Догляд за дітьми з недостатністю живлення (гіпотрофією)
Проблема. Зупинка або сповільнення збільшення маси тіла.
Показання. Дефіцит маси від 11 % — 20 % при І ступені гіпотрофії, 20—ЗО % при II ступені, більше ЗО % при III ступені.
Протипоказання. Відсутні.
Виконавець. Медсестра відділення для дітей грудного віку.
Місце проведення. Дитячий стаціонар.
Оснащення робочого місця. Адаптовані молочні суміші, стерильна пляшечка з соскою, стерильний столик, на якому підготовлені: пінцети (3—4 шт.), ватні кульки (20—25 шт.), 70 % спирт — 10 мл, одноразові шприци, стерильний лоток, лоток для забруднених пінцетів, препарати у флаконах: 10 % розчин глюкози, гемодез, реополіглюкін, фізіологічний розчин, препарати в ампулах: седативні, аналептичні, глюкокор- тикоїдні, серцеві глікозиди, антибіотики, діуретики, антидо- ти: білкова вода, лимонна вода, унітіол, 1 % розчин пілокарпіну, рослинна олія, активоване вугілля, магнію сульфат, 2 стерилізатора з 0,2 % розчином дезактину для промивання і замочування шприців на 1 год, третя посудина з 0,2 % розчином дезактину для замочування використаних ватних кульок.
I. Попередній етап.
Підготовка медсестри. Руки обробити і одягнути стерильні гумові рукавички. При виконанні внутрішньовенних ін’єкцій одягнути окуляри, маску, на халат одягнути продезінфікований поліетиленовий фартух. Після цього, перед ін’єкцією, обробити руки в рукавичках стериліумом.
Підготовка предметів догляду, інструментарію. Підготувати все необхідне для проведення збалансованого, адаптованого годування дитини. Підготувати систему для крапельного введення рідини, шприци, лікарські препарати.
Підготовка хворої дитини. Обов’язково провести лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз калу на дисбактеріоз.
У разі потреби провести додаткове обстелсення: імунограм- му, біохімічні аналізи (загальний білок, альбумін, рівень електролітів тощо), генетичне обстелсення, копрологію, бактеріологічне обстеження калу, УЗД черевної порожнини, фіброгаст- роскопію.
Провести розрахунок білків, жирів, вуглеводів, калорій в харчовому раціоні за складеною меню-розкладкою: при гіпотрофії І ступеня — на належну масу тіла, при гіпотрофії II ступеня — білки і вуглеводи на належну масу тіла, а ншри на фактичну, нри гіпотрофії III ступеня — білки і вуглеводи на фактичну масу +20 %, а жири на фактичну.
II. Основний етап.
1. При гіпотрофії І ступеня організувати догляд і лікування дитини в домашніх умовах, а саме:
— раціональне годування;
— застосування вітамінів, ферментів, пробіотиків;
— масаж, ЛФК;
— максимальне перебування на свіжому повітрі.
2. При гіпотрофії II і III ступенів лікування проводиться у стаціонарі, а саме:
— параентеральне харчування (розчин амінокислот, жирові емульсії, тощо);
— дієтотерапія із застосуванням спеціалізованих лікувальних молочних та безмолочних сумішей, лікувальних продуктів на основі соєвого білка, гідролізату білка тощо;
— застосування харчових добавок: білків та амінокислот, вітамінів, макро- та мікроелементів;
— корекція дисбіозу (пробіотики — біфідумбактерін, лак- тобактерін, біфіформ, симбітер тощо);
— фізіотерапія (парафін на ділянку живота);
— масаж (комплекс № 20).
3. Патогенетичне лікування ускладнень.
III. Завершальний етап.
Лікування в стаціонарі триває 28—30 днів. Диспансерний облік після виписування із стаціонару — 6—8 тижнів до досягнення фізичного та нервово-психічного розвитку відповідно до віку дитини. Організувати огляд спеціалістів — педіатра, невропатолога, хірурга, ортопеда за показаннями.
Примітка. Увага! Перший місяць після виписування із стаціонару педіатр обстежує дитину 5 разів, потім — коли є потреба.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 652 | Нарушение авторских прав
|