АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ІІІ. Кардіоміопатії

1. Больной с застойной сердечной недостаточностью умер от нарушения ритма сердца. На секции выявлено: сердце шаровидной формы, массой 900 гр., полости расширены, в полостях пристеночные тромбы, коронарные артерии не изменены. Ваш предположительный диагноз.

A. *Дилятационная кардиомиопатия

B. Аневризма сердца

C. Миокардит

D. Хроническая ишемическая болезнь сердца

E. Легочное серце

 

Міокардити (неревматичні)

1. При розтині дитини, померлої від серцевої недостатності, виявлено: розширення порожнин шлуночків серця. Мікроскопічно в стромі міокарда повнокрів’я, набряк, розповсюдженні інфільтрати з гістіоцитів, лімфоцитів, нейтрофілів, еозинофілів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. *Дифузний проміжний ексудативний міокардит

B. Вогнищевий ексудативний міокардит

C. Вузликовий продуктивний міокардит

D. Проміжний продуктивний міокардит

E. Альтеративний міокардит

 

2. Смерть хворого наступила від серцево-судинної недостатності. На аутопсії серце значно збільшене в розмірах, дрябле, порожнини розширені з тромботичними накладаннями на ендокарді, міокард на розрізі строкатий, клапани не змінені. Назвіть патологічний процес.

A. *Ізольований ідіопатичний міокардит

B. Ревматичний міокардит

C. Міокардіопатія

D. Гіпертрофія міокарда при гіпертонічній хворобі

E. Вади мітрального клапану

 

3. Больной умер от прогрессирующей сердечной недостаточности. На вскрытии: сердце расширено в поперечнике, дряблое; мышца на разрезе неравномерного кровенаполнения, пестрая; при гистологическом исследовании в миокарде полнокровие, строма диффузно инфильтрирована преимущественно лимфоцитами и гистиоцитами. Выявленные морфологические изменения свидетельствуют о:

A. *Негнойном межуточном миокардите

B. Гнойном межуточном миокардите

C. Гранулематозном миокардите

D. Кардиосклерозе

E. Инфаркте миокарда

 

Системні хвороби сполучної тканини із автоімунізацією

(ревматизм, ревматичні хвороби)

І. Ревматизм

1. Яким збудником викликається ревматизм?

A. *Стрептокок

B. Стафілокок

C. Гонокок

D. Пневмокок

E. Клебсієла

 

2. При гістологічному дослідженні вушка серця у хворого на стеноз мітрального клапану виявлені гранульоми Ашоффа-Талалаєва. Про який генез вади серця свідчать гістологічні дослідження?

A. *Ревматичний

B. Атеросклеротичний

C. Сифілітичний

D. Природжений

E. Септичний

 

3. При гістологічному дослідженні стулки мітрального клапана серця виявлено: мукоїдне набухання, пошкодження ендотелію, утворення по замикаючому краю фібринових тромбів. Яка форма ревматичного ендокардиту спостерігається?

A. *Гострий бородавчастий ендокардит

B. Дифузний ендокардит

C. Фібропластичний ендокардит

D. Поворотньо-бородавчастий ендокардит

E. Поліпозно-виразковий ендокардит

 

4. Яка з форм ураження міокарду при ревматизмі спостерігається частіше у дорослих людей?

A. *Вузликовий продуктивний (гранулематозний) міокардит

B. Дифузний проміжний ексудативний міокардит

C. Вогнищевий продуктивний ексудативний міокардит

D. Альтеративний міокардит

E. Еозинофільний міокардит

 

5. У дитини 7 років на шкірі розгинальних поверхонь ліктьових і колінних суглобів з'явились щільні, безболісні вузлики розміром 1-2 мм. В біоптаті вузликів - велике вогнище фібриноїдного некрозу сполучної тканини з лімфоцитами і макрофагами по периферії. При якому захворюванні спостерігаються такі вузлики

A. *Ревматизм

B. Ревматоїдний артрит

C. Склеродермія

D. Вузликовий періартеріїт

E. Системний червоний вовчак

 

6. У 23-річного хворого, який помер від прогресуючої серцевої недостатності діагностовані типові прояви ревматичного ураження серця: ендокардит мітального клапану, міокардит і серозно-фібринозний перикардит. Виберіть найтиповіші зміни міокарду, характерні для ревматичного міокардиту:

