Навчальна практика під керівництвом викладача. Аналіз перебігу хвороби в пацієнтів із захворюваннями прямої і товстої кишок
Аналіз перебігу хвороби в пацієнтів із захворюваннями прямої і товстої кишок. Відпрацювання студентами навичок застосування ректального дзеркала і ректороманоскопа, підготовка кишкового каналу до іригоскопії, колоноскопії. Особливості догляду за проктологічними хворими після операцій на товстій і прямій кишках, заміна калоприймача, оброблення колостоми.
Практичні навички:
¾ догляд за хворими;
¾ підготовка хворих до проведення ректороманоскопії, іригоскопії, колоноскопії;
¾ підготовка ректороманоскопа до обстеження;
¾ догляд за хворими із сигмо- та цекостомами.
Тема 21. Догляд за хворими з хірургічними захворюваннями та ушкодженнями органів сечової та статевої систем
Лекція
Особливості дослідження хворих із захворюваннями сечових і статевих органів (мануальні, інструментальні, спеціальні та лабораторні дослідження). Ушкодження органів сечової і статевої систем — нирок, сечового міхура, сечівника (уретри). Особливості діагностики, надання першої допомоги та етапного лікування урологічних хворих на догоспітальному етапі. Гнійно-запальні захворювання нирок і сечового міхура: пієліт, пієлонефрит, піонефроз, гідронефроз, цистит. Сечокам’яна хвороба, клінічні ознаки, діагностика та лікування. Захворювання передміхурової залози. Пухлини нирок, сечового міхура, передміхурової залози. Захворювання яєчок і статевого члена.
Навчальна практика під керівництвом викладача
Ознайомлення з інструментальними та спеціальними методами дослідження урологічних хворих.
Обстеження хворих і обговорення тактики у випадку урологічної патології. Проведення катетеризації сечового міхура у чоловіків і жінок. Підготовка хворих до екскреторної урографії, пієлографії, УЗД. Участь у діагностичних і лікувальних маніпуляціях, операціях і перев’язуваннях. Догляд за урологічними хворими після операції на органах сечової і статевої систем.
Практичні навички:
¾ перша допомога в разі ускладнень сечокам’яної хвороби;
¾ перша допомога в разі закритих і відкритих ушкоджень нирок, сечових шляхів і статевих органів;
¾ перша допомога у випадку гострої затримки сечі;
¾ догляд за хворими;
¾ догляд за цистостомою.
Тема 22. Догляд за хворими з хірургічними захворюваннями та ушкодженнями хребта і таза
Лекція
Дослідження хребта. Ушкодження хребта: компресійні переломи, переломовивихи; симптоми, методи діагностики та лікування. Ушкодження таза і тазових органів: класифікація, клінічні ознаки, особливості надання першої медичної допомоги та лікування. Синдром тривалого роздавлювання: клінічна картина, розвиток процесу, принципи надання першої медичної допомоги і подальшого лікування.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 561 | Нарушение авторских прав
|