Пухлини тонкої кишки
Новоутворення дванадцятипалої, порожньої та клубової кишок рідко зустрічаються у людей будь-якого віку. Клінічні ознаки залежать від локалізації процесу.
У дванадцятипалій кишці зустрічаються злоякісні пухлини самої кишки та її сосочків. Позасосочкові локалізації найчастіше розміщені у висхідній частині і характеризуються екзофітною, ендофітною і змішаною формами росту. Головним методом діагностики є релаксаційна дуоденографія.
Для екзофітного росту характерні ригідність стінки, деформація рельєфу слизової оболонки, наявність дефекту наповнення, порушення евакуації з супрастенотично розширеної ділянки кишки, болісність при пальпації, обмежена рухомість.
При локалізації на медіальній стінці низхідної частини кишки є дефект наповнення з чіткими контурами, різко відмежованими від здорової тканини. В міру росту пухлина призводить до стенозу великого сосочка кишки та ураження жовчної протоки.
При ендофітному характері росту спостерігаються звуження просвіту кишки з наявністю супрастенотичного розширення, відсутність перистальтики, ригідність стінок, деформація рельєфу слизової оболонки, відсутність його моделювання - застиглий рельєф; асиметричне звуження просвіту тонкої кишки на певній ділянці.
Новоутворення великого сосочка дванадцятипалої кишки зустрічаються рідко і найоптимальнішою методикою їх виявлення є релаксаційна дуоденографія.
Характерною рентгенологічною ознакою росту цієї пухлини є дефект наповнення, який має чіткі контури, різко відмежовані від здорової тканини. В міру росту пухлина призводить до стенозу великого сосочка дванадцятипалої кишки, а також уражує загальний жовчний проток.
Диференціальна діагностика з раком головки підшлункової залози, що вростає у дванадцятипалу кишку, за рентгенологічними ознаками просто неможлива. Слід враховувати дані фіброгастроскопії, субопераційної біопсії, КТ, УЗД.
В інших відділах тонкої кишки пухлини частіше локалізуються в початкових відділах порожньої та дистальних відділах клубової кишки. При екзофітному рості виражені ригідність стінки, деформація рельєфу слизової оболонки, дефекти наповнення. При проростанні пухлини у брижу або заочеревинний простір на рентгенограмах виявляється застигла картина нерухомих петель тонкої кишки.
Головною рентгенологічною ознакою ендофітного росту є асиметричне звуження просвіту тонкої кишки на якійсь ділянці. ляється розсовування петель тонкої кишки пухлиною та створення вільного простору.
У теперішній час діагностика пухлин тонкої кишки все частіше базується на висновках рентгенологічного та ультразвукового досліджень. Останнє дозволяє виявити пухлину у всіх хворих, визначити наявність та розміри її позакишкового компоненту та збільшення регіонарних лімфатичних вузлів.
За допомогою рентгенологічного дослідження на підставі відомих симптомів уточнюються локалізація та характер пухлини.
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 338 | Нарушение авторских прав
|