Е. Бронхіальне дихання.
61. Хворий Н., 34 роки, скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, які посилюються при кашлі, гарячку 37,80С, загальну слабість. В анамнезі - туберкульоз легенів. Аускультативно - на фоні послабленого везикулярного дихання чути шум тертя плеври. Біль у грудній клітці при даному захворюванні зменшується при:
А. Лежанні на хворому боці. В. Лежанні на спині.С. Лежанні на здоровому боці.
Д. Лежання на животі. Е. Колінно-ліктьовому положенні.
62. У хворого при об’єктивному обстеженні виявлено відставання правої половини грудної клітки в акті дихання. Пальпаторно - голосове тремтіння не змінене. Перкуторно - ясний легеневий звук. Аускультативно - на фоні послабленого везикулярного дихання чути шум тертя плеври. Що є основною причиною виникнення даного захворювання?
А. Золотистий стафілокок. В. Пневмокок Френкеля. С. Туберкульоз. Д. Хламідіоз. Е. Все вище перераховане.
63. У хворого, що лікується з приводу пневмонії, при покращенні стану хворого та зміні дихання з бронхіального на змішане везикулобронхіальне лікар почув крепітацію. Де і коли виникає крепітація?
А. В альвеолах,при запальних процесах в легеневій тканині, коли стінки альвеол зволожені ексудатом (початок і кінець запального процесу).
В. При запальних процесах в бронхах. С. При емфіземі легень.
Д. При ексудативному плевриті. Е. При бронхіальній астмі.
64. У хворого після відходження великої кількості харкотиння “повним ротом” на другий день стан покращився, гарячка з гектичної змінилася на ремітуючу, однак при об’єктивному обстеженні перкуторно нижче кута лопатки є тимпанічний звук площею до 10 см2, що переходить в притуплення в нижньому полюсі. Аускультативно: амфоричне дихання і вологі звучні великопухирцеві хрипи. Що в аналізі харкотиння вказує на деструктивні зміни легеневої тканини?
А. Прожилки крові. В. Трьохшаровість харкотиння. С. Еластичні волокна. Д. Гнійна флора Е. Наявність фібрину.
65. Хвора Н., поступила в терапевтичне відділення відділкової лікарні у важкому стані. Захворіла гостро. Ввечері почався сильний озноб, гарячка протягом короткого часу піднялася до 400С, з’явився колючий біль при диханні в правій половині грудної клітки, задишка, профузне потіння і слабість. Об’єктивно виявлено синдром ущільнення легеневої тканини.
Які характерні зміни можна виявити у загальному аналізі крові при крупозній пневмонії?
А. Анемію і високе ШОЕ. В. Лейкоцитоз, зсув формули вліво і високе ШОЕ. С. Лімфоцитоз, високе ШОЕ.
Д. Зсув формули вліво, пойкіло-анізоцитоз. Е. Зсув формули вправо, лейкопенію.
66. У пульмонологічне відділення поступив пацієнт зі скаргами на напади ядухи, що з’явилися на фоні повного здоров’я, після того як в день народження йому подарували персидського котика. Раніше котів у домі не було. Напади характеризуються затрудненим видохом, свистячими і дзижчатими хрипами на від-стані, малопродуктивним кашлем, знімаються інгаля-тором з астмопентом.
Об’єктивно: бронхообструктивний синдром. Які основ-ні етіопатогенетичні форми бронхіальної астми розрізняють?
А. Мікробну. В. Паразитарну. С. Хронічну. Д. Гостру. Е. Атопічну і інфекційно-алергічну.
67. Хворий 33 роки, захворів гостро. З’явився озноб, сильний головний біль, підвищилась температура до 390С, через кілька годин з’явилась біль у лівій половині грудної клітки, кашель спочатку сухий, а через два дні з’явилося “ржаве” харкотиння.
При загальному огляді хворого відмічалася гіперемія щік, більш виражена зліва, задишка, ціаноз. Грудна клітка звичайної форми. Ліва її половина відстає у акті дихання. Пальпаторно голосове тремтіння посилене зліва. Число дихань - 35 за 1 хв. Тони серця звучні. Пульс 120 уд/хв. Перкуторно зліва нижче кута лопатки укорочення перкуторного звуку з тимпанічним відтінком. Аускультативно ослаблене везикулярне дихання, початкова крепітація (в середніх відділах). Ваш попередній діагноз?
