Установлення опіки (піклування).
2.2. Опіка встановлюється над неповнолітніми віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років та над громадянами, визнаними судом обмежено дієздатними внаслідок зловживання спиртними напоями або наркотичними засобами. Піклування також може бути встановлене над особами, які за станом здоров'я не можуть самостійно захищати свої права.
Опіку (піклування) може бути встановлено і при житті батьків неповнолітніх дітей у випадках, коли батьки:
понад шість місяців не можуть займатись вихованням своїх дітей засуджені до позбавлення волі на тривалий час за скоєння злочину, за станом здоров'я (інваліди 1-ї та 2-ї груп) тощо;
2.8. Якщо неповнолітні залишилися без піклування батьків, то органи опіки й піклування влаштовують їх:
у віці до трьох років, а дітей-інвалідів та дітей з вадами у фізичному тарозумовому розвитку у віці до чотирьох років – у будинки дитини органів охорони здоров'я;
дітей-інвалідів з вадами фізичного та розумового розвитку (глибоко розумово відсталих) у віці від чотирьох до вісімнадцяти років – у відповідні дитячі будинки-інтернати органів соціального захисту населення, а з вісімнадцяти – у будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, психоневрологічні інтернати.
2.10. Управління майном, що належить особам, над якими встановлено опіку чи піклування або які влаштовані в будинки дитини, дитячі будинки, відповідні навчальні заклади, дитячі будинки-інтернати та будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, здійснюються опікунами та піклувальниками.
Якщо в особи, над якою встановлено опіку (піклування), є майно, що знаходиться в іншій місцевості, то опіка над цим майном установлюється органами опіки і піклування за місцезнаходженням майна.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 440 | Нарушение авторских прав
|