У роділлі 24 років 30 хв. тому народилася дитина вагою 4200 г. Ознаки відділення плаценти відсутні. Крововтрата досягла 250 мл. Яку допомогу має надати акушерка?
В пологовий будинок доставлена вагітна 20 років в строці 26 тижнів зі скаргами на різку біль в правій поясничній ділянці, високу температуру тіла, періодична лихорадка, часте сечовипускання. При обстеженні симптом Пастернацького - позитивний. Аналіз сечі - все поле зору вкрите лейкоцитами. Яку патологію ви запідозріли у вагітної?
A *Гострий правосторонній пієлонефріт
B Панкреатит
C Гестоз
D Апендицит
E Холецистит
До акушерки ФАПу звернулась вагітна в терміні 6 тижнів вагітності зі скаргами на блювання 5-6 разів на день, нудоту, відразу до деяких продуктів, порушення сну, підвищену втомлюваність. Який діагноз має поставити акушерка?
A * Ранній гестоз вагітних
B Отруєння
C Порушення засвоєння їжі
D Порушення режиму сна
E Виразкова хвороба
Дільнична акушерка жіночої консультації проводить бесіду з вагітною з приводу особливостей її харчування. Чому повинен дорівнювати приріст маси тіла вагітної за тиждень у другій половині вагітності?
A * 300-350 г
B 700-800 г
C 600-700 г
D 500-600 г
E 400-450 г
У вагітної 35 тижнів, набряки ніг, рук, передньої черевної стінки. АТ- 160/100 та 170/105 мм рт.ст., головний біль. В сечі- білок 3 г/л. Якою повинна бути тактика акушерки ФАПу після огляду вагітної?
A *Терміново госпіталізувати до пологового будинку
B Призначити гіпотензивні препарати
C Рекомендувати відвідати лікаря
D Обмежити вживання рідини та солі
E Призначити сечогінні препарати
У відділенні патології вагітних знаходиться вагітна з пізнім гестозом. Раптово в неї розвинувся напад судом. Що з перерахованого є першочерговим при наданні долікарської допомоги?
A *Звільнення прохідності дихальних шляхів
B Подача кисню
C Інгаляційний наркоз
D Вимірювання артеріального тиску
E Введення протисудомних засобів
На диспансерному обліку в жіночій консультації в групі підвищеного ризику знаходяться вагітні з різними ускладненнями. Для якої з них можна прогнозувати фізіологічні пологи через природні пологові шляхи?
A * Прееклампсія легкого ступеня
B Вади серця з явищами декомпенсації
C Повне передлежання плаценти
D Анатомічно вузький таз ІІІ ступеня
E Міопія високого ступеня
На прийомі у акушерки ФАПу вагітна 29 тижнів поскаржилась на періодичні, раптово виникаючі кров’янисті виділення зі статевих шляхів, що не супроводжуються болем. На момент звернення виділень немає. Яку тактику повинна вибрати акушерка?
A * Викликати "Швидку допомогу", госпіталізувати до пологового будинку
B Призначити ліжковий режим
C Рекомендувати відвідати лікаря
D Відвідати жінку наступного дня
E Викликати на консультацію хірурга
У роділлі 24 років 30 хв. тому народилася дитина вагою 4200 г. Ознаки відділення плаценти відсутні. Крововтрата досягла 250 мл. Яку допомогу має надати акушерка?
A * Провести ручне відшарування та виділення посліду
B Видалити послід по Креде-Лазаревичу
C Видалити послід по Абуладзе
D Ввести скорочуючі засоби
E Ввести кровоспинні засоби
У вагітної 32 років з гестозом другої половини з’явився різкий біль у животі, темні кров’янисті виділення із статевих шляхів. Матка асиметрична, болюча по лівому ребру, тонус підвищений, серцебиття плода глухе. АТ 160/100 мм рт.ст., пульс 110 за хв. Про яке ускладнення, що зумовило цей стан, йде мова?
A * Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
B Загроза розриву матки
C Розрив матки
D Еклампсія
E Передчасні пологи
Породілля народила доношеного хлопчика вагою 4000г. Плацента відділилась самостійно, з усіма оболонками і дольками. Розривів м’яких тканин пологових шляхів немає. Матка періодично розслабляється, із статевої щілини виділяється кров зі згустками. Яку допомогу має надати акушерка?
A * Зовнішній масаж матки
B Ручна ревізія порожнини матки
C Міхур з льодом на низ живота
D Введення кровоспинних препаратів
E Введення кровозамінників
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 753 | Нарушение авторских прав
|