А. Гострий бронхіт. В. Крупозна пневмонія. С. Вогнищева пневмонія.
Д. Трахеобронхіт. Е. Гостра вірусна респіраторна інфекція.
68. На прийомі у лікаря хворий скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, задишку, гарячку 38,70С., загальну слабість. Після об’єктивного обстеження лікар запідозрив ексудативний плеврит. Аускультативні дані вище рівня плеврального ексудату:
А. Послаблене везикулярне дихання. В. Посилене везикулярне дихання. С. Бронхіальне дихання.
Д. Шум тертя плеври. Е. Пуерільне дихання.
69. Хворий скаржиться на задишку при незначних фізичних навантаженнях, кашель переважно зранку, пониження працездатності. При визначенні границь легень виявлено їх опущення та збільшення полів Креніга, відсутня абсолютна тупість серця, зменшення рухомості легеневого краю. Коли спостерігаються перечислені перкуторні дані?
А. При гострому бронхіті. В. При вогнищевій пневмонії. С. При емфіземі легень.
Д. При бронхоектазах. Е. При хронічному бронхіті.
70. У хворого, якого ургентно завезено в пульмонологічне відділення у важкому стані з високою гарячкою, ознобом, кашлем, що супроводжується болем у лівій половині грудної клітки, при аускультації легень чути послаблене везикулярне дихання і крепітацію. При якому захворюванні на фоні послаблення везикулярного дихання чути “crepitatio indux”?
А. При сухому плевриті. В. При гострому бронхіті. С. При крупозній пневмонії у першій стадії.
Д. При крупозній пневмонії у другій стадії.Е. При бронхоектатичній хворобі.
71. Лікаря швидкої допомоги викликано в зв’язку з легеневою кровотечею, кров ала, кількість крові невелика до 150 мл. В анамнезі: з дитинства схильність до частих простуд, кашель з великою кількістю харкотиння, частий тривалий субфебрилітет, що змінювався нормальною гарячкою, коли відходило харкотиння. Кількість харкотиння – до 200 мл за добу, воно при стоянні ділилося на три шари: серозний-слизовий-гнійний. Останні роки великої кількості харкотиння не має, але турбує ядуха (періодично кашель, кровохаркання, слабість). Ваш діагноз?
А. Рак легень. В. Бронхоектатична хвороба. С. Крупозна пневмонія. Д. Абсцес легень. Е. Ателектаз легені.
72. Хворий К., у якого уже півтора тижня важкий стан - гарячка, задишка, болі в правій половині грудної клітки, кашель, після виділення харкотиння “повним ротом” став почувати себе краще, однак ще продовжують турбувати хворого кашель з великою кількістю харкотиння, що краще відходить при положенні хворого на лівому боці та біль і ремітуюча гарячка. Ваш діагноз?
А. Крупозна пневмонія. В. Бронхоектатична хвороба. С. Вогнищева пневмонія. Д. Абсцес. Е. Хронічна пневмонія.
73. Одним із ускладнень бронхіальної астми може бути емфізема легень. Є декілька перкуторних ознак емфіземи. Із нижче наведених ознак виберіть одну, яка не характерна для емфіземи.
А. Коробочний звук. В. Опущення нижніх країв легенів. С. Звуження полів Креніга.
Д. Розширення полів Креніга.Е. Зменшення границь абсолютної тупості серця.
74. У хворого, який знаходився на стаціонарному лікуванні з приводу пневмонії, виникло ускладнення – абсцедуюча пневмонія. Хворий, особливо вранці, виділяє до 350,0мл гнійного харкотиння. Що ви знайдете перкуторно, коли порожнина абсцесу звільниться від гною?
А. Притуплення перкуторного звуку. В. Тупий перкуторний звук. С. Притуплений тимпаніт.
Д. Тимпаніт. Е. Коробочний звук.
