Первина адаптація новонародженого
У процесі пологів дихальна система дитини зазнає колосальні зміни: замість плацентарного кровообігу, кисень починає надходити через легені. Коли у вагітної починаються перейми, дитина відчуває нестачу кисню. Дихання порушується і після поштовху в діафрагму м'яз змушує малюка крикнути і почати дихати. Доношена дитина, як правило, починає дихати самостійно, а недоношених дітей поміщають в апарат, куди вентилюють кисень.
Нервова система новонародженого ще не сформована. Мозкові центри спини у нього розвинені краще, ніж мозкові центри головного мозку. Кора головного мозку знаходиться в стадії зміцнення, а рідина ще не повністю розділена на сіру та білу. Новонароджений реагує на зовнішній вигляд рефлекторно. У нього добре виражені безумовні рефлекси, а до кінця першого місяця життя дитини, розвиваються і умовні.
У другій половині вагітності серцебиття малюка вже прослуховується через живіт матері. Після пологів, серцево судинна система новонародженого досить добре сформована, хоча і продовжує розвиватися. Серце новонародженого велике і розташоване трохи горизонтально. Пульс стабілізується до двох тижнів життя, коли маля краще адаптується до нових умов життя. Кров новонародженого за складом дуже сильно відрізняється від крові дорослої і складає 15% від маси тіла дитини. Зміни в пульсі залежать від спокою і неспання малюка.
Травна система до моменту народження розвинена достатньо, тому її адаптація проходить досить легко.
Шлунковий сік новонародженого містить всі складові частини: ферменти (пепсин, ліпазу, химозин), молочну кислоту, соляну кислоту, кухонну сіль.
Рефлекс смоктання грудей є у малюка з народження. Доношена дитина смокче груди активно, ніж недоношена. Здатність виштовхувати мовою чужорідні предмети з'являється до двох місяців життя. Смаки малюк розрізняє з самого народження і здатний відрізнити солодке від гіркого і кислого. Слина досить рясно починає вироблятися до напівроку. Сам шлунок дуже малий і може прийняти не більше 35мл молока. Печінка новонародженого велика і трохи виступає за ребро.
Кишечник дитини довгий і не захищений, так як ще не «заселений» бактеріями. Протягом перших 12 годин після народження у дитини з'являється перший стілець, званий меконій, або первородний кал. Меконій стерильний і складається з переварених у внутрішньоутробному періоді амніотичної рідини, жовчі, води.
Надходить в кишечник малюка, лактоза молока матері утворює там нормальну мікрофлору.
Видільна функція нирок активно працює ще в утробі матері. Сечовипускання встановлюється до двох тижнів життя, кислотність сечі підвищена.
Ендокринна система новонародженого вивчена ще не до кінця, хоча достеменно відомо, що вона відіграє величезну роль у розвитку та адаптації новонародженого до нового світу.
Голова новонародженого трохи деформована і ассиметрична. Чим крупніше дитина, тим більше деформується голова при пологах. Джерельця малюка досить активно пульсують. Личко дитини виглядає припухлим або плескатим, плоским. На носику яскраво виражені білі крапки, які згодом зникнуть. Повіки набряклі, нависають над очима - вони прийдуть в норму на другий-третій день. При попаданні світла, малюк примружує очі, тому користуйтеся приглушеним світлом. Вічка можуть косити і безладно дивитися, їх колір сірий, причому у більшості малюків.
Ще у мами в животі дитина чує всі гучні звуки і відчуває звукові хвилі. До трьох місяців малюк вже зможе визначити джерело звуку.
У зв'язку з тим, що під час вагітності кровотік матері і дитини загальний, гормони матері впливають на розвиток статевих органів дитини. Іноді у новонароджених спостерігається виділення рідини із сосків в перші тижні життя.
Шкіра рожевого кольору, покрита первородним плівкою, яку лікар змиє відразу після появи на світ малюка, оскільки залишки мастила можуть викликати свербіж і подразнення. На руках, ногах і тулуб можуть бути невеликі складки. За середніми показниками вага хлопчиків при народженні становить 3400 гр., А дівчаток 3200 гр. Середній зріст малюка 50 см. На ріст і вага дитини в першу чергу впливає харчування мами під час вагітності, а тільки потім всі інші фактори.
Тонус м'язів найчастіше підвищений через слабкість волокон і малорозвинених м'язів.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 744 | Нарушение авторских прав
|