АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Застосування сполук d – елементів у медицині.
· Ферум (ІІ) сульфат гептагідрат FeSO4 ∙7H2O, ферум лактат тригідрат (СН3СН(ОН)СОО)2Fe ∙3H2O, ферум аскорбінат застосовують для лікування ферумдефіцитних анемій.
· Цинк сульфат ZnSO4 використовують у вигляді розчинів з масовою часткою 0,1 – 0,25% для лікування очних хвороб. Ця сполука входить до складу деяких стоматологічних цементів типу «Дентин», «Вікасол» та препарату цинктерал, який використовують у дерматології. Цинк оксид ZnO застосовують у дерматологічній практиці у вигляді мазей, паст і присипок. Суспензію цинк інсулін, що складається з цинк хлориду та інсуліну, використовують для ін’єкцій при цукровому діабеті. Вітамін С- Плюс (вітамін С з Цинком) рекомендують для посилення імунітету, нормалізації кровотворення.
· Хром піколінат (50 – 100 мкг) використовують у разі порушень вуглеводного тажирового обмінів) хром (ІІІ) оксид Cr2O3 входить до складу деяких стоматологічних паст.
· Амоній або натрій молібдат (NH4)2MoО4 (Na2MoO4) у мікродозах вводять до складу різних вітамінних комплексів («Дуовіт»), враховуючи той факт, що Молібден підвищує фагоцитарну функцію крові.
· Манган (ІІ) сульфат та хлорид MnSO4 + MnCl2 як мінеральні добавки входять до складу різних полівітамінів, наприклад, «Кальцеміну», «Теравіту».Калій перманганат KMnO4 у вигляді розведених розчинів застосовують як протимікробний препарат.
· Вітамін В12 (ціанокобаламін) використовують для лікування мегалобластичної анемії, дистрофії та при захворюваннях печінки.
· Радіоактивний нуклід Кобальту 60Со застосовують для лікування злоякісних пухлин радіоактивним випромінюванням (так звані «кобальтові гармати»)
· Купрум (ІІ) сульфат у вигляді розведених розчинів для внутрішнього застосування; 5% - вий розчин – для повязок при опіках білим фосфором, а 2% – вий розчин – внутрішньо при отруєнні білим фосфором.
· Аргентум (І) нітрат має в’яжучу, підсушуючу та протизапальну дію. Зовнішньо він використовується у вигляді 1 -10% розчинів або мазей, а внутрішньо – 0,05%-вий розчин при виразці шлунку та гастритах.
Крім того, широко використовуються полівітамінні комплексні препарати з мінеральними добавками: «Мульті – табс», «Юнікап», «Вітрум», «Активан», «Дуовіт», краплі «Береш Плюс»
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 680 | Нарушение авторских прав
|