатом у женщины 21года при гистологическом исследовании увеличенных шейных лимфатических узлов обнаружил узелки, состоящие преимущественно из плоских слегка вытянутых с бледно окрашенным ядром, гигантских округло-овальной формы клеток с бледно-розовой цитоплазмой и с ядрами расположенными на периферии и мелких округлой формы клеток с узким ободком цитоплазмы; в центре некоторых узелков бесструктурные массы, окрашенные в бледно-розовый цвет. Обнаруженные изменения характерны для:

A. *Туберкулеза

B. Лимфогранулематоза

C. Саркоидоза

D. Бруцеллеза

E. Неспецифического гиперпластического лимфаденита

 

35. При гистологическом исследовании увеличенных надключичных лимфатических узлов, у женщины 40 лет, обнаружено нарушение их структуры с очагами скопления слегка вытянутой формы клеток со светлым ядром, многоядерных крупных овально-округлой формы клеток, богатых цитоплазмой с ядрами расположенными на периферии в виде частокола, окруженные лимфоидными клетками; в центре скопление клеток бесструктурные массы, окрашенные в розовый цвет. Описанные изменения характерны для?

A. *Туберкулезного лимфаденита

B. Метастаза опухоли

C. Лимфогранулематоза

D. Гиперпластического лимфаденита

E. Саркоидоза

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 769 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.02 сек.)