ТЕМА: Тестовий контроль по типу крок-1 з пропедевтики внутрішніх хвороб.
ДИХАЛЬНА СИСТЕМА:
1. У хворого скарги на кашель з незначною кількістю слизисто-гнійного харкотиння, субфебрильна гарячка, біль у грудній клітці зліва. При цьому у хворого об’єктивно голосове тремтіння посилене зліва, перкуторний звук вогнищево притуплений, аускультативно дихання змішане, везикуло-бронхіальне.
Коли посилюється голосове тремтіння?
А. При ущільненні легеневої тканини запального характеру. В. При запальному процесі в бронхах (бронхітах).
С. При емфіземі легень. Д. При ексудативному плевриті над ексудатом.
Е. При сухому плевриті.
2. Після переохолодження у хворого різко піднялася гарячка до 40°С, що супроводжувалася ознобом і різкими колючими болями в грудній клітці справа. До лікаря звернувся аж на 4 день, оскільки самолікування не дало ефекту, тримається висока гарячка, задуха, колючі болі в грудній клітці та кашель з виділенням "іржавого" харкотиння. Загальний стан погіршився.
При об’єктивному обстеженні хворого права половина грудної клітки відстає в акті дихання, частота дихання 32 за І хв. Голосове тремтіння посилене нижче кута правої лопатки. Там же перкуторно притуплення над нижньою долею. Для якого захворювання характерне “іржаве” харкотиння?
А. Крупозної пневмонії. В. Гострого бронхіта. С. Бронхіальної астми. Д. Абсцесу легенів.Е. Сухого плевриту.
3. У пульмонологічне відділення поступив хворий зі скаргами на напад ядухи, що не знявся після повторних внутрішньовенних введень еуфіліну, строфантину, введення адреналіну. Напад продовжується майже 6 годин. Хворий у вимушеному положенні ортопное, надсадно кашляє, відхаркує дуже малу кількість в’язкого слизистого харкотиння. На віддалі чути свистячі і дзижчачі хрипи.
При об’єктивному обстеженні виявлено бронхо-обструктивний синдром. Що може спричинити бронхообструктивний синдром?
А. Обструктивний бронхіт. В. Звуження трахеї, великих бронхів. С. Бронхоспазм.
Д. Бронхіальна астма. Е. Все вище перечислене.
4. Хвора Н. поступила у терапевтичне відділення відділкової лікарні у важкому стані. Захворіла гостро. Ввечері почався сильний озноб, гарячка протягом короткого часу піднялася до 400 С; з´явився колючий біль при диханні в правій половині грудної клітки, задишка, профузне потіння і слабість. Об’єктивно: на губах – герпетичний висип, гарячковий рум´янець, задишка, пітливість. Температура - 390 С, тахікардія. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Частота дихань - 36 за І хв. Об’єктивно виявляється синдром ущільнення легеневої тканини. Яка рентгенологічна картина характерна при крупозній пневмонії?
А. Підсилений легеневий рисунок. В. Вогнищеві затемнення декількох часточок (дольок), що зливаються.
С. Затемнення частки (долі). Д. Неправильної форми затемнення з ділянками просвітлення.
Е. Підвищена повітряність і підсилення рисунку коренів.
5. Хворий Г., 34 роки, поступив у лікарню зі скаргами на біль у правій половині грудної клітки, гарячку 380С, різку загальну слабість.При огляді - асиметрія грудної клітки за рахунок збільшення правої половини. Права половина грудної клітки відстає у акті дихання. Пальпаторно голосове тремтіння справа не проводиться. Перкуторно - тупий звук в нижньо-латеральному відділі грудної клітки. Аускультативно - в нижньо-латеральному відділі грудної клітки дихання не прослуховується. Яка зміна перкуторного звуку відмічається вище лінії Елліс-Дамуазо?
А.Ясний легеневий звук. В.Тупість. С.Притуплення перкуторного звуку.
Д.Тимпанічний звук. Е.Притуплений з тимпанічним відтінком.
6. Хворий скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, сухий кашель, задишку, гарячку 38,50С, загальну слабість.
