АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Структура хірургічної клініки.

Прочитайте:
  1. VІІІ. Методика проведення заняття та організаційна структура заняття
  2. Антигенна структура вібріонів
  3. Антигенная структура
  4. Антигенная структура
  5. Антигенная структура
  6. Антигенная структура
  7. Антигенная структура
  8. Антигенная структура
  9. Антигенная структура
  10. Антигенная структура

До структури хірургічної клініки входять: палати, коридор, перев’язочні, маніпуляційний кабінет, гіпсовочна (для травматологічного відділення), білизняні, кабінети медичного персоналу і операційний блок. Хірургічне відділення поділяється на два окремих підрозділи – чисте та гнійне. Для хворих із нагноєними ранами виділяються окремі палати в окремому крилі відділення, по можливості як най далі від операційного блоку. Для цих хворих виділяється окрема перев’язочна і всі хворі обслуговуються окремим персоналом. За наявності однієї перев’язочної хворі з гнійними ранами перев’язуються після проведення «чистих» перев’язок з подальшою ретельною обробкою приміщення та обладнання дезінфікуючими розчинами.

Маніпуляцій ний кабінет – спеціальне приміщення для проведення ряду медичних засобів, для яких необхідно зберігати правила стерильності. У маніпуляційному кабінеті треба мати таке обладнання: шафу для зберігання медикаментів та інструментів, бікси зі стерильним перев’язочним матеріалом, шприци, голки, одноразові системи для в/венного введення лікарських препаратів, стерилізатор, штативи для тривалих в/в інфузій, чисті пробірки, холодильник, для зберігання крові і медикаментів, емальовані тази для замочування використаних інструментів, бачок з кришкою, тапчан, табуретки, робочий стіл для ведення медичної документації.

В маніпуляційному кабінеті 2 рази на день проводять вологе прибирання приміщення(перед початком і наприкінці робочого дня) з застосуванням дезінфікуючих розчинів. Один раз на тиждень проводять генеральне прибирання приміщення з миттям та дезінфекцією стін, підлоги і наявного оснащення. Перед початком роботи маніпуляцій на сестра проводить вологе прибирання приміщення. Після цього сестра надягає стерильний халат, шапочку, маску, обробляє руки, розкладає стерильні бікси, накриває стерильний стіл. Маніпуляцій на сестра спочатку проводить забір крові у хворих для біохімічних досліджень, визначає групу крові, а потім заповнює та підключає систему для внутрішньо венного вливання. У першу чергу слід обслуговувати важко хворих.

Операційний блок – сучасний операційний блок складається із ряду функціональних підрозділів – зон режиму, які в залежності від роботи лікувального закладу та особливостей приміщення можуть частково сполучатися або ж розміщуватися в окремих кімнатах.

В першу зону – зону стерильного режиму входять приміщення, призначені безпосередньо для виконання операцій і підготовки до них: а) операційний зал, б) передопераційна, де проводиться обробка рук хірургів, в) стерилізаційна, в який проводиться миття, кип’ятіння чи стерилізація інструментів іншими засобами, г) наркозна, для введення хворих в наркоз.

В другу зону – зону суворого режиму входять: а) приміщення для переодягання учасників операції, б) апаратна і інструментальна, в) апаратно-анестезіологічна, г) матеріальна, д) кабінет переливання крові, е) комора для збереження засобів прибирання операційного блоку, є) приміщення для роботи старшої операційної сестри, для перебування черговослужбовців, чергової бригади, ж) приміщення для запису протоколів операції, з) санітарна кімната, яка складається з душової і туалету для персоналу операційної.

В третю зону – зону загального режиму входять: а) кімната з апаратурою для кондиціювання повітря, б) акумуляторна, для аварійного освітлення, в) цитолабораторія, г) підстанція, для регулювання централізованого кисневого постачання, електропостачання і газопостачання (№20 та ін.).

Потоки в операційному блоці поділяються на «стерильний» - для хірургів і операційних сестер, «чистий» - для хворих, анестезіологів, технічного персоналу. Вони не повинні перетинатися.


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 448 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)