A. *У інтерстиції міокарда лівого шлуночка, переважно периваскулярно спостерігаються дрібні скупчення великих гіперхромних макрофагів

B. У інтерстиції міокарда лівого шлуночка спостерігається дифузний лімфо-макрофагальний інфільтрат

C. У інтерстиції міокарда лівого шлуночка спостерігається вогнищевий лімфо-макрофагальний інфільтрат

D. У інтерстиції міокарда лівого шлуночка спостерігається дрібно вогнищевий і дифузний склероз

E. У інтерстиції міокарда лівого шлуночка спостерігається мукоїдне набухання

 

7. У 27-річної жінки сукупность клінічних та лабораторних ознак дозволяє заподозрити ревматичне захворювання. Вкажіть, яке з наведених положень є найбільш достовірним для діагностики ревматичних захворювань:

A. *Системна прогресуюча дезорганізація сполучної тканини

B. Хронічний хвилеподібний перебіг

C. Генетична схильність

D. Системне ураження судин

E. Імунопатологічні реакції

 

8. У чоловіка 58 років, померлого при наростаючих явищах хронічної серцевої недостатності, діагностовано ревматичний гранулематозний міокардит. Мікроскопічно в міокарді спостерігаються гранульоми, що складаються з макрофагів з гіперхромними ядрами та світлою цитоплазмою, в центрі вогнище некрозу. Який характер носить некроз в середині гранульом.

A. *Фібриноїдний

B. Ценкеровський

C. Казеозний

D. Колікваційний

E. Жировий

 

9. У хворого, померлого від серцевої недостатності, при патоморфологічному дослідженні виявлено: стулки мітрального клапана деформовані, потовщені, зрослися по краях; у сполучній тканині міокарда -- дифузно розкидані вузлики, які складаються з ділянок фібриноїдного некрозу, навколо яких скупчуються макрофагоцити, що нагадують гігантські багатоядерні клітини. Подібні вогнища оточені лімфоцитами та поодинокими плазматичними клітинами. Яка з перерахованих гранульом має місце у даного хворого?

A. *Ревматична

B. Туберкульозна

C. Актиномікотична

D. Сифілітична

E. Лепрозна

 

10. На розтині померлої виявлено морфологічні прояви стенозу лівого атріовентрикулярного отвору, недостатність мітрального клапана. Гістологічно в міокарді – вогнищевий кардіосклероз, наявність квітучих гранулем Ашоф-Талалаєва. Який з перерахованих нижче діагнозів найбільш імовірний?

A. *Ревматизм

B. Склеродермія

C. Дерматоміозит

D. Вузликовий периартериїт

E. Системний червоний вовчак

 

11. На розтині померлої виявлено морфологічні прояви хронічної правошлуночкової серцевої недостатності, стеноз лівого атріовентрикулярного отвору, недостатність мітрального клапана. Гістологічно в міокарді – вогнищевий кардіосклероз, наявність квітучих гранулем Ашоф-Талалаєва. Який з перерахованих нижче діагнозів найбільш імовірний?

A. *Ревматизм

B. Склеродермія

C. Дерматоміозит

D. Вузликовий периартериїт

E. Системний червоний вовчак

 

12. Під час гістологічного дослідження стулок мітрального клапана серця дівчинки 14 років було встановлено, що ендотеліальні клітини вогнищево десквамовані, в цих ділянках на поверхні стулки розташовані дрібні тромботичні нашарування, сполучна тканина стулки помірно дезорганізована з ділянками склерозу та ангіоматозу. Діагностуйте вид клапанного ендокардиту.

A. *Поворотньо-бородавчастий

B. Дифузний

C. Гострий бородавчастий

D. Фібропластичний

E. Поліпозно-виразковий

 

13. У хворого 50 років на протязі багатьох років була ревматична вада серця. При загостренні захворювання розвинулась геміплегія і наступила смерть. Гістологічно в мітральному клапані виявлено виражений склероз, вогнищеві клітинні інфільтрати, фібринозні накладання. Для якої форми ендокардиту характерні виявлені зміни?

A. *Зворотньо-бородавчастого

B. Гострого бородавчастого

C. Дифузного

D. Фібропластичного

E. Виразково-поліпозного

 

14. Больной длительно страдал ревматическим эндокардитом и пороком митрального клапана. При очередном обострении наступила смерть от ишемического инсульта. Назовите форму ревматического эндокардита вызвавшего это осложнение.