75. У хворого після переохолодження раптово підвищилася температура тіла до 39ºС, виникла біль у грудній клітині під час дихання та кашлю. Об`єктивно: дихання поверхневе–28 за 1 хв., вкорочення перкуторного звуку нижче кута правої лопатки, на тлі різкого послаблення дихання – крепітація. Який з мікроорганізмів є найбільш частим етіологічним фактором даного захворювання?
А. Пневмокок. B. Стрептокок. C. Стафілокок. Д. Кишкова паличка. E. Бацила Фрідлендера.
76. У хворого лихоманка, остуда, нічна пітливість, кашель сухий надсадний, під час якого вранці відійшло 50 мл густого харкотиння з неприємним запахом і прожилками крові. На рентгенограмі в середній долі правої легені порожнина діаметром 5 см з рівнем рідини та перифокальним ущільненням. Вкажіть тип дихання, яке можна вислухати над ушкодженою ділянкою.
A. Металічне. B. Підсилене бронхіальне. C. Стенотичне. Д. Амфоричне. E. Саккадоване.
77. Хворий В., 27 років, надійшов у клініку із скаргами на біль у правій половині грудної клітини при диханні, кашель з виділенням слизово-гнійної мокроти, озноб. Захворів 2 дні тому. Клінічно та рентгенологічно поставленний діагноз вогнищевої правосторонньої верхньодольової пневмонії. Які об'єктивні ознаки не характерні для данного захворювання?
A. Скорочення перкуторного звуку. B. Відсутність голосового дрожання. C. Ослаблене дихання.
Д. Вологі хрипи. E. Посилення голосового дрожання.
78. Хвора, 37 років, скаржиться на болі в грудній клітці, які посилюються при диханні і кашлі, сухий кашель, субфебрильну температуру. ЧД-22 в 1 хв. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання, при перкусії зменшення рухливості правого легеневого краю, аускультативно шум тертя плеври справа. Змін зі сторони крові і сечі немає. Ваш попередній діагноз?
A. Правобічний сухий плеврит. B. Ексудативний плеврит. C. Вогнищева пневмонія.
Д. Хронічний бронхіт. E. Спонтанний пневмоторакс.
79. У хворого 39 років 10 днів тому з'явилася лихоманка, температура 39ºС, озноб, кашель з кров’янистим харкотинням, кількість якого з кожним днем зростала. Харкотиння з неприємним запахом. Об'єктивно: стан середньої важкості. Над легенями зліва нижче кута лопатки вкорочення перкуторного звуку, вислуховуються вологі хрипи. В аналізі крові: лейкоцити 14*109/л, ШОЕ -50 мм/год., токсична зернистість нейтрофілів.
Про яке захворювання слід думати в першу чергу?
A. Крупозну пневмонію. B. Абсцес легені. C. Бронхопневмонію. Д. Гострий бронхіт. E. Рак легені.
80. Хворого 2 тижні лікували з приводу гострого бронхіту. Стан хворого не покращився. Його турбує слабість, пітливість, вологий кашель, біль у грудній клітці справа при кашлі. При об’єктивному обстеженні зправа перкуторно ясний легеневий звук змінився на притуплено-тимпанічний на рівні між VІ і VІІ м/р між лопаточною і правою задньою аксілярною лініями.
Коли перкуторний звук стає вогнищево притуплено-тимпанічним?
А. При вогнищевих ущільненнях легеневої тканини. В. При абсцесі легень у другій стадії. С. При хронічному бронхіті.
Д. При крупозній пневмонії у другій стадії. Е. При сухому плевриті.
81. У хворого, що поступив у пульмонологічне відділення 4 дні тому у важкому стані везикулярне дихання змінилося на бронхіальне та продовжує бути гарячка в межах 38-39°С, є скарги на задишку та кашель з ржавим харкотинням. Коли везикулярне дихання змінюється на бронхіальне над цілою долею легень?
А. При бронхітах. В. При крупозній пневмонії у другій стадії. С. При обтураційному ателектазі.
Д. При абсцесі легень після прориву. Е. При сухому плевриті.
