АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Тактика: Направити в екстринному порядку до уролога. Спазмолытики ввести.
Інформація про хворобу:Сечокам'яна хвороба (уролітіаз) — одне з найчастіших захворювань нирок, воно становить близько ЗО—45% усіх урологічних недуг. Спостерігають однаково часто як у чоловіків, так і жінок у середньому віці. Сечокам'яна хвороба — поліетіологічне захворювання, що виникає внаслідок природжених аномалій, гормональних порушень, в умовах сухого жаркого клімату або в разі порушення обміну речовин в організмі та ін. В Україні сечокам'яна хвороба найпоширеніша в південних районах: Донбас, Крим, Причорноморський регіон.
Клініка. Основними симптомами сечокам'яної хвороби є біль у поперековій ділянці, гематурія, відходження солей і каменів із сечею. Інтенсивність болю та його іррадіація залежать від локалізації каменя. Біль буває тупим і гострим. Тупий біль характерний для малорухомих каменів. Він посилюється під час руху і надмірного вживання рідини. Гострий біль проявляеться нирковою колікою і спричинюється раптовим припиненням відтоку сечі з нирки. Біль виникає раптово, часто вночі або після фізичного навантаження і може мати нападоподібний характер. Локалізується в поперековій длянці. іррадіюс за ходом сечовода в пахвинну ділянку та статеві орга- ^ \ворі неспокійні, часто змінюють положення. Напад супроводжується блідістю, сухістю в роті, головним болем, ознобом, нудотою, частим сечо- 1' ѵсканням. Що нижче опускається камінь уздовж сечовода, то сильніше 'важені дизуричні розлади. Гематурія виникає внаслідок ушкодження канем слизової оболонки ниркових мисок або сечовода. Лейкоцитурія на- М «а в разі приєднання інфекції. Під час больового нападу рефлекторно * *уть виникати затримання випорожнень, газів, блювання. Під час обстеження відзначають болючість у ділянці нирки, позитивний симптом Пастернацького на боці захворювання. Іноді можуть бути позитивні симптоми подразнення очеревини, що вимагає диференціації захворювання від зстрого живота. Тривалість ниркової коліки різна — від кількох хвилин до 12 діб і більше.
Задача 3
Діагноз: ВХШ. Шлунково-кишкова кровотеча.
ВХШ: періодичні болі в епігастрії.
Шлунково-кишкова кровотеча:шум у «вухаха», мерехкотіння «мушок» перед очима, Р -120, АТ-90/60, 80/50 мм.рт.ст., при пальцевому дослідженні прям кишки в ампулі сліди калу темного кольору.
Принципи лікування: 1) холод, 2) холодна дієта (Мейленграхта), 3) гемостатики, 4)Квадротерапія (квамател, денол), 5) антибіотики.
Тактика фельдшера: Транспортувати в хірургічне відділення.
Інформ.:Шлунково-кишкова кровотеча – це потрапляння крові в просвіт стравоходу, шлунка і (або) кишечника внаслідок руйнування (пошкодження) судинної стінки цих органів.
Причини: ВХШ, поліпи, ерозивний гастрит, рак (пухлини), варикозне розширення вен стравоходу, синдром Малорі-Вейса (поява на фоні блювання тріщин слизових оболонок на межі стравоходу і шлунка, у вагітних).
Ознаки: рвота кров’ю, мелена, симптоми: Бергмана (біль в епігастрії який після початку кровотечі зникає), Тейлора(посилення кишкових шумів і перистальтики при аускультації), ознака Бурштейна (при надавлюванні на шкіру кінцівки утв. біла пляма яка повільно зникає).
Задача 4
Діагноз:. Облітеруючий ендартеріїт нижніх кінцівок
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 472 | Нарушение авторских прав
|