Проведення внутрішньошкірної діагностики (на виявлення сенсибілізації до антибіотика)
Проблема. Загальний процес, викликаний бактеріальною флорою, що потребує введення антибіотика.
Показання. Призначення лікарем введення антибіотика.
Місце проведення. Маніпуляційний кабінет, лікарня, вдома.
Оснащення робочого місця. Стерильний столик, на якому підготовлено: стерильні лотки, пінцети, ватні кульки; робочий маніпуляційний столик, на якому підготовлено: одноразові шприци (ємністю 10 мл, 1 мл), голки, корнцанг в дезрозчині, 70 % етиловий спирт, стерильні рукавички в упаковці, призначений лікарем антибіотик, посудина з дезрозчином (0,2 % розчин дезактину) для використаних кульок; посудина з дезрозчином (0,2 % розчин дезактину) для промивання і замочування одноразових шприців і голок.
І. Попередній етап.
Підготовка медичної сестри. Одягнути халат, шапочку, маску. Руки двічі вимити проточною водою з використанням одноразового мила. Висушити одноразовим паперовим рушником і обробити 70 % етиловим спиртом, надіти стерильні рукавички з упаковки.
Підготовка інструментів та лікарських препаратів. Узяти корнцангом із стерильного столика лоток і покласти в нього пінцет. Пінцетом покласти на лоток необхідну кількість ватних кульок, попередньо змочених 70 % етиловим спиртом. Узяти флакон з антибіотиком, прочитати назву препарату, його дозу, що міститься у флаконі, термін придатності. Підняти нестерильним пінцетом серединку металевої кришки. Обробити гумовий корок ватною кулькою змоченою 70 % спиртом. Набрати в 10 мл шприц необхідну кількість ізотонічного розчину натрію хлориду, із розрахунку: 1 мл розчинника на 100 000 ОД антибіотика. Проколоти голкою гумовий корок і ввести розчинник у флакон. Від’єднати флакон разом з голкою від шприца і струшуючи флакон, довести до повного розчинення антибіотика. Взяти інший одноразовий стерильний 1 мл шприц і під’єднати його до голки, що знаходиться у флаконі. Набрати 0,1 мл розведеного в співвідношенні 1:100 000 антибіотика і дібрати в цей самий шприц 0,9 мл ізотонічного розчину натрію хлориду, замінити голку на іншу з упаковки, розташувавши її так, щоб зріз був зі сторони поділок на шприці. Покласти в стерильний лоток.
Підготовка дитини. Зібрати у батьків дитини алергологічний анамнез, пояснити сутність і необхідність проведення даної маніпуляції, отримати дозвіл на проведення маніпуляції. Провести психологічну підготовку дитини.
II. Основний етап.
Внутрішньошкірна проба.
1. Надати дитині зручного положення (сидячи або лежачи в ліжку). Максимально розігнути руку, внутрішньою поверхнею догори.
2. Протерти шкіру внутрішньої середньої третини передпліччя двічі ватними кульками змоченими 70 % етиловим спиртом.
3. Обхопити лівою рукою передпліччя дитини знизу і натягнути шкіру.
4. Взяти шприц правою рукою, зрізом голки догори під кутом 10—15° увести голку внутрішньошкірно до зникнення зрізу голки.
5. Натиснути І пальцем лівої руки на поршень шприца і ввести 0,1 мл розведеного антибіотика. На місці введення утвориться “лимонна кірка”.
6. Вийняти голку швидким рухом. У разі потреби промокнути стерильною ватною кулькою, не натискаючи місце введення.
7. Ввести для контролю в другу руку внутрішньошкірно 0,1 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.
8. Оцінити через 20 хв результат проби. За наявністю гіперемії, свербежу, набряку — проба вважається позитивною і антибіотик вводити забороняється. Якщо змін на шкірі, крім сліду від проколу немає — проба вважається негативною. Антибіотик вводити дозволяється.
Скарифікаційна проба.
1. Надати дитині зручного положення.
2. Протерти шкіру внутрішньої середньої третини передпліччя двічі ватними кульками змоченими 70 % етиловим спиртом.
3. Нанести із заповненого розведеним антибіотиком шприца через голку на шкіру дві краплі на відстані 4 см.
4. Зробити на шкірі, де знаходяться краплі дві подряпини довжиною 10 мм, так щоб не з’явилася кров.
5. Увести для контролю в другу руку внутрішньошкірно 0,1 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.
6. Оцінити результат проби через 20 хв. За наявністю гіперемії, свербежу, набряку — проба вважається позитивною. Якщо змін на шкірі ніяких немає, крім скарифікації — проба вважається негативною. Антибіотик вводити дозволяється.
7. Шприци і голки обробити стандартним методом.
8. Записати результати проби в історію хвороби (історію розвитку).
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 549 | Нарушение авторских прав
|