АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Профілактичний принцип терапії - головний в умовах промислової технології, концентрації та спеціалізації тваринництва.
На відміну від лікувальної роботи на дрібних фермах і в індивідуальному секторі тут поряд з індивідуальним лікуванням все більшого значення набуває групова терапія.
Групова терапія. Проводять її частіше стосовно певної технологічної групи тварин, у конкретному цеху, при виявленні прихованих форм хвороби, наприклад, терапія великої рогатої худоби при Кетоз, остеодистрофії, білкової та вуглеводної недостатності, при шлунково-кишкових гострих розладах у телят, масових респіраторних захворюваннях (наприклад, аерозолетерапія); терапія свиней - при гіповітамінозах, виразковій хворобі шлунка; терапія овець при кетозі, безоарної хвороби.
Для групової профілактичної терапії використовують, як правило, кошти в препарати, що випускаються промисловістю або на місцях: дієтичні корми, премікси, добавки з вітамінів і мікроелементів, крейда, кісткове борошно, вітамінні препарати та ін.
З цією метою застосовують і фізіотерапевтичні методи:
ультрафіолетове опромінення,
обігрів тварин,
купання,
моціон,
дозовані руху.
Групова терапія, крім нормалізації функцій і відновлення здоров'я, переслідує також мета попереджати виникнення супутніх чи нових хвороб. Наприклад, у корів при Кетоз - патологію печінки, у свиней в період дорощування - гіповітаміноз, виразкову хворобу шлунка.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 660 | Нарушение авторских прав
|