Гастралгічна форма – status gastralgicus
проявляється болями у верхній частині живота, може бути відрижка, блювання, здуття живота. Частіше буває при ІМ задньої стінки ЛШ.
Аритмічна форма проявляється виникненням гострих порушень ритму і провідності, що нерідко загрожують життю хворого. До їх числа відносяться політопна, групова, рання шлуночкова екстрасистолія, пароксизмальна шлуночкова тахікардія, фібриляція шлуночків, передсердь, атріовентрикулярні блокади високого ступеня.
Церебральна форма обумовлена розвитком недостатності церебрального кровообігу в гострому періоді ІМ, що пов’язано зі зменшенням серцевого викиду і хвилинного об’єму серця. Клінічно проявляється ознаками ішемії головного мозку (нудота, запаморочення, порушення свідомості з розвитком непритомності) і вогнищевими симптомами, що носять транзиторний характер.
Безсимптомна форма характеризується відсутністю клінічних проявів ІМ і несподіваним виявленням на ЕКГ гострого або зарубцьованого ІМ.
Атипова форма характеризується атиповою локалізацією болю. Біль з’являється в хребті, локалізується справа в щелепі, руці.
Некроз міокарда проявляється:
- резорбційно-некротичним синдромом;
- гіперферментемією;
- змінами на ЕКГ.
Резорбційно-некротичний синдром проявляється:
1. Підвищенням температури до 37-38º на другий день і її нормалізацією до кінця тижня.
2. Динамікою загального аналізу крові:
а) лейкоцитоз із зсувом формули вліво в перші дні ІМ і нормалізація лейкоцитів до кінця тижня;
б) підвищення ШОЕ під кінець тижня, це так званий ”cимптом перехресту”.
3. Позитивною реакцією на СРБ.
Гіперферментемія. При важкому ушкодженні і деструкції міокарда відбувається викид ферментів із тканини серця і підвищення їх активності. Підвищення активності ферментів починається в перші 2 доби.
Біохімічні маркери некрозу міокарда:
- серцеві тропоніни Т і І (підвищуються до 12 год. і зберігаються до 10-12 діб);
- МВ КФК (менш специфічний, наростає через 4-6 год. і нормалізується через 36-48 год).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 619 | Нарушение авторских прав
|