АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Біомеханізм пологів при тазових передлежаннях.Ведення пологів? Біомеханізм пологів при тазових передлежаннях

Прочитайте:
  1. Активне ведення третього періоду пологів
  2. Акушерська тактика має відповідати фазі другого періоду пологів
  3. Акушерська тактика при ПВНРП під час вагітності та на початку І періоду пологів
  4. Білет №3 1.Перебіг і ведення II періоду пологів.
  5. Біомеханізм пологів
  6. Біомеханізм пологів при потиличних передлежаннях
  7. Біомеханізм пологів при різних формах анатомічно вузького таза
  8. Біомеханізм пологів.
  9. БІОМЕХАНІЗМ РОДІВ ПРИ ЗАДНЬОМУ ВИДІ ПОТИЛИЧНОГО ПЕРЕДЛЕЖАННЯ І ВСТАВЛЕННЯ ПЛОДА

Пологи при тазових передлежаннях проходять у три етапи:

1 етап - народження тазового кінця,

2 етап - народження плечового поясу,

3 етап - народження голівки.

Розрізняють наступні моменти біомеханізму (1 момент - внутрішній поворот сідннчок. Сідниці своїм по­перечним розміром (міжвертельною лінією, linea intertrochanterica) вставляються в один із косих розмірів пло­щини входу в таз. Першою йде передня сідничка, на ній знахо­диться ведуча точка. Тазовий кінець поступово опускається на тазове дно, де і відбувається поворот, після завершення якого міжвертельна лінія стає у прямий розмір площини виходу із тазу. Передня сідничка прорізується до утворення точки фік­сації.

2момент - згинання тулуба у попереково-грудному відділі. Після завершення повороту в ділянці гребеня клубової кістки плоду утворюється точка фіксації, навколо якої відбувається сильне бокове згинання тулуба у попереково-грудному відділі. Внаслідок цього згинання прорізується задня сідничка.

3момент - внутрішній поворот плічок. Після народження тазового кінця в косий розмір площини входу в таз (в той са­мий, через який пройшла міжвертельна лінія) своїм попереч­ником (diameter biacromialis, 12 cm) вступають плічка. Спинка плоду в цей час повертається дещо допереду. Плічка опуска­ються на тазове дно, де здійснюється поворот, внаслідок якого diameter biacromialis стає у прямий розмір площини виходу із тазу.4 момент - згинання тулуба у шийно-грудному відділі хреб­та. Після завершення повороту плічок народжується верхня третина переднього плічка, на межі верхньої та середньої тре­тини його утворюється точка фіксації. І Іісля цього відбуваєть­ся згинання хребта у шийно-грудному відділі за рахунок чого народжується заднє плічко.

5момент - внутрішній поворот голівки. Голівка вступає у площину входу в таз у косий розмір, протилежний тому, через який пройшли сіднички. При переході із широкої частини по­рожнини малого тазу у вузьку розпочинається внутрішній по­ворот, що завершується в площині виходу із тазу. Стріловид-ний шов стає відповідно прямому розмірові, мале тім'ячко по­вертається допереду.

6момент - згинання голівки. Після утворення точки фікса­ції в ділянці підпотиличної ямки відбувається згинання голів­ки, в результаті якого вона прорізується малим косим розмі­ром. Над промежиною з'являються підборіддя, обличчя, лоб, тім'я, потилиця.У 2-му періоді пологів призначають спазмолітики (атропін, промедол, апрофен та інш.).Особливої уваги заслуговує період вигнання, неправильне ведення якого може призвести до важких родових травм чи навіть смерті плода.ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ ПРИ ТАЗОВИХ ПЕРЕДЛЕЖАННЯХПеребіг пологів при тазових передлежаннях характеризується великою кількістю ускладнень. У першому періоді пологів можливе передчасне і раннє відходження навколоплодових вод. Це ускладнення собливо часто зустрічається при ніжних передлежаннях. Тазовий кінець менший за голівку, тому він в тазі не прилягає щільно до пологового каналу, лінія стикання відсутня, передні і задні води не розділені. При кожній переймі навколо-плодові води спрямовуються в нижній відділ матки, оболонки не витри­мують великого напруження і розриваються передчасно. При відходженні навколоплодових вод може відбутись випадання пуповини. При цьому часто зустрічається слабкість пологової діяльності, особливо при ранньому і пе­редчасному відходженні навколоплодових вод.В другому періоді пологів також можуть виникати ускладнення: слабкість пологової діяльності, гіпоксія плода і асфіксія новонародженого.закидання ручок, розгинання і защемлення голівки, утворення заднього виду (Враховуючи це необхідно упевнитися, що є всі необхідні умови лля безпечного проведення пологів через природні пологові шляхи і відсутні показання до кесаревого розтину. Необхідно слідкувати за перебігом І пе­ріоду пологів шляхом ведення партограми (без заповнення таблиці 2 на партограмі), реєстрації КТГ протягом 15 хвилин кожні 2 години.

У разі розриву плодивих оболонок негайно провести внутрішнє акушерське дослідження для виключення випадання пуповини. Другий період пологів слід вести з мобілізованою веною для внутрішньовенного введення 5 ОД окситоцину у 500,0 мл фізіологічного розчину N301 (до 20крапель за хвилину). За показаннями проводять епізіотомію, пудентальну анестезію. Другий період пологів ведуть у присутності анестезіолога, неонатолога. Пологи у сідничному передлежанні має проводити досвідчений класифікований фахіець.


Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 698 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)