АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Аналіз змін у пропозиції й у розмірі пропозиції. Чинники пропозиції.

Прочитайте:
  1. Аналіз виділень.
  2. Аналіз змін у попиті й у розмірі (обсязі попиту). Чинники попиту.
  3. Аналіз ПЛР-ампліфікованої ДНК
  4. Аналіз ринкової рівноваги, її економічна сутність, наслідки відхилення від неї.
  5. Аналізатор шкірного чуття
  6. Артеріальний пульс, його походження СФГ, її аналіз.
  7. Б 2 Проаналізуйте будову скелетатулуба
  8. Б 3 Проаналізуйте будову органів ротової порожнини
  9. Б 4 Проаналізуйте будову скелета верхньої кінцівки

 

Пропозиція (S)— це кількість товару, яку виробник бажає та може запропонувати на продаж в деякий проміжок часу за певних умов. Обсяг пропозиції — це кількість товару, яку виробник пропонує на продаж за кожним рівнем ціни в одиницю часу за певних умов. На пропозицію впливають цінові та нецінові фактори — ціна товару, ціна альтернативних товарів, ціни на ресурси, технологія виробництва, податки і дотації, стабільність законодавства та визначеність правового поля, специфічні фактори (кліматичні умови, зміна моди, психологічна мотивація тощо), інші можливі фактори (структура ринку, очікування щодо майбутніх економічних умов). Розглянемо графічно вплив цих двох груп факторів.

Ціна Ціна S1 S S2

S

 

Ц2

 
 


Ц1

 

 

К1 К2 Кількість

 

Зміна ціни (від Ц1 до Ц2) спричиняє зміну обсягу пропозиції. Рух відбувається вздовж кривої пропозиції. На відміну від цього, зміна нецінових факторів обумовлює зміну пропозиції. Крива пропозиції зміщується праворуч, якщо вона зростає, і ліворуч — якщо зменшується.

 

15. Взаємодія попиту і пропозиції. ринкова рівновага

 

Наміри споживачів і виробників товару з приводу його кількості за кожним варіантом цін можуть не збігатися. Якщо ж наміри збігаються, то ринкові суб’єкти не зацікавлені змінювати їх. Ринкова рівновага — це ситуація, коли наміри покупців і продавців на ринку повністю збігаються, так, що при певній ціні товару обсяг пропозиції дорівнює обсягу попиту. Ринкова рівновага - встановлення на ринку в результаті взаємодії виробників та споживачів таких цін на товари та послуги, що не залишають залишку у продавців та не створюють нестачу у покупців. В основі ринкової рівноваги лежить рівноважна ціна, при якій кількість товару, запропонованого на ринку, дорівнює кількості товару, на який існує попит.

Ціна D

S

Ц1 Надлишок

Ц р

 
 


Ц2 Дефіцит

Кількість

 
 


Ціна Ц р є рівноважною ціною. Кількість товару К р, що реалізується на ринку за рівноважною ціною, називається рівноважною кількістю товару. Як бачимо з графіка встановлення ціни, що перевищує рівноважну (Ц1>Ц р) призводить до появи надлишку товару, а ціни, яка нижча за рівноважну (Ц2<Ц р) — до дефіциту. Будь-який відхід від ціни рівноваги приводить в дію ринковий механізм, який повертає ринок у рівноважний стан.

 

 

16. Реакція ринку на одночасні одно- та різнонаправлені зміни По і Пр.

 

В умовах ринкової ек-ки взаємодія конкурентних сил приводить до синхронізації цін По і цін Пр, обумовлює рівноважність обсягів По і Пр. Іншими словами, ринкова рівновага – це ситуація, за якої наміри покупців і продавців на ринку повністю збігаються так, що за певної ціни товару обсяг Пр = обсягу По. Вихід ринку зі стану рівноваги відбувається під впливом факторів, що зумовлюють зміну По або Пр, чи зміну По і Пр. Зміни По і Пр можуть бути односпрямовані або різноспрямовані. При цьому змінюється як рівноважна ціна, так і рівноважна кільк-ть товару.

Фактори, що приводять до переміщення кривої По: смаки і уподобання; доходи споживачів; місткість ринку (кількість покупців); ціни і доступність споріднених товарів; сподівання та особливі фактори.

Фактори, що приводять до переміщення кривої Пр: стабільність зак-ва; витрати вир-ва; технічний прогрес; організація ринку; ціни споріднених товарів; сподівання та специфічні фактори.

Існують чотири правила По і Пр:

1) Збільшення По призводить до росту як рівноважної ціни, так і рівноважної кількості товару;

2) Зменшення По призводить до падіння ціни і рівноважного об’єма;

3) Ріст Пр товару призводить до зменшення рівноважної ціни і підвищення рівноважного об’єма;

4) Скорочення Пр веде до збільшення рівноважної ціни і зменшенню рівноважного об’єма.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 714 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)