АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Інші інфекційні і паразитарні хвороби

Прочитайте:
  1. II ОБ’ЄМ ТА ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ІСТОРІЇ ХВОРОБИ
  2. II. Хвороби кістково-суглобової системи
  3. II. Хвороби щитоподібної залози
  4. III. Хвороби гіпофіза, парашитоподібної і надниркових залоз
  5. IV СХЕМА ОФОРМЛЕННЯ ІСТОРІЇ ХВОРОБИ З КУРСУ АКУШЕРСТВА, ГІНЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН
  6. VІ. Інфекційні захворювання серця
  7. Антибактеріальні препарати. Протипаразитарні препарати.
  8. Вкажіть хвороби (синдроми), обумовлені змінами структури та кількості хромосом
  9. Грип та інші гострі респіраторні хвороби
  10. Дитина віком 12 років захворіла гостро. На початку хвороби підвищилася температура тіла до

Чума

1. У хворого на важку плевропневмонію з мокротиння висіяли ієрсинію пестис. Яке інфекційне захворювання розвинулось?

A. *Чума

B. Сибірка

C. Бруцельоз

D. Туберкульоз

E. Лепра

 

2. При розтині, померлого від чуми хворого, на фоні геморагічного синдрому знайдено геморагічний некроз шкіри стегна, лимфангіт, паховий геморагічний лімфаденіт. Назвіть форму чуми.

A. *Шкірно-бубонна

B. Бубонна

C. Первинно-септична

D. Первинно-легенева

E. Геморагічна

 

3. При осмотре больного находившегося на горных пастбищах поступившего в тяжелом состоянии с высокой температурой, врач отметил, что паховые лимфатические узлы увеличены до 8 см, спаяны с окружающей тканью, неподвижные, кожа над ними красная, резко болезненная. При микроскопическом исследовании в лимфатическом узле острейшее серозно-геморрагическое воспаление. Для какого заболевания это характерно?

A. *Чумы

B. Туляремий

C. Сифилиса

D. Бруцеллёза

E. Сибирской язвы

 

Сибірка

1. Робітник тваринницької ферми захворів гостро і помер при наростаючих явищах інтоксикації. На розтині встановлено, селезінка збільшена, в’яла, на розрізі темно-вишневого кольору, зішкріб пульпи значний. М’які мозкові оболонки на склепінні та основі мозку набряклі, просякнуті кров’ю мають темно-червоний колір (“шапочка кардинала”). Мікроскопічно: серозно-геморагічне запалення оболонок і тканин головного мозку з руйнуванням стінок дрібних судин. Поставте діагноз.

A. *Сибірка

B. Туляремія

C. Бруцельоз

D. Чума

E. Холера

 

2. Патологоанатом в біоптаті шкіри побачив гостре серозно-геморагічне запалення і ділянку некрозу. З анамнезу: захворювання почалося з появи невеликої червоної плями, в центрі якої утворився міхур із серозно-геморагічною рідиною. Згодом центральна частина стала чорною. Що є більш вірогідним?

A. *Карбункул при сибірці

B. Актиномікоз шкіри

C. Алергічний дерматит

D. Карбункул стрептококовий

E. Хімічний дерматит

 

3. При каком заболевании на месте внедрения возбудителя появляется небольшое красное пятно, в его центре - пузырек с серозно-геморрагической жидкостью, потом центральная часть некротизируется, становится черной, похожей на уголь. В отечных окружающих тканях большое количество микробов, фагоцитоз отсутствует, одновременно появляется серозно-геморрагический лимфаденит.

A. *Сибирская язва

B. Чума

C. Сифилис

D. Туляремия

E. Бруцелез

 

4. Мужчина 40 лет, мясник, умер от сепсиса. На правой щеке его определяется конусовидный, плотный, темно-красный инфильтрат 6 см с черной корочкой в центре. Правая половина лица, шеи резко отечны, плотные. При микроскопическом исследовании в инфильтрате острейшее серозно-геморрагическое воспаление, в центре инфильтрата некроз эпидермиса и подлежащих слоев. Какой диагноз

A. *Сибирская язва

B. Чума

C. Туляремия

D. Флегмона шеи

E. Фурункул

 

