АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Техніка виготовлення двохплечого кламера

Прочитайте:
  1. Виготовлення
  2. Виготовлення барвників для фарбування за методом Нейссера
  3. Виготовлення живильних середовищ. Техніка посіву матеріалу петлею, тампоном, шпателем
  4. Виготовлення мазків і методи їх забарвлення
  5. Виготовлення нерозфасованої продукції
  6. Виготовлення та контроль якості
  7. Лекція № 4. Розробка і виготовлення технічних об'єктів
  8. Методи виготовлення мазків та прості методи фарбування
  9. Техніка безпеки при експлуатації і технічному обслуговуванні машин

Двохплечий кламер відрізняється від одноплечого тим, що має додаткове плече, яке охоплює зуб з язичної сторони. Техніка його виготовлення така ж. Можна зробити плечі кламера, тіло та паросток з одного куска проволоки у вигляді петлі або вигнути обидва плеча та тіло з одного куска, а паросток припаюють з другого.

Слід пам”ятати, що тіло двохплечого кламера повинне знаходитися на екваторі зуба, так як його не можна відвести в товщину базису.

Система кламерів по Нею. В 1949 р. в результаті роботи колективу стоматологів, математиків, інженерів та металургів була розроблена система Нея. Згідно Нею суцільнолиті кламери навантажують зуб виключно у вертикальному напрямку, а визначення місця розміщення утримуючої частини плеча кламеру здійснюється за допомогою паралелометра та виключає вільність при плануванні протезу.

Всю різноманітність кламерів система Нея згрупувала в 5 основних типів.

Згідно цих класів випускаються воскові заготовки та силіконові матриці, в які наливають розплавлений віск.

Перший тип - трьохплечий кламер Акера. Основне показання: - дефекти зубних рядів, обмежені з двохсторін опірними зубами.

 

Кламер 1 типу застосовується при серединному розміщенні лінії огляду на великих зубах. При цьому розмір опірної зони зуба та її розміщення сприяють ефективному розміщенню

всіх жорстких елементів кламера Акера: оклюзійної накладки, стабілізуючої або охоплюючої частини плеча та тіла кламера. Ретенційна частина плеча може бути вільно розміщена в утримуючій зоні зуба з горизонтальним відхиленням 0,5 мм,

Другий тип - двосторонній Т-подібний кламер Роуча. Має міцну оклюзійну накладку та два довгих Т-подібних плеча. Показання:

- різко виражений екватор на опірних зубах;

- зуб нахилений так, що екватор проходить по контактній поверхні зі

сторони дефекту зубного ряду та кламер Акера неможливо застосувати. Кламер 2 типу (Роуча) застосовується при дистальному нахилі ікол, премолярів та молярів. При цьому лінія огляду високо піднімається до апроксимальної дистальної стінки. В результаті опірна поверхня на схилі нахилу зуба практично відсутня. Над лінією огляду вдається помістити лише оклюзійну накладку кламера. Застосування розщепленого кламера Роуча (з вестибулярним та оральним Т- подібним плечем) показане також при медіальному нахилі молярів та високим розміщенням лінії огляду. При використанні кламера 2 типу горизонтальне відхилення його пружних закінчень може вар”їрувати від 0,5 до 0,75 мм.

Третій тип - комбінований кламер.

Складається з оклюзійної накладки, одного жорсткого плеча та другого пружинного з Т-подібним розчленуванням на кінці. Показання:

- застосовується на зубах, що мають нахил в оральну чи вестибулярну

сторону.

Кламер 3 типу (комбінований) застосовується при нахилі моляра або одиноко стоячого премоляра в вестибулярну або оральну сторону. Лінія огляду в першому випадку буде піднята на вестибулярній стороні зуба, де і рекомендується розміщувати Т-подібне плече з горизонтальним відхиленням до 0,5 мм. На оральній стороні зуба, де лінія огляду, навпаки, буде низько опущена, розміщують плече кламера Акера, В цьому випадку воно буде повністю знаходитися в опірній зоні та відігравати стабілізуючу роль. В другому випадку (при нахилі в оральну сторону) чинять навпаки. Якщо застосовується кламер З типу на іклах та різцях верхньої щелепи, Т-подібне плече розміщується тільки на вестибулярній поверхні зубів.

