Навчальна практика під керівництвом викладача. Робота в травматологічному відділенні.
Робота в травматологічному відділенні.
Клінічний аналіз перебігу хвороби у пацієнтів з різними ушкодженнями, обговорення питань діагностики, клінічної картини, обсягу надання першої медичної допомоги на етапах евакуації.
Ознайомлення з різними методами лікування й участь у маніпуляціях та оперативних втручаннях. Догляд за травматологічними хворими.
Демонстрація й аналіз рентгенограм травматологічних хворих. Робота в операційній та перев’язувальній.
Участь у накладанні й знятті гіпсових пов’язок. Підготовка шини Белєра, інструментів для скелетного витягання тензійними апаратами.
Робота в чистій та гнійній перев’язувальній, травматологічному пункті. Проведення перев’язок, зняття швів у хворих після операції. Відпрацювання підбору необхідних інструментів для первинного хірургічного оброблення ран. Лікування потерпілих з гнійними ранами залежно від фази ранового процесу. Накладання м’яких клеолових і бинтових пов’язок.
Практичні навички:
¾ діагностика та надання першої медичної допомоги в разі ушкодження м’яких тканин;
¾ діагностика та надання першої медичної допомоги у випадку вивихів і переломів;
¾ участь у накладанні та знятті гіпсових пов’язок;
¾ догляд за хворими;
¾ підготовка наборів для операцій на кістках;
¾ перша допомога при ранах;
¾ проведення первинного хірургічного оброблення поверхнево розміщених ран м’яких тканин;
¾ проведення активно-пасивної профілактики правця;
¾ участь у лікуванні ран залежно від фази ранового процесу.
Тема 12. Термічні ушкодження. Електротравма. Догляд за хворими
Лекція
Опіки. Класифікація термічних опіків. Визначення глибини ушкодження тканин і площі опіку. Послідовність надання першої медичної допомоги хворим, боротьба з опіковим шоком, місцеве лікування в разі опіків. Роль охолодження та раннього первинного хірургічного оброблення ушкодженої ділянки для поліпшення результатів подальшого лікування. Опікова хвороба: періоди та клінічні симптоми, принципи лікування. Догляд за опіковими хворими. Хімічні опіки, їх види, прояви, перша медична допомога і лікування. Відмороження. Види холодової травми. Класифікація відморожень, періоди і ступені розвитку. Перша допомога на догоспітальному етапі та лікування. Особливості догляду за хворими з відмороженнями.
Електротравма. Дія електроструму на організм людини — електроопік, загальні зміни в центральній нервовій та серцево-судинній системах, у диханні. Особливості надання першої медичної допомоги, серцево-легенева реанімація, принципи лікування.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 545 | Нарушение авторских прав
|