Навчальна практика під керівництвом викладача
Приготування і підготовка до стерилізації хірургічних інструментів, білизни, перев’язувального матеріалу, гумових виробів та апаратів з оптичною системою. Способи укладання однорідного та різноманітного матеріалу, маркування, транспортування і зберігання стерилізаційних коробок (біксів). Стерилізація тазів для оброблення рук.
Техніка оброблення рук за методом Спасокукоцького—Кочергіна, розчинами первомуру (С-4), хлоргексидину біглюконату, стериліуму та іншими сучасними препаратами. Самостійне надягання стерильного халата, маски, гумових рукавичок, а також знімання використаного одягу та рукавичок. Ознайомлення з фізичними і хімічними властивостями антисептичних речовин. Ознайомлення з методиками стерилізації та зберігання шовного матеріалу.
Приготування перев’язувального матеріалу, білизни, халатів, масок і рукавичок до стерилізації та укладання їх у стерилізаційні коробки. Завантаження парового стерилізатора автоклава, спостереження за ходом стерилізації та розвантаження. Контроль стерилізації. Підготовка хірургічних інструментів до стерилізації після чистих і гнійних операцій. Контроль оброблення на залишки крові та мийного розчину. Режим стерилізації з урахуванням анаеробної інфекції, гепатиту В і СНІДу.
Практичні навички:
¾ сухоповітряна стерилізація;
¾ приготування, підготовка до стерилізації та укладання в стерилізаційні коробки перев’язувального матеріалу, операційної білизни;
¾ стерилізація в паровому стерилізаторі;
¾ проведення контролю ефективності теплової стерилізації;
¾ підготовка до стерилізації та стерилізація гумових трубок, дренажів, катетерів;
¾ хімічна дезінфекція і стерилізація хірургічних інструментів;
¾ збереження стерилізованих матеріалів;
¾ дезінфекція і стерилізація тазів для підготовки рук до операції;
¾ підготовка рук за методом Спасокукоцького—Кочергіна;
¾ оброблення рук препаратами бактерицидної дії, такими як хлоргексидину біглюконат, С-4, стериліум, та іншими сучасними препаратами;
¾ термінова підготовка рук до операції;
¾ самостійне надягання стерильного халата, гумових рукавичок та маски на себе й на хірурга;
¾ знімання використаних рукавичок, халата, маски;
¾ підготовка операційного поля за методом Гроссіха—Філончикова.
Тема 4. Гемостаз
Лекція
Поняття про кровотечу та крововтрату. Класифікація крововтрати. Класифікація кровотеч за причиною, зв’язком з навколишнім середовищем, наявністю проявів, часом виникнення, об’ємом крововтрати та за повторюваністю. Синдром гострої анемії, геморагічний шок, клінічні та лабораторні критерії оцінювання крововтрати, клінічні ознаки кровотечі з легенів і травного тракту. Тактика медичної сестри щодо гематом і крововиливів. Лабораторні та спеціальні методи діагностики. Механізм самостійного спинення кровотечі. Тимчасове й остаточне спинення кровотечі. Фізичні, хімічні, біологічні і механічні методи. Перша допомога під час зовнішніх і внутрішніх кровотеч на етапах надання медичної допомоги. Особливості інтенсивної терапії і догляду за хворими в умовах стаціонарного лікування.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1026 | Нарушение авторских прав
|