АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Пахікарпіну гідройодид – Расhicаrpini hydroiodium

 

Сіль алкалоїду, що міститься в софорі товстоплідній (Sорhога расhусаrра), термопсисі ланцетному (Тhermopsis lanceolata) та деяких інших рослинах. Порошок білого кольору, розчинний у воді (1:30).

Зберігають за списком Б у захищеному від світла місці.

Форма випуску: порошок, таблетки по 0,1 г, ампули по 2 мл і 5 мл 3-процентного розчину.

Дія: спазмолітична і гіпотензивна. Підвищує безпосередньо тонус і посилює скорочення мускулатури матки, у зв'язку з чим стимулює родовий акт і зменшує кровотечу в післяродовий період.

Показання, спосіб і дози застосування: для стимуляції родової діяльності, прискорення виділення посліду і зменшення крововтрат після родів.

Дози внутрішиьом' язово: коням і великій рогатій худобі - 0,2...0,5 г, дрібній рогатій худобі – 0,05...0,2; свиням - 0,1...0,2; собакам - 0,03... 0,06 г.

 

Сферофізину бензоат – Spherорhуsini benzoas

 

Сіль алкалоїду, виділеного із сферофізи солончакової (Spherophysini salsula).

Порошок білого кольору, легкорозчинний у воді (1:2).

Зберігають за списком Б у захищеному від світла місці.

Форма випуску: порошок.

Дія: аналогічна дії пахікарпіну, знижує тиск крові, підвищує тонус і посилює скорочення мускулатури матки, зменшує кровотечу після родів, сприяє інволюції матки.

Показання, способи і дози застосування: при слабкій родовій діяльності, затриманні посліду, кровотечах у післяродовий період, субінволюції матки, а також при ендометритах і атонії матки.

Дози підшкірно і внутрішньом 'язово: коням і великій рогатій худобі - 0,05...0,1 г; дрібній рогатій худобі - 0,01...0,04; свиням - 0,01…0,02; собакам - 0,005...0,01 г.

Міорелаксанти (курареподібні препарати)

Діючи на Н-холінорецептори скелетних м'язів, курареподібні препарати гальмують проведення нервових імпульсів із соматичних нервів на скелетні м'язи, що спричинює знерухомлення тварин.

Оскільки дихальна мускулатура (міжреберні м'язи, діафрагма) менш чутлива до цих засобів, можна підібрати такі дози, дія яких обмежиться знерухомленням без припинення дихання.

За механізмом фармакологічної дії міорелаксанти поділяють на дві групи: антидеполяризуючі і деполяризуючі.

 

Антидеполяризуючі (неполяризуючі) міорелаксанти

 

Справжні курареподібні засоби знижують чутливість Н-холінорецепторів м'язів до ацетилхоліну. Фармакологічними антагоністами їх є антихол інестеразні засоби, що спричинюють у ділянці синапсів нагромадження ацетилхоліну, який у високих концентраціях послаблює дію міорелаксантів і відновлює скорочення м'язів. До антидеполяризуючих міорелаксантів належать тубо курарину хлорид, диплацин, диоксоній тощо.


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 575 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)