Еталон відповіді. Діагноз: Ангіоспастична енцефалопатія.
Діагноз: Ангіоспастична енцефалопатія.
Завдання 1.7.
У дитини віком 1рік 6 місяців раптово виникло тонічне скорочення м’язів стоп та китиць.
Об’єктивно: китиці максимально зігнуті, великий палець приведений до долоні. У п’ястно - фалангових суглобах пальці зігнуті під прямим кутом, в міжфалангових - розігнуті (“рука акушера”). Стопи в стані різкого плантарного згинання. Біохімічні показники сироватки крові: кальцій –1,75 ммоль/л, фосфор – 2,85 ммоль/л. рН-7,65.
Ваш орієнтовний діагноз?
Еталон відповіді.
Діагноз: Спазмофілія, маніфестна форма, карпопедальний спазм.
Завдання 1.8.
У 10-річної дівчинки, на тлі неревматичного міокардиту, раптово виник акроціаноз та задишка змішаного характеру.
Об’єктивно: серцеві тони різко ослаблені, тахікардія, в легенях маса вологих дрібноміхурцевих хрипів. АТ-110/70 мм.рт.ст.
Яке ускладнення виникло?
Еталон відповіді.
Діагноз: Гостра лівошлуночкова серцева недостатність (синдром застійної серцевої недостатності).
Завдання 1. 9.
У дитини 13-и років, на тлі гострої пневмонії із вираженим токсичним синдромом, раптово виник напад серцебиття, що супроводжується вираженою загальною слабкістю, головокружінням, нудотою, ліпотімією.
Об’єктивно: ЧСС-180 в 1 хв, тони ослаблені, чисті; АТ-80/50 мм.рт.ст. На ЕКГ: шлуночковий комплекс різко деформований, тривалістю більше 0,12 с, початкова і кінцева частини комплексу Q-T дискордантні.
Ваш орієнтовний діагноз?
Еталон відповіді.
Діагноз: Порушення гемодинаміки при пароксизмі шлуночкової тахікардії.
Завдання 1.10.
У дитини 10-и років із гострим міокардитом виник синкопальний стан.
На ЕКГ: передсердний ритм регулярний з частотою 90 в 1 хв, зубці Р не пов’язані з комплексами QRS і знаходяться на різній відстані перед ними, на них і за ними. Шлуночковий ритм регулярний з частотою 20 в 1 хв.
Яке ускладнення виникло?
Еталон відповіді.
Діагноз: Синдром МАС на тлі А-V блокади ІІІ ст.
Завдання 1.11.
У 3-х річної дитини виник приступоподібний біль в животі, блювання з домішками крові. Протягом тижня у дитини – зелений рідкий водянистий стілець до 10-12 разів на добу.
Об’єктивно: свідомість потьмарена. Виражена блідість шкіри і слизових, кровоточивість слизових ротової порожнини, в місцях ін’єкцій. Кінцівки холодні, знижений тургор шкіри. Риси обличчя загострені, запалі очні яблука. Температура тіла 36,10 С, олігурія. ЧСС-168/хв., АТ-70/45 мм.рт.ст. Тони серця ослаблені, живіт здутий. В аналізі крові: анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, гіпокоагуляція.
Ваш орієнтовний діагноз?
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 572 | Нарушение авторских прав
|