ІІ. Атеросклероз
1. При гістологічному дослідженні стінки аорти виявлено велику кількість ксантомних клітин, які розташовані переважно в інтимі. Для якого захворювання можлива така картина?
A. *Атеросклероз
B. Гіпертонічна хвороба
C. Сифілітичний мезаортит
D. Неспецифічний аортоартеріїт
E. Нодозний періартеріїт
2. На аутопсії трупа чоловіка 39 років, який раптово помер, в інтимі черевного відділу аорти визначаються ділянки жовтуватого кольору, які не підвищуються над її поверхнею. Гістологічно – в цих ділянках серед глад-ком’язових клітин і макрофагів виявляються клітини з пінистою цитоплазмою. При забарвленні суданом Ш відзначається їх яскраво-жовто-гарче забарвлення. Для якої стадії атеросклерозу найхарактерніша описана вище морфологічна картина?
A. *Ліпоїдозу
B. Ліпосклерозу
C. Атероматозу
D. Виразки
E. Атерокальцинозу
3. При розтині трупа чоловіка 47 років померлого раптово, в інтимі черевного відділу аорти знайдені осередки жовтого кольору у вигляді плям та смуг, що не вибухають над поверхнею інтими. При фарбуванні суданом ІІІ спостерігається помаранчеве забарвлення. Для якої сдадії атеросклерозу характерні такі зміни аорти?
A. *Ліпоїдозу
B. Ліпосклерозу
C. Атероматозу
D. Атерокальцинозу
E. Стадія утворення атероматозної виразки
4. Під час мікроскопічного дослідження аорти виявлено: вогнищева інфільтрація інтими ліпідами, білками. Ліпіди просочують інтиму та накопичуються у міоцитах середнього шару та макрофагах. Встановіть стадію атеросклерозу.
A. *Ліпоїдоз?
B. Ліпосклероз
C. Атероматоз
D. Атерокальциноз
E. Доліпідна стадія
5. При розтині трупа жінки 69 років, підвищеного харчування, померлої від гострого інфаркту міокарду, в інтимі коронарних артерій знайдені багаточисленні білуваті, щільні, вибухаючі в просвіт та різко звужуючі його формування. Для якої стадії атеросклерозу характерні такі зміни?
A. *Ліпосклерозу
B. Ліпоїдозу
C. Атероматозу
D. Атерокальцинозу
E. Стадія утворення атероматозної виразки
6. Мікроскопове дослідження коронарної артерії у померлого, віком 53 років виявило звуження прозору судини за рахунок фіброзної бляшки з домішком ліпідів. Найвірогідніша форма атеросклерозу:
A. *Ліпосклероз
B. Ліпоїдоз
C. Доліпідна
D. Атероматоз
E. Виразкування
7. При розтині чоловіка 70 років, померлого від серцево-судинної недостатності, який страждав на стенокардію, гіперхолестерінемію та ожиріння, знайдено хронічне венозне повнокрів'я органів, гіпертрофія лівого шлуночка серця з дрібноосередковим кардіосклерозом, об'ємні жовтувато-білуваті бляшки в інтимі аорти з дрібнозернистими масами у центрі, які заглиблюються у товщу стінки. Який патологічний процес було виявлено в аорті?
A. *Атероматоз
B. Ліпоїдоз
C. Ліпосклероз
D. Артеріолосклероз
E. Кальциноз
8. У хворого 70 років, який помер від сердцевої недостатності, під час розтину виявлено деформовані, звужені коронарні артерії. На розрізі внутрішня поверхня артерій бугриста, стінка білувата, ламка, кам’янистої щільності. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Атерокальциноз
B. Фіброзні бляшки
C. Атероматоз
D. Ліпоїдоз
E. Виразкування
9. На вскрытии умершего 78 лет, забрюшинная клетчатка пропитана кровью, в брюшном отделе аорты обнаружено мешковидное выпячивание, в котором определяется дефект с неровным краем, стенка аорты местами каменистой плотности. Осложнение какого заболевания развилось у больного?
A. *Атеросклероза
B. Гипертонической болезни
C. Системного васкулита
D. Висцерального сифилиса
E. Болезни Морфана
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 566 | Нарушение авторских прав
|