82. Хвора Н. завезена в терапевтичне відділення відділкової лікарні у важкому стані. Захворіла гостро. Увечері почався сильний озноб, гарячка протягом короткого часу піднялася до 400 С, з’явився колючий біль при диханні в правій половині грудної клітки, задишка, профузне потіння і слабість. В анамнезі двічі хворіла пневмонією у важкій формі. Об’єктивно: на губах – герпетичний висип, зправа гарячковий рум’янець більш виражений, задишка, пітливість. Температура -390 С, тахікардія. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Частота дихань - 36 за І хв. Об’єктивно виявляється синдром ущільнення легеневої тканини. Що можна знайти при перкуторному обсте-женні хворого?
А. Тупий звук. В. Притуплено-тимпанічний звук. С. Укорочення ясного легеневого звуку.
Д. Тимпанічний звук. Е. Металічний перкуторний звук.
83. Хворий К., 35 років, скаржиться на кашель з виділенням великої кількості гнійного харкотиння “повним ротом”, переважно вранці; задишку, гарячку 38,40С, загальну слабість.Об’єктивно: грудна клітка емфізематозної форми. Перкуторно - коробковий звук, аускультативно - жорстке дихання, сухі і середньопухирцеві хрипи. Голосове тремтіння посилене. Рентгенологічно - мішковидні бронхоектази. Якого характеру харкотиння при даному захворюванні?
А. Гнійне. В. Слизове. С. Слизово-гнійне. Д. Пінисте. Е. Кров’янисте.
84. Хворий Н. на прийомі у лікаря скаржиться на задишку, кашель із виділенням великої кількості гнійного харкотиння “повним ротом”, переважно вранці; задишку, гарячку 38,40С, загальну слабість. Який додатковий метод обстеження призначите хворому з метою уточнення діагнозу?
А.ФГДС. В.Контрастну бронхографію. С.Рентгеноскопію. Д.УЗО органів черевної порожнини. Е. Дуоденельне зондування.
85. У хворого 43 р. напад ядухи в період цвітіння тополі. Хворіє 3 роки. Раніше напади ядухи спостерігались від вдихання парфумів. Видих утруднений, в легенях сухі свистячі хрипи, легеневий звук з коробочним відтінком. Рентгенологічно: посилення та збагачення легеневого малюнку, підвищена прозорість верхніх відділів. ЖЕЛ знижена. В крові еозінофілія 16%. В харкотінні кристали Шарко-Лейдена та спіралі Куршмана, еозінофіли до 10 в полі зору.
Яким захворюванням обумовлений напад ядухи?
A. Серцева астма. B. Гострий бронхіт C. Хронічний бронхіт з астматичним компонентом.
Д. Хронічний обструктивний бронхіт. E. Бронхіальна астма алергічного генезу.
86. У жінки 62 р., яка страждає застійною серцевою недостатністю, розвинулася пневмонія і виник значний плевральний випіт. Проведена плевральна пункція. Які дані свідчать на користь наявності у хворої трансудату?
A. А/Г – коефіціент у крові 0,5. B. Кількість білка більше 60г/л. C. Відносна щільність 1012.
Д. Високий цитоз. E. Проба Рівальта позитивна.
87. У хворого після переохолодження раптово підвищилася температура до 39ºС,виникла біль у грудній клітині під час дихання та кашлю. О`єктивно: дихання поверхневе – 28 за 1 хв., скорочення перкуторного звуку нижче куту правої лопатки, на тлі різького послаблення дихання – крепітація. Який з мікроорганізмів є найбільш частим етіологічним фактором даного захворювання?
A. Бацила Фрідлендера. B. Стрептокок. C. Стафілокок. Д. Кишкова паличка. E. Пневмокок.
88. Хворий, 40 р., скаржиться на підвищення температури до 39,50C, кашель з виділенням "іржавого" харкотиння, задишку, загальну слабість, герпетичне висипання на губах. ЧД 32 в 1 хв. Справа під лопаткою посилення голосового тремтіння, перкуторно там же притуплення перкуторного звуку, аускультативно на фоні бронхіального дихання - крепітація. Аналіз крові: лейк. – 14х109/л, ШОЕ 35 мм/год. Ваш попередній діагноз?
A. Ексудативний плеврит. B. Вогнищева правобічна пневмонія. C. Туберкульоз правої легені.
Д. Хронічний бронхіт в стадії загострення. E. Крупозна правобічна пневмонія.