5. Больная 45 лет, работница мехового ателье, умерла внезапно. При вскрытии мягкие мозговые оболочки свода и основания головного мозга темно-красного цвета, пропитаны кровно как бы покрыты “красным чепцом”. Микроскопически в мягких мозговых оболочках и в ткани мозга серозно-геморрагическое воспаление, некроз стенок мелких сосудов, множественные кровоизлияния. Какое заболевание наиболее вероятно у больной:

A. *Сибирская язва

B. Кровоизлияния в мозг при гипертонической болезни

C. Кровоизлияния в мозг при травматическом повреждении

D. Менингококковая инфекция

E. Туберкулезный лептоменингит

 

Висипний тиф

1. Хворий скаржився на лихоманку, сильний головний біль, задишку, серцебиття. При огляді виявлено педікульоз, розеoли і петехії на шкірі грудної клітки, пролежні гомілок, гангрену стопи. Помер при ознаках серцевої недостатності. Гістологічно в тканині довгастого мозку спостерігаються гіперемія, стази, периваскулярні муфти із плазматичних клітин і осередки проліферації мікроглії (гранульоми Попова). Ваш діагноз.

A. *Епідемічний висипний тиф

B. Сибірковий менінгоенцефаліт

C. Менінгококовий менінгіт

D. Черевний тиф

E. Краснуха

 

2. На розтині хворого, який помер при наростанні явищ серцевої недостатності виявлено серозний менінгіт, некроз і крововиливи в наднирниках, пролежні. Мікроскопічно: деструктивно-проліферативний ендотромбоваскуліт (гранулеми Попова) у довгастому мозку, інтерстиціальний міокардит. В анамнезі: поява на 5-й день захворювання екзантеми на шкірі, гіпотонії, на 3-му тижні - бульбарних розладів: (порушення ковтання і дихання). Яке захворювання має місце?

A. *Висипний тиф

B. Скарлатина

C. Кір

D. Черевний тиф

E. Грип

 

3. У померлого внаслідок серцевої недостатності на шкірі відзначаються сліди висипу у вигляді плям і крапок. В області крижи, остистих відростків хребців –пролежні. При мікроскопічному дослідженні ЦНС, шкіри, надниркових залоз в судинах мікрорциркуляторного русла і дрібних артеріях – деструктивно-проліферативний ендотромбоваскуліт з наявністю гранульом Попова, в серці – інтерстиційний міокардит. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Висипний тиф

B. Ку-гарячка

C. Черевний тиф

D. Вузликовий періартеріїт

E. ВІЛ-інфекція

 

4. У больного на коже живота, грудной клетки появилась сыпь в виде розеол и петехий, мелкоточечная конъюнктивальная сыпь. Смерть наступила при явлениях поражения мозга. При микроскопическом исследовании секционного материала в ЦНС продолговатый мозг, мост, в коже и почках, миокарде обнаружен деструктивно-пролиферативный эндотромбоваскулит. О каком заболевании следует думать?

A. *Сыпной тиф

B. Сепсис

C. Узелковый периартериит

D. Системная красная волчанка

E. Бруцелез

 

Бруцельоз

1. Работник животноводческой фермы умер через 3,5 месяца от начала заболевания. При вскрытии во внутренних органах обнаружены гранулемы, состоящие из эпителиоидных, гигантских клеток Пирогова-Лнхганса, плазматических клеток, эозинофилов. В гранулеме много сосудов. В сосудах внутренних органов продуктивно-деструктивный васкулит. О каком заболевании следует думать?

A. *Бруцеллез

B. Сибирская язва

C. Туберкулез

D. Сыпной тиф

E. Лепра

 

2. Больная 35 лет, доярка, умерла от сердечно-сосудистой недостаточности. При вскрытии патологоанатом диагносцировал полипозно-язвенный эндокардит аортального клапана. При микроскопическом исследовании в аортальном клапане полиморфноклеточная воспалительная инфильтрация, участки изъявления и тромбы с организацией. В строме миокарда склероз, гранулёмы, состоящие из беспорядочно расположенных эпителиоидных, гигантских клеток, плазматических, эозинофилов, в сосудах васкулит. Для какого заболевания характерны описанные изменения в сердце?

A. *Бруцеллёз

B. Хронический сепсис

C. Ревматизм

D. Системная красная волчанка

E. Системная склеродермия

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 540 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)