Розглянути і вирішити задачі і тести.
Задача 1. До терапевта звернувся хворий із скаргами на болі в серці, серцебиття, шум у вухах, біль голови. На ЕКТ-ознаки гіпоксії міокарду і синусової тахікардії. Крім того, виявлені ознаки початкової форми гіпертонічної хвороби. Який з перерахованих засобів буде найбільш ефективним у лікуванні даного хворого?
А) –Анаприлін.
Б) – Празозин.
В) – Лабеталол.
Г) – Тропафен.
Д) – Фентоламін.
Задача 2. Проконсультуйте лікаря, який потрібно призначити антиадренергічний препарат у перерахованих ситуаціях, вкажіть форму випуску і спосіб введення:
а) для лікування гіпертонічного кризу;
б) для лікування гіпертонічної хвороби;
в) для лікування хвороби Рейно;
г) для лікування ішемічної хвороби серця.
Задача 3. Визначити речовину, що знижує силу серцевих скорочень, пригнічує автоматизм. Тонус кровоносних судин спочатку підвищується, а при довгому вживанні знижується. Вживають при стенокардії, гіпертонічній хворобі. Побічні ефекти: бронхоспазм, порушення АV- провідності, серцева слабість.
Задача 4. Вагітній, що страждає на гіпертонію, лікар призначив резерпін, який вона вживала тривалий час. Лікування гіпертонії було ефективним, але дитина народилась з пригніченням дихання, смоктального рефлексу, сонливістю, із затрудненим носовим диханням внаслідок набухання слизової носа.
Поясніть причину побічних ефектів у новонародженого. Чи правильно поступив лікар, призначивши тривале лікування вагітній?
САМОСТІЙНА АУДИТОРНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
І. Контроль вихідного рівня знань (опитування).
ІІ. Скласти класифікацію антиадренергічних засобів з назвою препаратів і їх впливу на адренергічні рецептори.
ІІІ. Розглянути ситуаційні задачі і тести.
ІV. Виконати контрольні індивідуальні завдання. Провести аналіз помилок.
ЗАНЯТТЯ №15
ТЕМА: Підсумковий контроль змістового модуля №2. Фармакологія речовин, що впливають на периферичний відділ нервової системи.
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ: Засоби, що впливають на периферичний відділ нервової системи, широко використовуються в клінічній практиці. Кожен лікар повинен орієнтуватись в особливостях фармакологічної дії великої кількості даних лікарських засобів, знати показання до застосування, їх основні ефекти і побічну дію, вміти правильно застосовувати з врахуванням особливостей дії кожного препарату.
Навчальні цілі:
знати: особливості фармакокінетики, фармакодинаміки, правила виписування та призначення речовин, що впливають на периферичний відділ нервової системи;
вміти: раціонально застосовувати, дозувати, а також передбачати та попереджувати можливу побічну дію даних засобів, виписувати в рецептах та коректувати виписані рецепти.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 476 | Нарушение авторских прав
|