89. У чоловіка 36 р. спостерігаються сухий кашель, виділення слизистого харкотиння, підвищення температури тіла до 37,60С, пітливість, загальна слабкість. Хворіє впродовж 3 років. Палить 6 років. Над легенями ясний легеневий перкуторний звук, розсіяні сухі хрипи. В крові гемоглобін 148 г/л, еритроцити 4,6х1012/л, лейкоцити 9,2х109/л, лімфоцити 30%. На оглядовій рентгенограмі посилення легеневого малюнка з обох сторін. Найбільш імовірним діагнозом є:
A. Туберкульоз легень. B. Бронхіальна астма. C. Вогнищева пневмонія. Д. Гострий бронхіт. E. Хронічний бронхіт.
СЕРЦЕВО-СУДИННА СИСТЕМА:
1. Яка з перерахованих ЕКГ-ознак не характерна для передсердної екстрасистоли:
А. Повна компенсаторна пауза. В. Деформація зубця Р. С. Комплекс QRS змінений.
Д. Неповна компенсаторна пауза. Е. Передчасне виникнення комплексу.
2. При профiлактичному обстеженнi пацiєнта 40 рокiв АТ у нього становив 145/90 мм рт.ст. Який рiвень артерiального тиску вважається нормальним?
А. < 130/85 мм рт.ст. В. < 120/80 мм рт. ст. С. < 110/80 мм рт.ст.Д. < 140/90 мм рт. ст.Е. < 150/90 мм рт.ст.
3. У хворої К., в 45 років діагностований стеноз гирла аорти. Причиною виникнення стенозу гирла аорти може бути перенесене захворювання:
А. Ревматизм, рідше септичний ендокардит. В. Міокардит, рідше сифіліс.С. Системне захворювання.
Д. Вірусна інфекція. Е. Системне захворювання, рідше ревматизм.
4. Після повного клінічного обстеження у хворого діагностовано недостатність клапанів аорти. Як змінюються межі відносної серцевої тупості при даному захворюванні?
А. Не змінюються. В. Вправо. С. Вліво. Д. Вниз і вліво. Е. Вправо і вверх.
5. Хворий Г., 37 років, хворіє на ревматизм 15 років. Які характерні ураження шкіри при цьому захворюванні?
А. Мокнуча екзема. В. Кільцевидна та вузловата еритема. С. Набряк Квінке.
Д. Бешихове запалення. Е. Гнійничкове ураження.
6. Хворий 65 років, поступив у клініку зі скаргами на головні болі, головокружіння, мерехтіння перед очима. Останні 10 років спостерігалося підвищення АТ до 220/120 мм.рт.ст. На ЕКГ - ознаки гіпертрофії лівого шлуночку. Проба Зимницького: питома вага -1010 -1025, денний діурез - 600 мл., нічний - 400 мл. Проба Нечипоренко: лейкоцитів - 500, еритроцитів-0.
Яке обстеження хворому потрібно ще зробити?
А. ФГДС. В. Колоноскопію. С. Енцефалограму. Д. Обстеження очного дна. Е. Ректороманоскопію.
7. Хворий В., 57 років, направлений в стаціонар для вияснення діагнозу. У хворого біль за грудиною, тривалістю до 15 хвилин, що супроводжується відчуттям стаху смерті. Це буває при:
А. НЦД по кардіальному типу. В. Стенокардії. С. Перикардиті. Д. Гіпертонічній хворобі. Е. Плевриті.
8. В терапевтичне відділення поступила хвора Н., 34 роки, з скаргами на пекучі болі за грудиною, які віддають в обі руки, шию, спину. Після об'єктивного обстеження виставлено діагноз: стеноз гирла аорти. Які дані пальпації спостерігаються при цій ваді серця?
А. Діастолічне котяче муркотіння над аортою. В. Систолічне котяче муркотіння над аортою.
С. Посилена пульсація в ІІ-му міжребір’ї зліва. Д. Послаблений розлитий верхівковий поштовх.
Е. Посилена пульсація в епігастральній ділянці.
