Для введення безпосередньо у тканини, порожнини, рідкі середи організму через біологічні мембрани - внутрішньошкірно, підшкірно, внутришньом”язово, внутрішньовенно, внутрішньоартеріально, за оболонки мозку, у черевну та плевральну порожнини, у кістки.
Головна умова - стерильність!
Інструмент для ін”єкцій - шприц з голкою (або безголковий ін”єктор (для в/шк. введення). Частіше застосовуються шприци одноразового використання як зручніші та безпечніші - для профілактики внутрішньолікарняної інфекції (хвороби Боткіна, сніду тощо).
Якщо готуються фабрічо-заводським способом - офіцині (частіше), якщо аптечного виробництва - неофіцинальні (на перші стерильність у рецептах не вказується, на другі - обов”язково треба вказувати!!!).
Випускаються або в ампулахх, або у флаконах, на котрих повинен бути надпис з назвою препарата, його концентрацією і кількістю, а для ліків, котрі швидко руйнуються - обов”язково термін придатності.
Розчинники: вода для ін”єкцій (Aqua pro in”ectionibus), рослинні олії (Oleum Helianthi)? розчин натрію хлориду, розчин новокаїну, розчин глюкози.
Увага: 1. Препарати у флаконах можуть використовуватись
багаторазово, бо стерильність їх при виконанні всіх правил
асептики зберігається.
2. Препарати в ампулах предназначені лише для одноразового
використання, бо після вскриття ампули стерильність
порушується!!!
Розчини зі стерильних порошків у флаконах готуються ex tempore!, тобто безпосередньо перед ін”єкцією.