Вірус грипу C
Цей рід має лише один вид, вірус грипу C, який заражає людей, собак і свиней, іноді викликаючи важкі захворювання і локальні епідемії.Проте, грип C зустрічається рідше, ніж інші види, і зазвичай викликає тільки легке захворювання у дітей.
Структура й будова вірусів грипу
Вірус грипу має сферичну форму діаметром 80—120 нм, у центрі знаходяться РНК-фрагменти, заключені у ліпопротеїдну оболонку, на поверхні якої є «шипи», що складаються з гемаглютиніну (H) та з нейрамінідази (N). Антитіла, що виробляються у відповідь на гемаглютинін (H), складають основу імунітету проти певного підтипу збудника грипу.
Патогенез
Вірус грипу вибірково вражає епітелій респіраторного тракту (переважно трахеї). Розмножуючись у клітинах циліндричного епітелію, викликає їх дегенеративні зміни, використовуючи вміст епітеліальних клітин для побудови нових вірусних частинок. Масований вихід зрілих вірусних частинок нерідко супроводжується загибеллю епітеліальних клітин, а некроз епітелію і пов'язане з цим руйнування природного захисного бар'єру призводить до вірусемії. Токсини вірусу грипу разом з продуктами розпаду епітеліальних клітин впливають на серцево-судинну, нервову (центральну і вегетативну) та інші системи організму. Грипозна інфекція призводить до пригнічення імунітету, а при нашаруванні вторинної бактеріальної флори через некротизовану поверхню слизової оболонки дихальних шляхів можуть виникнути різні ускладнення.
У патогенезі грипу виділяють п'ять основних фаз патологічного процесу:
- репродукція вірусу в клітинах дихальних шляхів;
- вірусемія, токсичні та токсико-алергічні реакції;
- ураження дихальних шляхів з переважною локалізацією процесу в будь-якому відділі дихального тракту (частіше – у трахеї);
- можливі бактеріальні ускладнення з боку дихальних шляхів та інших систем організму;
- зворотний розвиток патологічного процесу.
Класифікація грипу включає різні критерії:
І. За міжнародною номенклатурою вказуються наступні параметри:
-серотипи: А, В, С;
-місце ізоляції, виділення (країна);
-рік ізоляції;
-поєднання варіантів гемаглютиніну та нейрамінідази (Н N).
ІІ. За типовістю:
1.Типова форма.
2.Атипові форми:
- стерта;
- безсимптомна.
ІІІ. За тяжкістю (перебіг):
а) легкий;
б) середньотяжкий;
в) тяжкий.
ІV. За наявністю ускладнень:
1) неускладнений;
2) ускладнений.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 479 | Нарушение авторских прав
|