9. В терапевтичне відділення поступив хворий К., 34 роки. При огляді хворого спостерігається ціаноз губ, кінчика носа, на щоках рум'янець з ціанотичним відтінком. Під час огляду ділянки серця помітний серцевий поштовх. Перкуторні та аускультативні дані свідчать про стеноз мітрального отвору.
Яким буде пульс при даній ваді серця?
А. Неоднаковий по наповненню на правій і лівій руці (ps.differens). В. Нормальний.С. Твердий.
Д. М'який. Е. Швидкий.
10. Хворий К. поступив у терапевтичне відділення в ургентному порядку. При огляді - ціаноз обличчя, акроціаноз. Відмічається різке набухання і пульсація шийних вен, пульсація печінки. Перкуторні, аускультативні, рентгенологічні, ЕКГ та дані фонокардіограми свідчать про недостатність трьохстулкового клапану. Який АТ у хворого при даній ваді серця?
А. Частіше знижений. В. Частіше збільшений. С. Знижений систолічний. Д. Знижений діастолічний. Е. Без змін.
11. Хворий 45 років поступив до клініки з симптоматикою гострого передньо-перетиночного інфаркту міокарда. Через 10 годин відчув “завмирання” у роботі серця, посилилась слабкість, з’явилося запаморочення. На ЕКГ: ритм синусовий, ЧСС 78 за 1 хв. Періодично з’являються по 2-3 поширених шлуночкових комплекса тривалістю більш 0,18 сек., неправильної, поліморфної форми, після яких відмічаються повні компенсаторні паузи. Яке ускладнення інфаркту міокарда має місце?
А. Повна атріовентрикулярна блокада. В. Суправентрикулярна тахікардія. С. Вузлова екстрасистолія.
Д. Шлуночкова тахікардія. Е. Шлуночкова екстрасистолія.
12. Хворий Г., 65 років, на протязі 30 років хворіє на артеріальну гіпертензію з періодичним підвищенням АТ до 180/110 мм рт.ст. 3 роки тому переніс інфаркт міокарда. При обстеженні: стан відносно задовільний, АТ - 150/90 мм рт.ст., ЧСС - 68 за 1 хв. Ліва межа відносної тупості серця зміщена вліво, в другому міжребір¢ї справа від груднини грубий систолічний шум, який розповсюджується на сонні артерії. II тон серця над аортою підсилений. Артерії очного дна звужені, покручені. На ЕКГ – ознаки перенесеного інфаркту міокарда та гіпертрофії лівого шлуночка. Сформулюйте попередній діагноз.
А. Злоякісна АГ. В. Гіпертонічна хвороба II стадії. С. Набута вада серця (стеноз гирла аорти).
Д. Гіпертонічна хвороба III стадії. Е. Симптоматична АГ.
13. В здоровпункт лісгоспу звернувся 34-річний геолог. Скаржиться на короткочасне відчуття стиснення за грудиною під час великих навантажень. Відчуття проходить за 2-3 хвилини після припинення навантаження. Раніше був здоровий. Робота завжди була пов'язана з великими і нерівномірними навантаженнями. Об'єктивно: невелике посилення верхівкового поштовху, слабкий протодіастолічний шум у точці Боткіна-Ерба, пульс 64 за 1 хв., ритмічний, артеріальний тиск 140/60 мм рт.ст. Який попередній діагноз може бути обгрунтований на підставі отриманих даних?
А.Ішемічна хвороба серця. В.Аортальна недостатність. С.Мітральний стеноз.Д.Гіпертонічна хвороба. Е.Стеноз гирла аорти.
14. Хвора 55 рокiв звернулася до дiльничого лiкаря iз скаргами на стискаючi болi за грудиною при пiдйомi на 2 поверх, через що вона вимушена зупинятися. Такi болi турбують на протязi останнього мiсяця. Який з перахованних дiагнозiв найбiльш вiрогідний?
А. IХС: стабiльна стенокардiя напруги 1 ФК. В. IХС: вперше виявлена стенокардія.
С. IХС: стабiльна стенокардiя напруги 3 ФК. Д. IХС: прогресуюча стенокардiя напруги.
Е. IХС: стабiльна стенокардiя напруги 2 ФК.
15. Яка ознака не властива для нормального синусового ритму на ЕКГ?
