Хронічний нефрит
Може бути наслідком гострого нефриту (первинно-хронічний) або вторинно-хронічним без вказівки на гострий початок захворювання.
Клінічна класифікація хронічного нефриту
1. Латентна форма характеризується тільки сечовим синдромом (протеїнурія, гематурія, циліндрурія).
2. Нефротична форма (набряково-альбумінурічна) характеризується: набряками, протеїнурією, гематурією, вираженою циліндрурією, гіпо- і диспротеїнемією, гіперхолестеринемією.
3. Гіпертензивна форма характеризується підвищенням артеріального тиску, невираженими змінами в сечі (протеїнурія, еритроцитурія, циліндрурія).
4. Змішана форма характеризується поєднанням нефротичної та гіпертонічної форми.
Пієлонефрит – неспецифічне бактеріальне запалення стінок ниркових мисок, інтертубулярного інтерстицію з наступним ураженням кровоносних судин і загибеллю паренхіми нирок.
Гострий пієлонефрит. Етіологія: кишкова паличка, стафілокок, протей.
Фактори, що підвищують ризик захворювання: алергія, перевтома, гіпоавітамінози, переохолодження, вагітність, розлади уродинаміки.
Патогенез: гематогенний і висхідний (урогенний) шляхи інфекції.
Клініка: загальний тяжкий стан хворого, судоми, висока температура тіла, пітливість, біль в поперековій ділянці, м'язове напруження в цій ділянці, позитивний симптом Пастернацького.
Аналіз сечі: протеїнурія, циліндрурія, лейкоцитурія, бактеріурія.
Аналіз крові: лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво, прискорення ШОЕ.
Хронічний пієлонефрит. В більшості випадків є наслідком гострого пієлонефриту. Пієлонефрит є інфекційно-запальним ураженням слизової оболонки чашечок та мисок з переходом запалення на інтерстициальну тканину і ураженням кровоносних судин. Сечовий синдром при пієлонефриті характеризується нестійкою незначною протеїнурією, що рідко досягає 3 г за добу, незначною і нестійкою еритроцитурією, значною лейкоцитурією, часто-бактеріурією. Лейкоцити в осаді сечі у здорових людей виявляються у кількості 1-2-3 в полі зору мікроскопа. Велика ж кількість лейкоцитів, які вкривають все поле зору мікроскопа і дають значний осад у сечі (піурія), характерна для інфекційного запалення сечовивідних шляхів (ниркових мисок і чашечок – пієліту і пієлонефриту, сечового міхура – циститу, сечовидільного каналу – уретриту.
Клінічні форми:
1. Латентна форма: мінімум клінічних проявів, загальна слабкість, швидка втомлюваність, субфебрильна температура, незначна протеїнурія, лейкоцитурія, бактеріурія - переміжного характеру.
2. Рецидивуюча форма. Характеризується чергуванням періодів загострення та ремісії, постійні неприємні відчуття в поперековій ділянці, періодичне значне підвищення температури з судомами. В сечі: лейкоцитурія, циліндрурія, бактеріурія.
3. Гіпертензивна форма. Характеризується підвищенням АГ. Сечовий синдром не виражений.
4.Азотемічна форма (або стадія хронічної ниркової недостатності).
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 361 | Нарушение авторских прав
|