Четвертий клас - кламер одноплечий з оклюзійною накладкою, розміщеною в основі плеча або на самому плечі, так званий " задній " кламер.

Довге плече забезпечує пружність кламера.

Показання:

- на іклах та премолярах, що обмежують дефект зубного ряду без дистальної опори.

Кламер 4 типу - одноплечий, що охоплює з однієї сторони оклюзійною накладкою. Є два варіанти цього кламера. Один - кламер задньої дії, застосовується при коротких коронках або при вестибулярному нахилі премолярів та передніх зубів, що обмежують дефект зубного ряду без дистальної опори. Паросток цього кламера відходить від дуги бюгельного протеза, переходить в тіло і оклюзійну накладку та закінчується утримуючим плечем на вестибулярній поверхні опірного зуба. При вестибулярному нахилі лінія огляду на оральній стінці опірного зуба опущена, а на вестибулярній піднята. В результаті на оральній стінці є можливість розмістити жорсткі елементи кламера (частину пароста та тіло). Довге утримуюче плече при цьому охоплює вестибулярну стінку та, пересікаючи лінію огляду, розміщується в утримуючій зоні. При цьому рекомендоване горизонтальне відхилення закінчення плеча повинне бути не більше 0,25 мм.

Другий варіант кламера 4 типу відомий як кламер протилежної або зворотньої, задньої дії. Він застосовується при нахилі премолярів в язичну сторону. Цей варіант кламера відрізняється від попереднього тим, що він відходить від базисної частини каркаса (сідла) з вестибулярної сторони та розміщується на вестибулярній стінці опірного зуба над лінією огляду, опущеною в зв"язку з оральним нахилом. При цьому утримуюче плече кламера огинає дистальну контактну стінку зуба, а потім оральну та після пересікання лінії огляду розміщується в утримуючій зоні на оральній стінці.

Так як в обох випадках кламер 4 типу має тільки одне плече, доцільно посилити фіксацію протеза виготовленням додаткового утримуючого кламера на цій або на протилежній стороні.

П'ятий клас - кільцевий кламер.

Має довге плече з двома оклюзійними накладками. Оклюзійні накладки забезпечують рівномірну передачу жувального навантаження по оси зуба навіть у випадках, коли моляр має нахил в сторону дефекту. Плече починається з оклюзійної накладки зі сторони дефекту, переходить на вестибулярну сторону зуба, вище екваторної лінії на апроксимальній поверхні утворює ще одну оклюзійну накладку, потім опускається на оральну сторону та закінчується нижче екваторної лінії.

Показання:

- застосовується на жувальних зубах, що обмежують дефект зубного ряду.

Кламер 5 типу - одноплечий, круговий, або кільцевий, з двома оклюзійними накладками та зміцнюючим плечем - застосовується при комбінованому нахилі одиночного моляра в сагітальному та одночасно трансверзальному напрямках (в оральну або вестибулярну сторони). Лінія огляду при цьому високо піднята на стороні нахилу та опущена на протилежній стороні. Горизонтальне відхилення закінчень утримуючої частини плеча може досягати від 0,5 до 0,75 мм. Для підсилення жорсткості довгого плеча від базисного паростка до нього роблять зміцнююче плече.

Система кламерів Нея при всіх видах дефектів зубних рядів передбачає тільки жорстке з'єднання кламера з каркасом. Ця система непридатна при пародонтозі, так як при її застосуванні жувальне навантаження передається тільки на опірні зуби.

Систематизація основних видів литих опірно-утримуючих кламерів.

Перша група - кламери з плечами зі сторони оклюзії. Перша підгрупа: двоплечі кламери Друга підгрупа: одноплечі кламери


Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 543 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.006 сек.)