АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Зміщення матки по вертикальній осі (вверх і вниз)

Прочитайте:
  1. A. Затримка додаткової дольки у порожнині матки
  2. E. - Широку зв’язку матки.
  3. N На внутрішній стінці матки є залишки залоз, з яких потім регенерує покрив ендометрію.
  4. N Скорочення матки поступово зменшуються, вони менш виражені в нижньому сегменті і шийці.
  5. N85 Інші незапальні ураження матки, за винятком шийки матки
  6. VІ. Техніка проведення операції кесарева розтину в нижньому сегменті матки поперечним розтином.
  7. А — шейка матки (? Есть просто складка, а не столб складок)
  8. А. Осмотр зеркалом Симса шейки матки и влагалища.
  9. А. Рак шейки матки
  10. Адреноміметиків в якості токолітиків пов’язане з їх здібністю викликати розслаблення м’язів матки,

Підняття матки (elevaсtiouteri).

Опущення матки (descensesuteri)

Випадання матки (prolapsusuteri).

Неповне випадання Випадання матки.

Виворіт матки (inversiouteri)

Причини опущення та випадання матки і вагіни можна поділити на такі групи:
1. Ослаблення м’язів передньої черевної стінки внаслідок атонії, частих повторних пологах, ускладнень вагітності і пологів (багатоводдя, багатопліддя, вузький таз). Описано випадки випадання матки у жінок, які не народжували, або в дівчат з астенічною конституцією, що є проявом загального птозу внутрішніх органів.

2. Важливе значення мають пологові травми, які приводять до розслаблення м’язів.

Пошкодженню м’язів, особливо леваторів та фасцій тазового дна, сприяють розгинальні передлежання, великі розміри плода, ригідність м’язів у немолодих першородячих, хірургічні втручання, акушерські щипці, плодоруйнуючі операції. При цьому пошкоджується фіксуючий апарат матки, головним чином крижові маткові зв’язки та кардинальні.

3. До зміщення матки вниз ведуть всі причини, що обумовлюють зниження тонусу та ретрофлексію матки: це затримка розвитку статевих органів і вікова атрофія матки, зв’язкового апарату та м’язів тазового дна. Треба відмітити, що опущення та випадання матки виникає переважно в осіб старечого віку.

4. Опущення та випадання статевих органів можуть виникнути при аномаліях розвитку, що зумовлюють порушення іннервації тазового дна та вроджену гіпоплазію його мускулатури. 5. При наявності умов, що передують зміщенню матки донизу, останнє виникає і прогресує в зв’язку з підняттям тягарів.

Симптоматика при опущенні і випаданні статевих органів така:

1. Хворі самі констатують випадання матки та вагіни, які збільшуються при ходьбі, кашлі, чиханні. Відмічаються тянучий біль в крижах, білі з домішками сукровиці, які з’являються при травматизації трофічної виразки.

2. Виникають часті позиви, нерідко різкі при сечовипусканні. При повному випаданні матки іноді буває затрудненим сечовипускання, що припиняється після вправлення органів, що випали.

3. Менструальний цикл, як правило, не порушений. При наявності застійних явищ можуть бути циклічні порушення типу гіперполіменореї.

4. Дітородна функція знижується (неспиятливі умови для запліднення внаслідок швидкої евакуації сперми із вагіни). На ІV-V місяці вагітності, коли матка значно збільшується і піднімається в великий таз, випадання статевих органів припиняється. Після пологів випадання знову прогресує. Статеве життя можливе при вправленні статевих органів, що випали.

Діагностика

Розпізнати опущення та випадання статевих органів неважко. Діагноз встановлюється на основі даних огляду і пальпації органів, що випали. Додаткова катетеризація та ректовагінальне обстеження дозволяє виявити цисто- та ректоцеле

Після огляду та пальпації статеві органи вправляють і проводять бімануальне обстеження. При цьому дають оцінку стану м’язів тазового дна, зв’язкового апарату та придатків матки і виключають наявність інших захворювань (пухлин, запальних процесів і т.д.).

Лікування

Доцільно приступити до лікування на початкових стадіяхопущення стінок вагіни, щоб попередити їх повне випадання і зв’язані з ними розлади.

1) Загальноукріплювальна терапія

2) Ортопедичні методи.

3) Хірургічне лікуваннязабезпечує найбільш стійке видужання, особливо в поєднанні з загальноукріплювальною терапією.

4.Задача вагітність 1-ша, доношена, пологи 1-ші, термінові.

Білет 30


Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 581 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)