Перелік препаратів
1. Хлорамін Б 3 % розчин.
2. Пантоцид.
3. Первомур.
4. Розчин пероксиду водню.
5. Калію перманганат.
6. Кислота борна.
7. Діамантовий зелений
8. етакридину лактат
9. Фурацилін
10. Хлоргексидину біглюконат
Завдання 6.
Фармакологічні задачі:
Визначити препарат, виписати рецепт:
1. Безбарвна прозора рідина, має протимікробну, дезодоруючу, кровоспинну дії. Застосовується для лікування гнійних ран, стоматиту, ангіни.
2. Безбарвні кристали, які зберігають у темній посудині. Спричинюють місцево у малих концентраціях в’яжучу дію, у великих-припікаючу. Застосовуються у вигляді 5-10% розчинів для припікання виразок і надмірних грануляцій у рані, бородавок.
3. Безбарвні кристали з характерним різким запахом. Препарат спричинює сильну бактерицидну дію, не псує предметів. Застосовується для для дезінфекції предметів догляду за хворими, інструментів, катеторів.
4. Безбарвна рідина із гострим запахом. Діє бактерицидно, спороцидно, спричинює муміфікацію. Застосовується для дезінфекції предметів догляду за хворими, інструментів.
5. Активний антисептик з групи барвників, який застосовують у вигляді водних і спиртових розчинів для оброблення післяопераційних швів, подряпин, для лікування гноячкових уражень шкіри. Визначте
препарат.
6. Препарат чинить слабку протимікробну, дезодораційну, кровоспинну дію. У разі взаємодії з тканинами утворює молекулярний кисень, який очищує рану від гною, слизу, згустків крові та мікроорганізмів. Застосовують для оброблення гнійних ран, полоскань при стоматиті, гінгівіті, для зупинення кровотечі в стоматології. Визначте препарат.
7. Препарат за наявності органічних речовин повільно виділяє хлор, що забезпечує тривалу протимікробну та дезодораційну дію. Застосовують у вигляді розчинів для лікування інфікованих ран, оброблення рук, знезаражування неметалевого інструментарію. Визначте препарат.
8. Засіб є одним з найактивніших місцевих антисептичних засобів. Виявляє сильну і швидку бактерицидну дію на грампозитивні та грам-негативні бактерії. Ефективний щодо збудників венеричних хвороб ігрибів, не діє на віруси і спори. Застосовують препарат для обробленняопераційного поля та рук хірурга, стерилізації хірургічного інструментарію, при гнійно-септичних процесах, для профілактики венеричних хвороб. Визначити препарат.
Завдання 7.
Ситуаційні задачі:
1. Потрібно приготувати розчин фурациліну для полоскання горла 1:5000. Як це зробити, якщо є таблетки фурациліну по 0,02г.
2. Є 10% розчин хлорного вапна. Потрібно приготувати 10л 1% розчину вапна. Як це зробити?
3. Є 10% розчин хлорного вапна. Потрібно приготувати 5л 3% розчину вапна.
Як це зробити?
4. Скільки порошку кислоти борної і води очищеної потрібно взяти для приготування 200мл 4% розчину для полоскань?
5. Як приготувати 3 000мл розчину ртуті дихлориду 1:2 000 для стерилізації предметів догляду за хворими, виходячи з наявного порошку ртуті дихлориду?
Завдання №.8
Виконати індивідуальне контрольне завдання(картка контролю).
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1190 | Нарушение авторских прав
|