Розчин формальдегіду – Solutio Formaldegydi
Синонім: формалін.
Це 37...40-процентний розчин формальдегіду у воді.
Властивості: прозора, безбарвна рідина із специфічним гострим задушливим запахом. Змішується з водою і спиртом. Крім формальдегіду, розчин містить мурашину кислоту і мурашиний спирт, які підвищують його стійкість.
Форма випуску: рідина в бутлях.
Зберігання: у щільно закритому скляному посуді, при температурі не нижчій за 9°С, у захищеному від світла місці.
Дія: в'яжуча, дезінфікуюча, дезінсектицидна, дезодоруюча і протибродильна Як протимікробний засіб згортає і осаджує білок та відбирає кисень з мікробної клітини.
Показання, способи і дози застосування: зовні для дезінфекції і дезодорації рук 0,5-процентний розчин, при некробактеріозі - 2,5-процентний спиртово-водний розчин або лінімент, що складається з рівних частин формаліну, креоліну, дьогтю; для лікування корости - лінімент з 10 частин формаліну, 60 частин зеленого мила, спирту і води.
1...2-процентний розчин застосовують для дезінфекції приміщень при неспорових, 4-процентний - при спорових інфекціях, для газової дезінфекції герметично закритих приміщень та інвентарю, у параформал інових камерах - випаровуванням при взаємодії 40 частин розчину формальдегіду, 22 частин води і 30 частин калію перманганату з розрахунку 40...50 мл формаліну на 1 м3 приміщення; для консервування патолого-анатомічних препаратів, вакцин і деяких сироваток.
Застосовують всередину як протибродильний засіб при тимпанії передшлунків і для знезараження травного каналу у формі 1...2-процентного водного розчину та як антидот при отруєнні жуйних сечовиною.
Дози: коням - 5,0...20 мл; великій рогатій худобі - 10...20; свиням - 1...3; собакам - 0,1... 1 мл; при отруєнні сечовиною - 15...30 мл на 100 кг маси тіла шляхом ін'єкції в рубець у ділянці голодної ямки.
Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 547 | Нарушение авторских прав
|