Стиль компромісу
Використовуючи стиль компромісу, ви небагато поступаєтесь у своїх інтересах. Інша сторона робить те ж самеіІншими словами, ви сходитеся на частковому задоволенні свого бажання і бажання іншої людини. Ви робите це, обмінюючись поступками.
Такі ди можуть деякою мірою нагадувати співробітництво Однак компроміс досягається на більш поверхневому рівні порівняно зі співробітництвом, ви поступаєтесь у чомусь, ваш опонент також у чомусь поступається, а результат — спільне ршіення. Ви не шукаєте сховані потреби та інтереси, як у випадку застосування стилю співробітництва. Ви розглядасте тільки те, що говорите один одному про свої бажання
При використанні стилю співробітництва ви зосереджуєте увагу на задоволенні прихованих потреб та бажань Застосову ючи стиль компромісу, ви розглядаєте конфліктну ситуацію як щось дане і шукаєте спосіб вплинути на неї чи змінити її, поступаючись й обмінюючись поступками Метою співробітництва є вироблення довгострокового взаємовигідного рішення, у випадку компромісу це може буї й тимчасовий придатний варіант У результаті придатного компромісу людина може висловити свою згоду в такий спосіб «Я можу вдовольнитись цим» Наголос робиться не на рішенні, що задовольняє інтереси обох сторін, а на варіанті, який можна висловити так «Ми не можемо повністю задовольнити свої бажання, отже необхідно знайти рішення, яке всім буде до вподоби»
У таких ситуаціях співробітництво може виявитися навіть неможливим ймовірно, що жоден з вас не має ні часу, ні сил необхідних для цього, чи ваші інтереси виключають один одного і тоді вам може допомогти тільки компроміс. Нижче перераховані типові випадки, коли стиль компромісу найбільш ефективний
* обидві сторони мають однакову владу і протилежні інтереси,
* ви хочете одержати рішення швидко, тому що у вас немає часу чи тому, що це більш економічний і ефективний шлях,
* ви можете скористатися короткочасною вигодою,
* Інші підходи до вирішення проблеми виявилися неефективними,
*задоволення вашого бажання має для вас не занадто велике значення, і ви можете трохи змінити поставлену спочатку мету,
* компроміс дозволить вам зберегти взаємини, і ви волієте одержати хоч щось, ніж все втрачати
Компроміс часто є вдалим відступом чи навіть останньою можливістю прийти до якогось рішення Ви можете вибрати цей підхід із самого початку, якщо не маєте достатньої влади, щоб домогтися бажаного, якщо співробітництво неможливе і якщо ніхто не хоче однобічних поступок.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 601 | Нарушение авторских прав
|