АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Лікування. При ендемічному еутиреоїдному зобі лікування диференційоване і залежить від форми ступеню збільшення щитоподібної залози

Прочитайте:
  1. Ii. Цитостатична терапія (існує декілька схем лікування).
  2. Виберіть препарат для лікування бронхіальної астми з групи ?2 –адреностимуляторів.
  3. Грецькі ТЕ, які позначають вчення, науку, метод діагностичного обстеження, лікування, страждання, захворювання
  4. Діагностика і лікування аутоімунних захворювань
  5. ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ
  6. ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ НАБУТИХ ВАД СЕРЦЯ
  7. Діагностики та лікування дітей з алергійним кон'юнктивітом
  8. Діагностики та лікування дітей з алергійним ринітом
  9. Діагностики та лікування дітей з анафілактичним шоком
  10. Діагностики та лікування дітей з атопічним дерматитом

При ендемічному еутиреоїдному зобі лікування диференційоване і залежить від форми ступеню збільшення щитоподібної залози, функціонального її стану.

При дифузному зобі Іа ступеню призначають йодид калію (0,25% по 1 дисертній ложці 1 раз на день після їди протягом 30 днів). Після десятиденної перерви необхідно проводити двох- або трьохкратний курс лікування до нормалізації розмірів залози. У процесі лікування необхідно пам’ятати про можливі ускладнення у вигляді ефекту Вольфа-Чайкова (збільшення залози, гіпертиреоз), автоімунізації, у зв’язку з чим доцільно робити перерви при вживанні йодидів у процесі лікування або призначати тиреоїдні гормони, які містять йодид калію - тиреокомб (по 1 таблетці 1 раз на день, поступово підвищують дозу до 2-3 таблеток на день).

При більших ступенях збільшення щитоподібної залози лікування проводять синтетичними тиреоїдними гормонами (L-тироксин по 50 мг 1 або 2 рази на день; тиреокомб по 1 табл. 1 або 2 рази на день). Дози тиреоїдних гормонів необхідно підбирати індивідуально у залежності від віку хворого, характеру і перебігу захворювання. Консервативному лікуванню підлягають дифузний і змішаний ендемічний зоб невеликих розмірів, при відсутності ускладнень.

Консервативне лікування також проводиться і при невеликому вузловому зобі (до 2 см в діаметрі), доброякісний характер яких доведений. Ефект від консервативних заходів наступає через 2-5 місяців, що є підставою для його продовження.

Хірургічне лікування показано при:

1) вузловому зобі невеликих розмірів, підозрілому на малігнізацію або природу якого установити лабораторно-інструментальними методами неможливо;

2) вузловому, змішаному зобі з розвитком в ньому запально-дегенеративних змін;

3) великому ступені зобу (ІІІ);

4) зобі, який викликає стиснення прилеглих органів;

5) вузловому зобі, який не піддається консервативному лікуванню (впродовж 2-5 місяців).


Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 240 | Нарушение авторских прав1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)