Об’єктивно підтверджено діагноз правобічної крупозної пневмонії. Яке харкотиння характерне при даній патології?
А. У вигляді малинового желе. В. Слизове. С. Слизове з прожилками крові. Д. ”Повним ротом”. Е. ”Іржаве”.
7. Хворий М., 78 років, на протязі 10 років хворіє цукровим діабетом II типу. Госпіталізований зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,6°С, озноби, кашель з виділенням великої кількості слизисто-гнійного харкотиння з домішками крові, задишку. Захворів гостро, за тиждень, була діагностована лівостороння нижньодольова пневмонія. Лікування ампіциліном привело до деякого позитивного ефекту. Але на 7-й день хвороби відмічено різке погіршення стану: підйом температури тіла до 38,6°С, озноб, збільшення задишки, значне збільшення кількості харкотиння, поява в ньому домішок крові. Що є найбільш імовірною причиною стану, який розвився у хворого?
А.Розвиток гострого легеневого серця. В.Розвиток запального інфільтрату в правій легені. С.Формування абсцеса легені. Д. Пневмоторакс. Е. Тромбоемболія дрібних гілок легеневої артерії.
8. У хворого 35 р., 14 днів тому з’явилася лихоманка із трясовицею, підвищення температури до 39°С, кашель з виділенням харкотиння неприємного запаху. Об-но: стан хворого важкий, ЧД-28, перкуторно зліва в н/долі легені притуплення звуку, амфоричне дихання, вологі хрипи; лейкоцити крові -16,0х109/л, ШОЕ 45мм/год. Ваш попередній діагноз?
А. Бронхопневмонія. В. Крупозна пневмонія. С. Абсцес легені. Д. Інфільтративний туберкульоз. Е. Рак легень.
9. Хворий, 32 років, скаржиться на задишку, біль в правому боці при диханні, кашель з “іржавим” харкотинням, лихоманку з ознобами, слабкість. Об-но: ЧД-24/хв, у задньо-нижній ділянці правої половини грудної клітки посилене голосове тремтіння, притуплений перкуторний тон, аускультативно-крепітація. Через 5 діб лікування задишка посилилась, голосове тремтіння стало слабкішим, а везикулярне дихання майже не вислуховується. Яке ускладнення розвилось у хворого?
А. Абсцедування. В. Ателектаз частки легені. С. Карніфікація легені. Д. Ексудативний плеврит. Е. Пневмоторакс.
10. У хворого скарги на кашель з незначною кількістю слизисто-гнійного харкотиння, субфебрильна гарячка, біль у грудній клітці зліва. Пальпаторно: посилене голосове тремтіння зліва, перкуторний звук вогнищево-притуплений, аускультативно – дихання змішане, везикуло-бронхіальне. Ваш попередній діагноз?
А. Емфізема легень. В. Бронхіт. С. Сухий плеврит. Д. Вогнищева пневмонія. Е. Бронхіальна астма.
11. Хворого музиканта-духовика з великим стажем роботи, турбує кашель і задуха при фізичному навантаженні, останнім часом став непрацездатним. При об’єктивному обстеженні над легеневою тканиною перкуторний звук коробковий. Який імовірний діагноз у хворого?
А. Емфізема легень. В. Хронічний бронхіт.С. Вогнищева пневмонія. Д. Бронхоектатична хвороба.Е. Абсцес легень.
12. У пульмонологічне відділення поступив хворий зі скаргами на напад ядухи, що не знявся після повторних внутрівенних введень еуфіліну, строфантину, введення адреналіну. Напад продовжується майже 6 годин. Хворий у вимушеному положенні ортопное, надсадно кашляє, відхаркує дуже малу кількість в’язкого слизистого харкотиння. На віддалі чути свистячі “музичні” хрипи. При об’єктивному обстеженні виявлено бронхообструктивний синдром. Що характерно для харкотиння при бронхіальній астмі?
А. Виявлення збудника. В. Наявність друз актиноміцетів.
С. Поява еластичних волокон. Д. Слизисто-гнійний характер.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 857 | Нарушение авторских прав
|