Виконання практичного навику. Огляд живота роблять у лежачому і вертикальному положенні хворого
«ОГЛЯД ЖИВОТА»
Огляд живота роблять у лежачому і вертикальному положенні хворого. Крім огляду шкіри, в першу чергу визначають форму й величину живота, наявність випинань, рухи черевної стінки.
Великий живіт спостерігається при ожирінні, вагітності, скупченні рідини в черевній порожнині (асцит), здутті кишок (метеоризм), опухах у черевній порожнині та при великих кістах яєчника. При асциті в лежачому положенні хворого живіт особливо розширений в бокових частинах (жаб'ячий живіт), при метеоризмі він мас зазвичай кулясту форму, при пухлинах живота часто спостерігається більше випинання будь-якої його частини. В деяких місцях черевної стінки по білій лінії живота, коло пупка, в пахвинному каналі може утворитися грижа, яка помітна в формі круглого випинання, м'яко-еластичного на дотик. У жінок, що народжували багато дітей іноді буває розходження прямих м'язів живота: по середній лінії живота черевна стінка стає податливою і випинається вперед, особливо при напруженні м'язів живота й підвищенні внутрішньочеревного тиску
Іноді в шкірі черевної стінки помітні розширені вени; вони розвиваються при утрудненнях кровообігу в ворітній вені (цироз печінки) або в нижній порожнистій вені (колатеральний, венозний кровообіг). Іноді, спостерігаються перистальтичні рухи шлунка або кишок при звуженні виходу шлунка або звуженні кишок.
Пульсація в ділянці живота спостерігається: в підложечковій ділянці - при опущенні діафрагми або гіпертрофії правого шлуночка серця, в ділянці пупка при запалому животі або розширенні аорти.
У здорової людини можна спостерігати рух живота відповідно до ритму дихання; при гострому запаленні очеревини дихальні рухи живота відсутні.
АЛГО РИТМ
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 501 | Нарушение авторских прав
|