При первинній появі у жіночу консультацію буди проведені дослідження, які підтвердили вагітність. Які з досліджень з’явились достовірними?
A *Промацування частоти плода
B Припинення менструації
C Збільшення матки
D Ціаноз слизової оболонки піхви
E Поява молозива з молочних ходів
Упершородяща Р., 34 роки, поступила в акушерський стаціонар із регулярною пологовою діяльністю. Розміри таза: 22-25-27-17 см. Ромб Міхаеліса витягнутий в довжину (верхній і нижній кути гострі, а бічні тугі). Яка форма таза має місце у даної роділлі?
A *Загальнорівномірнозвужений
B Простий плоский
C Нормальний таз
D Плоскорахітичний
E Загальнозвужений плоский
Роділля К. 40 років, доставлена у важкому стані в акушерський стаціонар. Жінка в’яла, апатична. Шкіра і слизові оболонки бліді, АТ 100/60 мм.рт.ст, пульс – 116/хв. Під передньою черевною стінкою палькується плід. Серцебиття плода не вислуховується, ворушіння плода відсутні. Пологова діяльність припинилась. Який діагноз найбільш імовірний?
A *Розрив матки, що стався
B Центральне передлежання плаценти
C Передчасне відшарування плаценти
D Загрожуючий розрив матки
E Розрив матки, що розпочався
Роділля С., 29 років, доставлена в пологове відділення із частими, сильними і болючими переймами. Роділля збуджена. Контракційне кільце досягає рівня пупка і розташоване косо. Сечовипускання утруднене. Яка невідкладна допомога в даному випадку?
A *Дати акушерський наркоз
B Ввести знеболюючі засоби
C Ввести утеротонічні засоби
D Покласти холод на низ живота
E Ввести кровоспинні засоби
Роділля К., 36 років, доставлена у пологове відділення із пологовою діяльністю. Через 15 хвилин народилася жива, доношена дівчинка масою 3950 г. Із статевих органів роділлі з’явились кров’янисті виділення. При натисканні ребром долоні над симфізом пуповина втягується у піхву. Кров’янисті виділення посилилися, крововтрата 400 мл, триває. Яка акушерська тактика?
A *Ручне відокремлення та виділення посліду
B Зовнішній масаж матки
C Введення засобів, що скорочують матку
D Виділення посліду зовнішнім прийомами
E Надпіхвова ампутація матки
Вагітна в терміні 36-37 тижнів, яка знаходиться на “Д” обліку в ж/к з приводу прееклампсії, скаржиться на запаморочення, біль у животі, загальну слабкість. Об’єктивно: загальний стан середнього ступеню важкості, пульс 100/хв., АТ 130/90 мм.рт.ст. Матка дуже болюча, напружена і асиметрична при пальпації. Серцебиття 180/хв., приглушене. Який імовірний діагноз?
A *Передчасне відшарування плаценти
B Загроза розриву матки
C Передчасні пологи
D Передлежання плаценти
E Провісники пологів
Породілля, 35 років, народила хлопчика масою 4300 г. Послід відокремився і виділився самостійно, при огляді – його дефектів не знайдено. Крововтрата 330 мл, продовжується. При зовнішньому масажі матки, вона дещо скорочується і знову розслабляється. Який діагноз найбільш імовірний?
A *Гіпотонія матки
B Розрив матки
C Атонія матки
D Розрив промежини
E Тетанія матки
Удругевагітна у терміні 34-35 тижнів скаржиться на сильний головний біль у ділянці потилиці, біль в епігастрії, набряки на ногах. АТ 190/130 мм.рт.ст. В сечі виявлено білок. Яке ускладнення перебігу вагітності має місце?
A *Прееклампсія важкого ступеню
B Прееклампсія легкого ступеню
C Прееклампсія середнього ступеню
D Гіпертонічна хвороба
E Пієлонефрит вагітних
Роділля В., 37 років, доставлена в акушерський стаціонар із переймами, що почалися 10 годин тому. Перейми слабкі, нетривалі, кожні 15-17 хвилин. Серцебиття плода 160 уд/хв., ясне, ритмічне. P.V.: шийка матки згладжена, розкриття 6 см, плодовий міхур цілий, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Яка аномалія пологової діяльності у роділлі?
A *Первинна слабкість пологової діяльності
B Вторинна слабкість пологової діяльності
C Патологічний прелімінарний період
D Дискоординована пологова діяльність
E Надмірно сильна пологова діяльність
Вагітна М., 27 років, у терміні вагітності 33 тижнів, звернулась до ж/к зі скаргами на спрагу і швидку втомлюваність. Вага жінки за тиждень збільшилась на 600 г. При проведенні проби Мак-Клюра-Олдріча папула розсмокталась за 30 хв. Про що свідчать виявлені заміни в організмі вагітної?
A *Підвищену гідрофільність тканин
B Гіповолемію
C Збільшення осмолярності плазми
D Гіперволемію
E Знижену гідрофільність тканин
Пацієнтка Н., 31 року, звернулась до ж/к зі скаргами на затримку менструації. Під час піхвового дослідження встановлено, що матка збільшена до розмірів голівки зрілого новонародженого, безболісна. Який діагноз найбільш імовірний?
A *Вагітність 12 тижнів
B Вагітність 8 тижнів
C Вагітність 16 тижнів
D Вагітність 20 тижнів
E Вагітність 24 тижня
Вагітна А., 30 років, має розміри таза: 26-28-30-20 см. Діагональна кон’югата дорівнює 12,5 см. Обвід променево-зап’ясткового суглоба 15 см. Визначте справжню (акушерську) кон’югату?
A *11 см
B 12 см
C 25 см
D 13 см
E 28 см
Роділля Н. 32 років, через 10 годин від початку пологової діяльності народила доношену дівчинку масою 3400 г. Через 7 хв. після народження дитини крововтрата становить 150 мл і продовжується. Ознаки Альфельда, Кюстнера, Чукалова та Шредера позитивні. В чому полягає подальша акушерська тактика?
A *Контрольована тракція за пуповину
B Спостереження за роділлею
C Ручне відокремлення і видалення посліду
D Огляд пологових шляхів у дзеркалах
E Зовнішній масаж матки
76. Для чистоти піхви І ступеня характерна:
A *Велика кількість паличок Дедерляйна
B Велика кількість лейкоцитів
C Відсутність паличок Дедерляйна
D Наявність лужного середовища
E Велика кількість коків
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 854 | Нарушение авторских прав
|