Порушення гемостазу
Нормальний баланс, який існує між формуванням згустку і фібринолізом, гарантує утворення згустку крові оптимального розміру, достатнього для припинення кровотечі з судини. Фібринолітична активність запобігає надмірному тромбоутворенню. Порушення цього балансу призводить в одних випадках до зайвого тромбоутворення, в інших – до кровотечі.
Надмірне тромбоутворення призводить до звуження просвіту судини або до його оклюзії (повного закриття). Це звичайно відбувається в результаті впливу місцевих чинників, що пригнічують активність фібринолітичної системи, яка в нормі запобігає зайвому тромбоутворенню.
Навпроти, зниження зсідання крові призводить до надмірної кровотечі і спостерігається при різних порушеннях, які спричиняють підвищену кровоточивість: при зменшенні кількості тромбоцитів у крові, дефіциті факторів зсідання і збільшенні фібринолітичної активності.
Фактори, які впливають на тромбоутворення:
- пошкодження ендотелію судин, яке стимулює, і адгезію тромбоцитів, і активацію каскаду зсідання крові, є домінуючим фактором, який викликає тромбоутворення в артеріальному руслі. При утворенні тромбу у венах і в мікроциркуляторному руслі ендотеліальне пошкодження відіграє меншу роль;
- зміни течії крові, наприклад, уповільнення кровотоку і турбулентний кровотік;
- зміни фізико-хімічних властивостей крові (згущення крові, збільшення в’язкості крові, збільшення рівня фібриногену і кількості тромбоцитів) – більш суттєві чинники при венозному тромбозі.
Причини тромбозу:
1. Хвороби серцево-судинної системи.
2. Злоякісні пухлини.
3. Інфекції.
4. Післяопераційний період.
Механізми тромбоутворення:
1. Зсідання крові – коагуляція.
2. Склеювання тромбоцитів – агрегація.
3. Склеювання еритроцитів – аглютинація.
4. Осадження білків плазми – преципітація.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 548 | Нарушение авторских прав
|