Внутрішньом’язове введення лікарських препаратів
Проблема. Патологічні стани, що вимагають лікування з використанням внутрішньом’язового введення лікарського препарату.
Показання. Призначені лікарем препарати для внутрішньо- м’язового введення.
Місце проведення. Маніпуляційний кабінет лікарні або поліклініки, вдома.
Оснащення робочого місця. Стерильний столик, на якому підготовлено: стерильні лотки, пінцети, ватні кульки; робочий маніпуляційний столик, на якому підготовлені одноразові шприци, голки, корнцанг в дезрозчині, 70 % етиловий спирт, стерильні рукавички в упаковці, лікарські препарати, призначенні для внутрішньом’язового введення, склянка з дезрозчином (0,2 % розчин дезактину) для використаних кульок; посудина з дезрозчином (0,2 % розчин дезактину) для промивання і замочування одноразових шприців і голок.
II. Попередній етап.
Підготовка медичної сестри. Одягнути халат, шапочку, маску. Руки двічі вимити проточною водою з використанням одноразового мила. Висушити одноразовим паперовим рушником і обробити 70 % етиловим спиртом, надіти стерильні рука вички з упаковки.
Підготовка інструментарію та лікарських препаратів. Взяли корнцангом із стерильного столика лоток і покласти н нього пінцет. Пінцетом покласти на лоток необхідну кількість ватних кульок, попередньо змочених 70 % етиловим спиртом. Обробити шийку ампули двічі ватною кулькою змоченою 70 % етиловим спиртом, після підпилювання іншою стерильно НІ кулькою відламати шийку ампули і набрати призначені меди каментозні засоби в шприц. Випустити повітря, притримуючи канюлю голки першим і другим пальцями лівої руки. Покласти підготовлений шприц у стерильний лоток.
Підготовка дитини. Зібрати у батьків дитини алергологічний анамнез, отримати дозвіл на проведення маніпуляції. Провести психологічну підготовку дитини.
II. Основний етап.
1. Покласти дитину першого року життя на бік, а старшого віку на живіт на сповивальний столик і за допомогою помічника зафіксувати дитину в такому положенні.
2. Намітити у зовнішньому верхньому квадраті сідниці місце ін’єкції, і провести пальпацію цього місця.
3. Протерти місце ін’єкції двічі ватними кульками змоченими 70 % етиловим спиртом. Першою кулькою обробити в діаметрі 3—4 см, а другою — місце введення голки, третю ватну кульку затиснути між IV і V пальцями лівої руки.
4. Взяти правою рукою шприц так, щоб V палець притримував муфту голки, II палець фіксував поршень, а решта утримувала циліндр шприца.
5. Захопити у дитини першого року життя вказівним та великим пальцями лівої руки шкіру, підшкірну основу та м’яз на місці ін’єкції, у старших дітей — шкіру на місці ін’єкції розтягнути і зафіксувати між пальцями.
6. Ввести голку швидким рухом під кутом 90° до поверхні шкіри на 2/3 її довжини.
7. Відтягнути поршень шприца на себе і переконатись у тому, що голка не потрапила у судину (кров у циліндрі відсутня).
8. Обхопити вказівним і великим пальцями лівої руки обвід циліндра шприца, а першим пальцем надавити на рукоятку поршня і повільно ввести ліки.
9. Прикласти лівою рукою до місця ін’єкції ватну кульку і швидким рухом витягнути голку, місце ін’єкції промасажува- ти 3—5 хв.
10. Відпрацьовані кульки по ходу ін’єкції занурити в склянку з дезрозчином (0,2 % розчин дезактину) на 1 год.
11. Промити голку та шприц у посудині з 0,2 % розчином дезактину протягом 1 хв (чотири рази).
12. Замочити шприц у розібраному вигляді, не знімаючи голки в посудині з 0,2 % розчином дезактину протягом 1 год.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 739 | Нарушение авторских прав
|