Надмірна пологова діяльність.
Характеризується сильними, швидкими переймами (більше 5 за 10 хв.) і супроводжуються гіпертонусом матки, що призводить до стрімких пологів, які закінчуються впродовж 1-3 год. Ці переми ведуть до швидкого розкриття шийки матки, плід зганяється за 1 – 2 потуги. Ці пологи небезпечні для матері, так і для плода. Може виникнути: глибокі розриви шийки матки, піхви, клітора, промежини, передчасне відшарування плода. В результаті швидкого випорожнення матки можливий розвиток гіпотонічної кровотечі в послідовому і раньому післяпологовому періоді. У плода можуть розвиватися кефалогематоми, крововиливи у головний і спинний мозок, переломи.
До таких пологоів схильні жінки, у яких вагітність і пологи ускладнені акушерськими та екстрагенітальнимипатологіями (важкий пізній гестоз, захворювання ССС, печінки, нирок), а також жінки які народжують передчасно. Іноді пологи застають вагітну раптово і виникають в екстремальних ситуаціях – “вуличні” пологи.
Ведення пологів
Очисна клізма протипоказана. Під час пологів роділля лежить на стороні протилежній позиції. Для послабленняперейм пологи бажано проводити під наркозом (фторотановий, ефірно – кисневий, закисно - кисневий).
В останні роки використовують адреноміметики (партусистен, бриканіл, алупент) 0,5 мг партусистену в 250млфізрозчину в/в крапельно з 5-8 крапель за хв поступово збільшують до нормалізації пологової діяльності.
Дискординована пологова діяльність
Причини:
¨ Вади розвитку матки
¨ Порушення інервації
¨ Пораження ділянок матки внаслідок перенесених абортів, запальних процесів, пухлин
¨ Рубцеві зміни шийки матки (травми, хірургічні втручання)
Дискоординація
В основі патології лежить порушеня координації скорочень різних відділів матки. При цьому настає дизорганізаціяводія ритму і наслідок порушується моторна регуляція скоротливої діяльності матки. Дана патологія нерідко залишається нерозпізнаною, вона зустрічається частіше, ніж діагностується. Дискоординація спостерігається в першому періоді пологів до розкриття шийки матки на 5-6 см.
Клініка.
¨ Болючі, часті, нерегулярні, слабкі перейми.
¨ Форма матки (вузький овоїд, наявність спастичного кільця в тілі матки)
¨ Плоский плідний міхур
¨ Несвоєчасне злиття навколоплідних вод
¨ Порушення біомеханізму пологів
Гіпертонус нижнього сегменту
Це патологічний стан, коли хвиля скорочення починається в нижньому сегменті і поширюється доверху з послаблюючою силою і тривалістю. Такі скорочення неефективні для розкриття шийки матки, не дивлячись, що вони можуть бути такими ж сильними, як і при нормальних пологах. Така аномалія часто спостерігається при “незрілій ” і ригідній шийці матки.
Клініка: виражена пологова діяльність, але перейми болючі, не має розкриття шийки матки або динаміка погано виражена, передлегла частина не просувається. Підвищений тонус в нижніх відділах матки.
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 801 | Нарушение авторских прав
|