A. *Возвратно-бородавчатый

B. Диффузный вальвулит

C. Острый бородавчатый

D. Фибропластический

E. Пристеночный

 

15. У женщины 27 лет, с детства страдающей ревматическим пороком сердца, развилась сердечная декомпенсация и наступила смерть. На вскрытии обнаружен митральный стеноз, резкое утолщение, склероз створок, сращение их по линии смыкания. Какая форма эндокардита обусловила в данном случае порок сердца?

A. *Фибропластический

B. Диффузный эндокардит

C. Возвратный бородавчатый

D. Острый бородавчатый

E. Полипозно-язвенный

 

16. Дитина 7 років померла від швидкого прогресування ревматизму з вираженими алергічними реакціями. На розтині у порожнині перикарду було 100 мл напівпрозорої рідини, на поверхні епікарду – фібринозні відкладення сіруватого кольору. Назвіть, який процес має місце у даному випадку:

A. *Фібринозний перикард

B. Серозний перикардит

C. Геморагічний перикардит

D. Гнійний перикардит

E. Фібропластичний перикардит

 

17. На розтині тіла хворого 34 років, померлого від ревматизму виявлено, що поверхня епікарду ворсиста, покрита плівками сірого кольору, що легко відділяються. Після їх відділення визначається набрякла, повнокрівна поверхня епікарду. Найвірогідніший діагноз:

A. *Фібринозий перикардит

B. Гнійний перикардит

C. Геморагічний перикардит

D. Проліферативний перикардит

E. Катаральний перикардит

 

18. Дитина 7 років померла від швидкого прогресування ревматизму з вираженими алергічними реакціями. На розтині виявлено набряк мі трального клапану, мікроскопічно у ньому виявлено вогнища мукоїдного та фібриноїдного набряку. Міокард щільний, повнокровний, мікроскопічно – набряк і дифузна інфільтрація інтерстицію лімфоцитами.На епікарді сіруваті ниткоподібні фібриноїдні нашарування. Який процес має місце у даному випадку?

A. *Панкардит

B. Ендокардит

C. Міокардит

D. Перикардит

E. Кардіосклероз

 

19. Больному на основании клинико-лабораторных исследований поставлен диагноз: ревматизм, возвратно-бородавчатый эндокардит. Назовите характерное осложнение, возникающее при данной патологии.

A. *Тромбоэмболический синдром

B. Тромбгеморрагический синдром

C. Аневризма сердца

D. Почечная недостаточность

E. Легочная недостаточность

 

20. При гістологічному дослідженні діагностичної біопсії лівого вушка серця виявлено ревматичну гранулему, яка побудована із вогнища фібриноїдного некрозу, навколо якого розміщені базофільні макрофаги, лімфоцити, фібробласти і поодинокі плазмоцити. Яка імунна реакція розвинулась у тканині лівого вушка серця?

A. *Гіперчутливість сповільненого типу

B. Нормергічний тип

C. Гіперчутливість негайного типу

D. Вроджений імунодефіцит

E. Набутий імунодефіцит

 

21. При гістологічному дослідженні біоптату з вушка серця у хворого на ревматизм виявлені ділянки мукоїдного набухання, фібриноїдного некрозу сполучної тканини. Яка імунна реакція розвинулась у тканинах вушка серця?

A. *Гіперчутливість негайного типу

B. Гіперчутливість сповільненого типу

C. Реакція трансплантаційного імунітету

D. Норергічна реакція

E. Ексудативна реакція

 

22. Який різновид ексудату з’являється в перикарді при ревматичному перикардиті?

A. *Серозно-фібринозний

B. Гнилісний

C. Геморагічний

D. Гнійний

E. Катаральний

 

23. Больная 27 лет страдает ревматическим пороком сердца. В клинику поступила с жалобами на одышку, отеки на ногах, асцит, увеличение печени. Смерть наступила от хронической сердечной недостаточности. На вскрыти диагносцирован митральный стеноз. Какой из факторов морфогенеза обусловил развитие порока сердца

A. *Сращение створок между собой

B. Склероз и утолщение створок

C. Склероз и укорочение створок

D. Укорочение сухожильных нитей

E. Наличие мелких тромбов на поверхности клапана

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 583 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.013 сек.)