Навчальна практика під керівництвом викладача. Участь у заповненні медичних карток стаціонарних хворих
Участь у заповненні медичних карток стаціонарних хворих. Збирання анамнезу життя і захворювання. Вивчення місцевих проявів захворювання: огляд, перкусія, пальпація, аускультація та різні вимірювання симетричних частин тіла. Оцінювання результатів лабораторних та інших методів обстеження хворих. Аналіз медичних карток стаціонарних хворих, їхній зміст і особливості ведення. Вивчення документації постової сестри, ознайомлення з роботою перев’язувального, процедурного кабінетів.
Практичні навички:
¾ обстеження хворого та діагностика хірургічних захворювань;
¾ заповнення медичної картки амбулаторного та стаціонарного хворого.
Тема 9. Догляд за хворими в передопераційний період
Лекція
Організація хірургічного відділення, його структура, розміщення, палати, перев’язувальна, режим роботи, прибирання. Лікарський план обстеження і лікування хворого та його значення для роботи молодшого медичного персоналу. Поняття про загальний догляд за хірургічними хворими. Санітарно-гігієнічні вимоги до медичного персоналу та хворих. Особливості організації харчування хірургічних хворих. Визначення показань і протипоказань до знеболювання та операції (абсолютні, відносні). Оцінювання операційного ризику. Підготовка хворого до операції. Мета передопераційної підготовки: підготовка нервової, серцево-судинної систем, органів дихання, травного тракту. Підготовка операційного поля.
Премедикація. Транспортування хворого в операційну. Особливості підготовки до ургентних і планових операцій. Необхідний обсяг лабораторних та інших спеціальних методів обстеження: для проведення операцій різного обсягу та загального знеболювання.
Навчальна практика під керівництвом викладача
Участь у підготовці до планової й ургентної операцій. Проведення премедикації. Підготовка операційного поля. Транспортування хворих в операційну.
Практичні навички:
¾ підготовка хворого до планової операції;
¾ підготовка хворого до ургентної операції;
¾ проведення премедикації;
¾ транспортування хворого в операційну;
¾ оцінювання даних лабораторних і додаткових методів обстеження;
¾ проведення проб на чутливість до новокаїну та інших лікарських засобів.
Тема 10. Догляд за хворими в післяопераційний період
Лекція
Післяопераційний період, його фази та варіанти перебігу. Порушення функцій життєво важливих органів і процесів обміну після операції.
Організація роботи і гігієнічний режим у відділенні реанімації та інтенсивної терапії (ВРІТ), оцінювання загального стану хворого. Клінічний і моніторний нагляд за хворим.
Післяопераційні ускладнення, їх профілактика і усунення: психічні та невротичні розлади, порушення діяльності серцево-судинної системи, дихання, травного тракту, сечовиділення.
Можливі ускладнення в ділянці рани і дренажів. Післяопераційний режим, дієта, лікувальна фізкультура. Лабораторний і функціонально-діагностичний контроль за станом хворого. Документація ВРІТ. Поняття про реабілітацію хірургічних хворих після операції.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 687 | Нарушение авторских прав
|