Опік обличчя, шиї, тулуба 3А степені: знобіння, гіпермійована шкіра, покрита міхурами різного розміру всередині яких серозна рідина з кров’ю.
Опіковий шок:АТ-100/50 мм.рт.ст. Р-110 за хв.
ПМД:- охолодження(простині змочені водою)
- Анальгетики (Анальгіна. 25%,50% - 1, 2, 5 мл з димедрол а.1%-1мл)
Тактика фельдшера: Транспортувати в хірургічне відділення.
Визначення площі опіків проводиться методом:- долоні (1 – долоня пацієнта умовно слугує 1% площі опіку)
Правило дев'яток: поверхні різних частин тіла становлять приблизно по 9% (або кратно цьому числу) від загальної площі поверхні тіла:площа голови і шиї - 9%,груди - 9%,живіт - 9%,задня поверхня тіла 18%,рук - кожна по 9%,стегна - по 9%,гомілки і стопи - по 9%,промежину і зовнішні статеві органи - 1% поверхні тіла.
Задача 3
Діагноз: Інфікована колота рана. Панарицій.
Інфікована колота рана: вколов палець.
Панарицій: Біль в 2 пальці лівої руки, t 37,9 С, набряк, шкіра гіпермійована, в області флангів пальців наявність гною, симптом безсонної ночі.
ПМД:1) Знеболюючі (Анальгіна. 25%,50% - 1, 2, 5 мл з димедрол а.1%-1мл)
Асептична пов’язка з дека саном.
Направити в екстринному стані в хірургічне відділення
Виписати щеплення проти правця.
Інформ.:Панарицій – це запалення м’яких тканин пальця.
Види: підшкірний, підапоневротичний, внутрішньо суглобовий, кістковий, запалення навколонігтьвого валика (пароніхія).
Задача 4
Діагноз: Облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок.
Облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок: атрофія м’язів гомілки, переміжна кульгавість, погано поступа кров до кінцівак (блідість та холод пальців стопи), Пульсація тильних артерій стопи різко послаблена.
Принципи лікування: 1) судинорозширюючі
Дезагрегантна терапія
Спазмолітини (папаверин, ноша, нікотинова кислота)
Тактика фельдшера:направити до хірурга в плановому порядку.
Атеросклероз- поширене захворювання, що виражається в розростанні в стінці крупних і середніх артерій сполучної тканини (склероз) у поєднанні з жировим просоченням їх внутрішньої оболонки (атеро-). Із-за потовщень ущільнюються стінки судин, звужується їх просвіт і не не часто утворюються тромби. Залежно від того, вякій зоні розташовуються уражені артерії, страждає кровопостачання того або іншого органу або ділянки тіла з його вірогідним некрозом (інфаркт, гангрена). Атеросклероз зустрічається найчастіше у чоловіків у віці 50-60 років і у жінок старше 60 років, але у в последствіїднєє час і у осіб набагато молодше (30-40 років). Наголошується сімейна схильність до атеросклерозу. До нього також привертають: артеріальна гіпертонія, ожиріння, куріння, цукровий діабет, збільшення рівня ліпідів в крові (порушення обміну жиру і жирних кислот). Розвитку склеротично змінених судин сприяє малорухливий спосіб життя, надмірне емоційне перенапруження, іноді - особові особості людини (психологічний тип «лідера»).
Атеросклероз ниркових артерій порушує кровопостачання нирок, веде до стійкою, артеріальній гіпертонії, що погано піддається лікуванню. Результат цього процесу - нефросклероз і хронічна ниркова недостатність.
Розпізнаванняпроводиться на підставі клінічної картини, дослідження спектру ліпідів крові. При рентгенографії іноді наголошується відкладення солей кальцію в стінках аорти, інших артерій.
Задача 5
Діагноз: Гострий цистіт.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 426 | Нарушение авторских прав
|