АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Долікарська медична допомога при внутрішніх кровотечах

Прочитайте:
  1. IV.Медична допомога
  2. Б 1 Вісі і площини. Медична термінологія
  3. Види кровотеч і перша допомога
  4. Види ушкодження опорно-рухової системи і перша допомога при них
  5. ГАЗООБМІН У ЛЕГЕНЯХ І ТКАНИНАХ. РЕГУЛЯЦІЯ ДИХАННЯ. ХВОРОБИ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ТА ЗАПОБІГАННЯ ЇМ. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УРАЖІЙЩ ОРГАНІВ ДИХАННЯ
  6. ДЕОНТОЛОГIЯ I МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦIЯ
  7. Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
  8. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
  9. Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка
  10. Долікарська допомога потерпілому. Способи штучного дихання

Внутрішня кровотеча є дуже небезпечною через складність її діагностики. Загальні та місцеві симптоми з’являються тільки при значній крововтраті, що може призвести до смерті хворих. Разом з тим, немає надійних засобів тимчасового гемостазу при даному виді кровотечі.

Хворим з підозрою на внутрішню кровотечу слід надати спокій, покласти холод на проекцію місця ймовірної кровотечі, ввести довенно чи дом’язово гемостатичні препарати (вікасол, хлористий кальцій, дицинон, амінокапро­но­ву кислоту) та транспортувати хворого в лікувальний заклад.

Легенева кровотеча виникає як наслідок захворювань бронхів (бронхоектатична хвороба, карцинома бронхів та ін.), захворювань легень (абсцес, пневмонія, інфаркт легені), мітрального стенозу та травматичного пошкодження легень. Хворий відкашлює пінисту кров яскраво-червоного кольору, яка не згортається. При сильній кровотечі кров відкашлюється згустками, є ознаки гострої крововтрати: блідість шкірних покривів, шум у вухах, головокружіння, зниження артеріального тиску, тахікардія тощо.

Внутрішньогрудна кровотеча виникає при пошкоджені органів грудної клітки: серця, великих судин, легені. Як правило така кровотеча є масивною, з відтисненням легені в здоровий бік та порушенням її функції. Разом з тим при травмах грудної клітки є небезпека виникнення асфіксії від попадання крові в повітрохідні шляхи – бронхи, трахею. З’являється задишка, синюватість шкірних покривів та слизових. Такого хворого слід негайно транспортувати в лікувальний заклад у напівсидячому положенні; розстібнути одяг, прикласти холод на грудну клітку та забезпечити вільний доступ свіжого повітря.

Серед найбільш поширених причин шлунково-кишкових кровотеч є виразкова хвороба, рак шлунку, синдром Меллорі-Вейса та інші захворювання. Основними симптомами такої кровотечі є блювота “кавовою гущею” або згустками крові та поява калу чорного кольору. У хворого є виражені ознаки гострої анемії: блідість шкірних покривів, холодний липкий піт, загальна слабкість, зниження артеріального тиску, тахікардія, ниткоподібний пульс, втрата свідомості. Хворого вкладають на ліжко, на живіт ставлять холодний компрес чи міхур з льодом та лежачи транспортують в лікувальний заклад.

Серед основних причин виникнення внутрішньочеревної кровотечі є травма внутрішніх органів (печінки, селезінки, судин брижі тонкої чи товстої кишки). У жінок внутрішньочеревна кровотеча може виникнути внаслідок трубної вагітності, апоплексії яєчника. Кров, яка виливається в черевну порожнину погано згортається, тому крововтрата може бути масивною. У хворого є загальні симптоми гострої крововтрати, колапс. Таким пацієнтам забороняють їсти і пити, вкладають на ліжко, кладуть холодний компрес на живіт та негайно транспортують в лікувальний заклад.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 699 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)