А. Зубець Р є перед кожним комплексом QRS. В. Частота скорочень серця дорівнює 60-90 за 1 хвилину.
С. Зубець Р позитивнй в ІІ стандартному відведенні. Д. Форма зубця Р змінюється в межах одного й того ж відведення.
Е. Інтервал P-Q однаковий.
16. Хвора 58 років, скаржиться на раптове виникнення серцебиття, запаморочення, шум у голові, відчуття важкості в ділянці серця. Пульс ритмічний, 150 за 1 хв. При аускультації серця – маятникоподібний ритм. АТ – 95/60 мм рт.ст. На ЕКГ ритм правильний, зубці Р не виявляються, реєструються хвилі F, нормальні комплекси QRS. Ваш попередній діагноз?
А. Фібриляція шлуночків. В. Пароксизм фібриляції передсердь. С. Суправентрикулярна пароксизмальна тахікардія.
Д. Шлуночкова тахікардія. Е. Пароксизм тріпотіння передсердь.
17. Хворий 62 років, скаржиться на задишку в спокої, біль в серці. Ортопное. Акроцианоз. Набухання шийних вен. Пульс - 92 уд/хв. Серце розширене в усі сторони. Печінка + 7см. Набряки гомілок. На ЕКГ - рубцеві зміни міокарду. Яка стадія хронічної серцевої недостатності (ХСН) у даного хворого?
А. ХСН-П Б. В. ХСН-0.С. ХСН- І. Д. ХСН- ІІ А. Е. ХСН-3-я стадія.
18. Активність якого ферменту не підвищується при інфаркті міокарда?
А. Міоглобіну. В. Креатинфосфокінази. С. Амінотрансфераз. Д. Лужної фосфатази. Е. Лактатдегідрогенази.
19. У хворого В., 35 років, діагностований стеноз гирла аорти. Як довго з моменту виникнення стеноз гирла аорти може бути компенсованим?
А. До 1 року. В. До 2 років. С. 2-4 роки. Д. 15-20 років і більше. Е. Декомпенсація не наступає.
20. Хворий 52 років, на момент огляду особливих скарг не відмічає. Іноді турбує пекучий біль за грудиною, що іррадіює у обидві руки, шию, спину. На рентгенографії серце звичайної форми, вогнища ущільнення у висхідному відділі аорти. Чим обумовлена інфільтрація внутрішньої стінки аорти при атеросклерозі?
А. Ліпідами. В. Білками.С. Вуглеводами.Д. Нуклеїновими кислотами.Е. Оксалатами.
21. У хворого із затяжним септичним ендокардитом з’явилися дрібноточкові крововиливи у кон’юнктиву повік. Яку назву носить цей симптом?
А. Румпель-Леєде-Кончаловського. В. Лукіна-Лібмана. С. Мюссе. Д. Сиротініна-Куковерова. Е. Спасокукотського.
22. У хворого в кардіореанімаційному відділені підтверджений діагноз гострого інфаркту міокрду. На який день Ви очікуєте виражене збільшення ШОЕ?
А. На 1-2 день. В. На 3-4 день. С. На 5-6 день. Д. На 7-8 день. Е. На 8-9 день і пізніше.
23. У хворого П., 47 років, діагностовано астматичну форму інфаркту міокарда.
Що вислухаємо в легенях у даного хворого?
А. Множинні вологі хрипи. В. Сухі хрипи. С. Амфоричне дихання.
Д. Жорстке везикулярне дихання з подовженим видихом. Е. Послаблене везикулярне дихання.
24. В терапевтичне відділення поступив хворий Н., 65 років для обстеження. На прийомі у лікаря скаржиться на болі за грудиною різної інтенсивності, які віддають в обі руки, шию, спину. При огляді - посилений верхівковий поштовх, перкуторно - зміщення границі відносної серцевої тупості вліво, розширення границь судинного пучка. Рентгенологічно - аорта випрямлена, подовжена, розширена. Діагностовано атеросклероз аорти. Які дані аускультації при даному захворюванні?
А. Діастолічний шум на верхівці, який проводиться в точку Боткіна-Ерба.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 911 | Нарушение авторских прав
|