ІІ. Ревматоїдний артрит
1. Жінка 56 р. скаржиться на болі в дрібних суглобах рук і ніг. Хворіє протягом 12 років, під час огляду рук відмічений підвивих в п’ястно-пальцевих суглобах і з відхиленням пальців назовні (вид „плавників моржа”). В крові виявлено високомолекулярні імунні комплекси. Назвати основне захворювання.
A *Ревматоїдний артрит
B Ревматичний поліартрит
C Системний червоний вовчак
D Дерматоміозит
E Подагричний артрит
2. У хворої після переохолодження розвилася деформація суглобів, болючість та обмеженість рухів у пальцях кінцівок; поряд з суглобами з’явились маленькі щільні вузлики. При біопсії в вузликах знайдені вогнища фібриноїдного некрозу, оточені гістіоцитами. Ваш діагноз:
A. *Ревматоїдний артрит
B. Дерматоміозит
C. Ревматизм
D. Подагра
E. Деформуючий артроз
3. Чоловік, віком 45 років, на протязі останніх 10 років скаржився на біль у спині, обмеження повноцінних рухів у хребті. Хворий помер від прогресуючої ниркової недостатності. При автопсійному дослідженні виявлено амілоїдоз нирок, у суглобах хребта – анкілоз, деструкція суглобового хряща, паннус, склероз синовіальної оболонки з дифузним хронічним запаленням. Діагностуйте захворювання.
*Ревматоїдний артрит
Анкілозуючий спондилоартрит
Остеоартроз хребта
Остеопороз хребта
Паратиреоїдна остеодистрофія
4. Хворий 70 років помер від гострої коронарної недостатності. За життя відзначалась припухлість, деформація і біль колінних суглобів. При патоморфологічному дослідженні деформованих суглобів і синовиальних оболонок виявлено: гіперемія оболонок з множинними периваскулярними запальними інфильтратами з лімфоцитів, плазмоцитів, макрофагів. Скупчення фібрину, який організується, покривають ділянки синовиальної оболонки і визначаються в суглобовій рідині у вигляді рисових зерен. Ваш діагноз.
A. *Ревматоїдний артрит
B. Вузликовий периартеріїт
C. Анкилозируючий спондилоартрит
D. Туберкульозний артрит
E. Деформуючий артроз
5. Жінка 54 років мала значну деформацію суглобів пальців рук і стоп. Гістологічно: навколосуглобова сполучна тканина - мукоїдне набухання, ділянки фібриноїдного некрозу, скупчення макрофагів, ділянки склерозу; в синовіальній оболонці - набрякі ворсини, з ознаками мукоїдного та фібриноїдного набухання, в синовіальній порожнині зустрічаються поодинокі "рисові тільця". Діагностуйте захворювання.
*Ревматоїдний артрит
Ревматизм
Хвороба Бехтерева
Гематогенний туберкульоз
Подагра
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 599 | Нарушение авторских прав
|