Перша допомога при ураженні органів дихання. Реанімаційні заходи при зупинці серця і дихання
Причинами ураження органів дихання можуть бути: стороннє тіло в носі, у дихальних шляхах, потоплення, отруєння чадним, побутовим та вихлопними автомобільними газами. Заходи першої допомоги при ураженні органів дихання подано в табл. 10.
Реанімація (від лат. геапітаїіо — повернення до життя) — це низка термінових заходів, спрямованих на відновлення життєдіяльності організму. Для реанімаційних заходів є тільки 4-6 хв. (час клінічної смерті), коли ще людину можна оживити.
Причини ураження органів дихання стороннє тіло в носі потрібно негайно примусити потерпілого покашляти на березі покласти потерпілого так, щоб його голова знаходилася нижче рівня таза: це сприятиме звільненню дихальних шляхів від води, що туди потрапила; застосувати один з методів видалення води з дихальних шляхів; при зупинці серцевої діяльності і дихання провести реанімаційні заходи.
відчинити двері, припинити надходження газу: перекрити газ, вимкнути двигун автомобіля; відкрити вікна; винести потерпілого на свіже повітря; викликати швидку допомогу; поДати реанімаційну допомогу
Як правило, зупинка серця супроводжується і припиненням дихання. Тому щоб серце запрацювало знову, починають закритий масаж серця:
а) покласти основу долоні правої руки на нижню частину груднини,а долоню лівої —-н& тильну поверхні правої; пальці рук припіднятн;;
б) поштовхами натискати на груднину 3 чаєтотою 60-80 разів захвилину.
Маленьким дітям закритий масаж серця роблять дуже обережно однією рукою, а немовлятам -*- кінчиками вказівного-Й-середнього пальців однієї руки або вейиюшй паль грудної клітки.
Водночас із масажем серця треба здійснювати штучне дихання. Розрізняють види і етапи штучного дихання:
1) спосіб "з рота в рот":
а) потерпілого покласти спиною на тверду підлогу; б) відкрити йому рот, очистити його, наприклад, від блювотиння, знятії зйомні протези, якщо вони є; в) голову потерпілого закинути назад, стежачи, щоб язик не западав у гортань; г) однією рукою тримати голову та шию потерпілого, другою затиснути йому ніздрі; д) глибоко вдихнути і крізь носовичок, щільно охопивши губами губи хворого (для більшої герметизації), зробити енергійний видих (вдування повітря у його легені); перші 5-10 вдувань слід робити швидко — 20-30 за хвилину, наступні — по 12-15 за хвилину;
Ефективність реанімаційних заходів визначають за відновленням серцевої діяльності: поява серцевих тонів, артеріального пульсу, само-стійного дихання, реакції звуження зіниць. Якщо ж,дихання і серцева діяльність не вщкцвлюється, штучне дихання і зашитий маса*? серця слід робити доти, доки не приїде швидка допомога.
Питання для самоперевірки
1. Поясніть механізм газообміну в легенях і тканинах.
2. Охарактеризуйте нервову регуляцію дихання.
3. Охарактеризуйте гуморальну регуляцію дихання.
4. Назвіть причини, шляхи зараження та прояви захворювань дихальної системи.
5. Які профілактичні заходи інфекційних захворювань?
6. У чому полягають причини зупинки дихання?
7. Яку першу допомогу надають при ураженні органів дихання?
8. Які чинники способу життя людини впливають на здоров'я дихальної системи? Відповідь обґрунтуйте.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 757 | Нарушение авторских прав
|