Генеалогічний анамнез
Спадковість, здоров'я батька, матері і інших близьких родичів. Чи зустрічались (спостерігались) у них аналогічні чи
подібні захворювання (вказати які). Звернути увагу на ті хвороби, що можуть негативно впливати на нащадків: сифіліс, туберкульоз, нервово-психічні захворювання, хвороби обміну речовин, алкоголізм та інші хвороби. Чи не спостерігались у родичів дефекти та дади розвитку?
Гінекологічний анамнез.
Для жінки вагітність, пологи, годування є новими умовами роботи організму. Тут часто і проявляються слабкі сторони організму у хворобах. Причини, характер і наслідки цих хвороб характеризують природжену індивідуальність жінки. Нервові хвороби, захворювання нирок під час вагітності і після неї, коливання в обміні і загальному харчуванні і інші хвороби, так чи інакше пов'язані із статевим життям, спостерігаються у зрілому віці, посилюючись часто із зміною родового середовища.
Менструальний цикл, регулярність, у якому віці почались і закінчились менструації; густі, скудні, тривалість.
Прояви клімактеричного періоду (пітливість, відчуття жару, головні болі, запаморочення, дратівливість і т.п.).
Кількість вагітностей, скільки із них закінчились пологами, абортами (причини), передчасними пологами. Особливості перебігу допологового і післяпологового періодів.
Епідеміологічний анамнез
Вияснити, чи відбувався контакт з інфекційними хворими (у сім'ї, школі, серед сусідів, співробітників і т.п.); чи не стикався із хворими тваринами.
Розпитати: де харчується хворий (у їдальні, кафе, вдома), яку вживає воду (сиру, кип'ячену, із водопроводу чи з інших джерел), чи виїжджав у інші міста, райони, чи не приїжджали до сім'ї хворі з інших місць проживання? Чи не відзначав у себе в останній час підвищення температури, блювоти, розладів випорожнення?
Шкідливі звички
Паління (з якого віку палить і скількі цигарок чи сигарет на день); вживання алкогольних напоїв (частота, кількість);
наркоманія,токсикрманія
V. ОЦІНКА АНАМНЕСТИЧНИХ ДАНИХ
1. Виділити основні скарги, що вказують на ураження тієї чи іншої системи.
2. Вказати про переважне ураження якої системи можна припустити за даними анамнезу.
3. Відзначити характер перебігу захворювання (гостре, підгостре, хронічне).
4. Вказати найбільш імовірні причини, що сприяють виникненню і розвитку захворювання (порушення режиму праці, відпочинку, харчування; нервові і фізичні перевантаження, контакт з токсичними речовинами; застудні, спадкові і професійні фактори, зловживання алкоголем, паління і т.і.).
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 517 | Нарушение авторских прав
|