Яке лікування призначите хворому (вкажіть медикаменти)? (Ацикловір, дезінтоксикаційна терапія)
Задача 2
У хворої, що протягом 10 років страждає на цукровий діабет, в останні місяці виник пекучий біль в ступнях ніг. Відмічається схуднення м’язів гомілок, їх слабкість, шкіра суха, бліда, нігті на ногах ламкі. Рефлекси на ногах відсутні, чутливість знижена в дистальних відділах ніг.
Про яке захворювання слід думати? Які структури уражені? (Діабетична полі невропатія, периферичні нерви дист відділів)
Яке призначите лікування (вкажіть медикаменти та інші засоби терапії)?(корекція доз інсуліну, знеболювальні, віт. В, гангліоблокатори, нікотинова кислота)
Задача 3
У хворої після підняття важкої сумки раптово з’явився гострий біль у попереку. Рухи в хребті обмежені. Не викликається аліловий рефлекс зліва, з’явилась анестезія больової чутливості на зовнішній поверхні лівої гомілки.
Яке захворювання запідозрите (повний діагноз)? Які симптоми натягу будуть з’являтись у разі такої патології? (Попереково-крижова редикулопатія Ласега, Бєхтєрєва, Нері, Дежуріна, Сікара, посадки)
Яке призначите лікування в гострій стадії хвороби (вкажіть медикаменти та інші засоби терапії)? (Спокій, енельгетики, дегідратаційна, компреси, дімексил, гідрокортизон, блокатори, міорелаксанти)
Задача 4
У хворої діагностовано розсіяний склероз.
Які структури найчастіше уражуються при цьому захворюванні? Яка симптоматика виявляється у хворих? (біла речовина. Пірамідні шляхи, задні, бокові канатики, зорові нерви)(Парестезії,минуще зниження гостроти зору,ретробульбарний неврит, вібраційної чутл., черевн.рефлексів., пат. Рефлекс, порушення координації, пірамідні симптоми.)
Які додаткові обстеження допомагають діагностиці розсіяного склерозу? Які дані цих обстежень підтвердять діагноз?(МРТ-гіперінтенсивні вогнища, дослідження спинномозкової рідини- Іg G та активовані Т-клітини, продукти розпаду мієліну)
Задача 5
Хлопчик 15 років отримав безболісний термічний опік лівої руки, який довго заживав. Виявлено дизрафічний статус (грудину з лійкоподібними вдавленням, високе піднебіння), сегментарний тип розладів больової та температурної чутливості у вигляді «напівкуртки» зліва у сегментах С5-Т7, знижені рефлекси на лівій руці.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 646 | Нарушение авторских прав
|