Навчальна практика під керівництвом викладача. Оволодіння методикою збирання паспортних даних
Оволодіння методикою збирання паспортних даних. Заповнення паспортної частини амбулаторної картки і медичної картки стаціонарного хворого. Оволодіння методикою збирання основних скарг хворого, деталізація їх. Оволодіння методикою збирання історії теперішньої проблеми, анамнезу захворювання, анамнезу життя, в тому числі сімейного й алергологічного.
Ознайомлення з методикою проведення огляду пацієнта, додатково користуючись таблицями, слайдами, фільмами.
Засвоєння методики пальпації. Пальпація шкіри, лімфатичних вузлів, грудної клітки, органів черевної порожнини (поверхнева і глибока). Визначення пульсу і його характеристика.
Ознайомлення з методикою порівняльної перкусії легенів; визначення відносної тупості серця.
Ознайомлення з методикою аускультації легенів і серця.
Обхід хворих хірургічного відділення з метою збирання паспортних даних, основних скарг, анамнезу.
Демонстрація викладачем і засвоєння студентами методів сестринського об’єктивного обстеження хворих (у відділенні або на амбулаторному прийомі) з різною хірургічною патологією: огляду, пальпації, перкусії й аускультації.
Відпрацювання навичок спілкування і взаємовідносин у системі медична сестра—пацієнт—сім’я пацієнта.
Практичні навички:
¾ методика проведення опитування;
¾ заповнення паспортної частини амбулаторної картки та медичної картки стаціонарного хворого;
¾ методика проведення огляду;
¾ методика пальпації, перкусії, аускультації;
¾ оцінювання загального стану пацієнта;
¾ заповнення листка сестринського оцінювання стану пацієнта;
¾ методика міжособистісного спілкування.
Розділ 2. Медсестринство в загальній хірургії
Тема 3. Профілактика хірургічної інфекції в діяльності медичної сестри
ЛекціЇ
Роль мікрофлори, наявності вхідних воріт і стану макроорганізму в розвитку гнійної інфекції. Екзогенна та ендогенна хірургічна інфекція. Поняття про внутрішньолікарняну інфекцію, її профілактика. Асептика — комплексна система профілактичних і лікувальних засобів у боротьбі з інфекційними ускладненнями та захворюваннями. Санітарно-гігієнічні й протиепідемічні заходи для поліпшення медичної допомоги хворим і потерпілим з гнійними захворюваннями; їх профілактика згідно з чинними наказами.
Основні принципи асептики: стерилізація та ізоляція. Профілактика повітряної, краплинної, контактної та імплантаційної інфекції. Фізичні та хімічні методи стерилізації. Термічні засоби: пастеризація, паровий, сухоповітряний, обпалювання і прожарювання.
Променева, газова стерилізація. Контроль стерилізації. Профілактика імплантаційної інфекції. Підготовка рук та стерилізація їх перед операцією. Надягання стерильної білизни, оброблення операційною поля. Антисептика — комплексний метод знищення інфекції в рані та організмі людини. Види антисептики, основні групи хімічних речовин і способи застосування їх. Операційний блок, оснащення, режим роботи, прибирання. Забезпечення режиму асептики, антисептики на етапах хірургічної допомоги.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 689 | Нарушение авторских прав
|