Д.мед.н., професор кафедри хірургічних хвороб Чобей С.М
ДВНЗ «УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ
РОЗДІЛ
ЗАХВОРЮВАННЯ СУДИН,
НЕКРОЗИ, ВИРАЗКИ, ПРОЛЕЖНІ.
Методичні вказівки для самопідготовки
студентів ІІІ курсу медичного факультету
із загальної хірургії з доглядом за хворими
УЖГОРОД – 2014
Автори:
кандидат медичних наук, доцент Скрипинець Ю.П.
Доктор медичних наук, професор Шимон В.М.
доктор медичних наук, професор Філіп С.С.
кандидат медичних наук, доцент Сливка Р.М.
Відповідальний за випуск: д.мед.н., професор Болдіжар О.О.
Рецензенти: д.мед.н., професор кафедри хірургічних хвороб Корсак В.В.
д.мед.н., професор кафедри хірургічних хвороб Чобей С.М.
Методичні вказівки затверджено:
на засіданні кафедри загальної хірургії з курсами травматології, ортопедії, оперативної хірургії та судової медицини ДВНЗ «УжНУ»,
протокол № 8 від 6 лютого 2014 року.
на засіданні Вченої ради медичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет», протокол № 7 від 15 травня 2014 року. ТЕМА: ЗАХВОРЮВАННЯ СУДИН, НЕКРОЗИ, ВИРАЗКИ, ПРОЛЕЖНІ.
1. Актуальність теми: Гострі та хронічні захворювання судин є поліетіологічними і можуть спричиняти інвалідізацію у значної кількості пацієнтів. Кількість людей з хронічною ішемією нижніх кінцівок невпинно зростає з віком хворих та заданими різних авторів у віці старше 60 років становить 35–50%. Прогресування хвороби призводить до розвитку гангрени кінцівок у 15-20%. Частота ампутацій при судинній патології в Україні та за її межами сягає 30-60%. Летальність, зумовлена ускладненнями судинної патології дуже висока – 30-48%. (Пашков В.Д., 2007). Результати комплексного лікування задовільні тільки у 40% хворих. Пролежні – це теж результат порушення трофіки тканин внаслідок тривалої компресії на окремі ділянки тіла у пацієнтів, які тривалий час перебувають на ліжковому режимі. Небезпека пролежнів полягає в тому, що при наявних поверхневих некротичних змінах шкіри може виникнути значне ураження глибоких тканин, що обтяжує перебіг основного захворювання та призводить до сепсису.
2. Мета заняття: Вивчити етіологію, патогенез, клінічний перебіг захворювань судин, та можливі ускладнення, які вони спричинюють. Студенти повинні оволодіти методикою обстеження хворих із патологією судин, ознайомитися з принципами лікування та видами оперативних втручань. Засвоїти основні положення профілактики виникнення пролежнів та іх лікування згідно фаз ранового процесу.
3. Базовий рівень студентів.
- Знати причини порушень артеріального кровообігу та мікроциркуляції.
- Знати причини порушень венозного та лімфовідтоку.
- Знати причини нейротрофічних розладів.
Дата добавления: 2015-09-03 | Просмотры: 448 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|