АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Неправильні положення плода: причини, діагностика, тактика ведення вагітності і пологів
Неправильним наз. положення плода, при якому його повздовжня вісь не співпадає з поздовжньою віссю матки. При поперечному положенні вісь плода розташовується перпендикулярно до осі матки, при косому – між повздовжньою віссю плода і матки утв. гострий кут.
Причини:знижен. тонус м*язів передн. черевної стінки і матки(у жін., що багато народжували),багатоводдя, багатоплідна вагітність, передлежання плаценти, вузький таз, аномалії розвитку.
Діагностика:Розпізнання поперечного і косого положення плода ґрунтується на даних, отриманих при огляді вагітної, зовн. і внутр. акушерському досл., УЗД. Поздовжнє положення:При огляді вагітної - неправильна форма живота (він не у вигляді овоїда, а розтягнутий у поперек) При вимірюванні висоти дна матки отримують нижчі показники, ніж ті, яких очікують.Прийоми леопольда: 1-дно матки розміщене нижче, і не вдається визначити якусь із частин тіла. 2 –пальпується тазовий кінець і голівка плода.Позиція плода в цих випадках визначається за розташуванням голівки – якщо вона ліворуч – 1 позиція, праворуч – 2. Вид визначається за спинкою: якщо вона обернена наперед – передній, якщо на зад – задній вид. 3 –передлеглу частину пальпувати не вдається. Серцебиття при поречному положенні вислуховується на рівні пупка,залежно від позиції: при 1-й, коли голівка знаходиться ліворуч, серцебиття зліва від пупка, при 2-й – праворуч. Вагінальним досл. можна діагностувати неправ. положення при пологах, коли відкриття вічка 4 см. Пальпують ребра, міжреберні проміжки, лопатку, пахвову западину, іноді ручку.
Якщо поперечне положення виявили до 30 тиж вагітності, то вдаватися до якихось загодів виправлення положення не потрібно, бо плід занадто рухомий. З 30-ти тиж. Можна призначати корегуючи гімнастику. Якщо гімнастикою не вдалося змінити положення, то застосовують зовнішній поворот плода на голівку. Це роблять на 32-36 тиж вагітності, обов*язково в стаціонарі. Якщо поперечне положення зберігається до пологів, вагітну необхідно госпіталізувати не пізніше, ніж за 3 тиж до очікуваного терміну розродження, якщо жінка у селі, то її госпіталізують на 36 тиж вагітності.
Ведення пологів: при живому плоді проводять кесерів розтин.Ведення пологів через природні пологові шляхи з поворотом та екстракцією плода за тазовий кінець допустиме лише у жінок, які багато разів народжували і є небезпечним, бо супроводжується травматизацією плода і загрозою розриву матки. При запущеному поперечному положенні і мертвим плодом проводять плодоруйнівну операцію – декапітацію.
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 1810 | Нарушение авторских прав
|